Dāņi nepārsteidz

Šovakar savu pirmo Pasaules čempionāta spēli aizvadīja arī Čehijas un Dānijas izlases. Mačā ar 5-0 uzvarēja Čehijas hokejisti.

Jau mača 6. minūtē, spēlējot četriem pret četri, vārtus, pēc Jākuba Klepiša piespēles, guva Jaroslavs Hlinka, kurš arī izvērtās par uzvaru nesošo vārtu autoru. Jāatzīmē, ka visi pārējie vārti tika gūti vairākumā, tikai vēlreiz norādot uz šīs spēles komponentes nozīmīgumu.

Otros vārtos otrā perioda 12. minūtē guva Jans Mareks, bet četras minūtes vēlāk Patrika Gēlbraita vārtus pārspēja arī Petrs Čajāneks. Vēl tikai divas minūtes vēlāk precīzs bija arī Aļess Hemskī. Tādējādi Čehijas izlase sešu minūšu laikā guva trīs vairākuma vārtus, kas pilnībā salauza spēles gaitu.

Punktu spēlei pielika Jaromīrs Jāgrs, kurš vārtus guva spēlējot pieciem pret trim. Tas notika trešā perioda 11. minūtē.

Par spēles rezultatīvākajiem spēlētājiem kļuva Petrs Čajāneks un Jaromīrs Jāgrs – abi guva vienus vārtus un atdevas divas rezultatīvas piespēles. Čehijas izlases vārtos stāvēja Jākubs Stepaneks, kurš atvairīja 21 pretinieku metienu, ne reizi neļaujot tiem iekarot savus vārtus, bet Patriks Gēlbraits atvairīja 40 no 45 (88.89%) pretinieku metienu.

Nākamās spēles abas komandas aizvadīs pirmdien, kad Čehijas izlase tiksies ar norvēģiem, bet Dānijas izlase mērosies spēkiem ar somiem.