Pirmais mačs pret ASV

Arī Latvijā ar maču pret ASV sāksies lielais hokeja pavasaris, kad ik viens iedzīvotājs zinās rezultātu un darīs visu, lai sestdienā varētu vērot maču.

Arī pērn, kad čempionāts notika Helifeksā, letiņiem bija jāsacenšas pirmajā spēlē ar Amerikas Savienoto Valstu izlasi. Atšķirība vien tā, ka toreiz mūsējiem bija jāpārcieš gari lidojumi, bet šoreiz mūsu pretiniekiem.

Reizēm sāk šķist, ka amerikāņi ir mūsu prinicpiālākie pretinieki hokeja laukumos, jo viņi ir tā elites komanda, pret kuru vienmēr ir cerība uz uzvaru. Pret viņiem arī izspēlēts ļoti bieži, divreiz pat izcīnīta uzvara. Un kas zīmīgi – 1998. gadā, kad pārspējām viņus ar 3:2, čempionāts arī notika Šveicē.

Togad ASV valstsvienības sastāvā bija 15 NHL spēlētāji, taču tas nelīdzēja – beigās palika vien 12. pozīcijā. Divus golus ziemeļamerikāņiem toreiz iemeta Oļegs Znaroks.

Šogad ASV komandu veidos 21 NHL hokejists. Paveicies, ka pret viņiem ir tieši primā spēle, jo varam izšaut, kamēr viņi nav apraduši ar Eiropu.

24. aprīlī Latvijas valstsvienība aizvadīja aktīvu treniņu pirms sestdien paredzētās spēles ar ASV. Treneru vadībā hokejisti pārbaudīja dažādu taktiku gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Šovakar komandai notika arī sapulce, kurā tika izvērtētas pretinieka stiprās un vājās puses.

Komandas kapteinis Kārlis Skrastiņš šodien uzsvēra: „Komanda ir motivēta cīņai ar vislielāko pašatdevi. Esam apņēmības pilni pozitīvi uzsākt čempionātu!”.

Latvijas valstsvienības jaunākais spēlētājs Roberts Jekimovs dienu pirms pirmās spēles pasaules čempionātā bija nepacietīgs, piebilstot: „Vēlos ātrāk uzsākt spēli! Enerģija un mērķtiecība stimulē pilnvērtīgai cīņai ar ASV!”.

Latvijas komandas pārstāvji klātienē vēroja Krievijas un Vācijas spēli. Kaut arī Bernes ledus hallē bija vairāk nekā 10 000 skatītāju, mūsējiem spēlētājiem radās sajūta, ka ir daudz mazāk apmeklētāju, jo bija diezgan klusi. Uzbrucēju trijnieks Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs un Armands Bērziņš uzsvēra: „Mūsu spēle būs emocionālāka. Esam pārliecināti, ka Latvijas fani parādīs citiem līdzjutējiem, kā ir jāatbalsta sava komanda! Šo balstu mēs arī ļoti augsti vērtējam!”.

ASV izlases sastāvs

Vārtsargi Roberts Ešs, Alekss Ričardss un Als Montoja;

Aizsargi Džons Maikls Lailss, Rons Hainsijs, Kīts Balards, Zeks Bogosjans, Džeks Džonsons, Mets Niskanens un Raians Saters;

Uzbrucēji Deivids Bekss, Tīdžejs Ošī, Džeisons Bleiks, Dastins Brauns, Niks Folino, Pīters Harolds, Kails Okposo, Patriks O’Salivans, Raians Šenons, Drū Stafords, Lī Stempnaks, Kolins Stjuarts, Kristofers Higinss un Kolins Vilsons.

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Žabotinskis

Aizsargi: Kārlis Skrastiņš, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Oļegs Sorokins, Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Herberts Vasiļjevs, Aigars Cipruss, Aleksandrs Ņiživijs, Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums, Ģirts Ankipāns, Guntis Džeriņš, Roberts Jekimovs, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Armands Bērziņš.

Latvija pret ASV Pasaules čempionātos:

1997. gads 4:5

1998. gads 3:2

2000. gads 1:1

2001. gads 2:0

2002. gads 2:3

2005. gads 1:3

2006. gads 2:4

2008. gads 0:4

Spēles sākums plkst. 17:15, translēs TV3. Atbalstam mūsējos!

Foto: Edijs Pālēns, hokejs.lv


7 komentāri šim rakstam

 1. Mikus Saka:

  Vai ir iespējams tikt pie autora tiesībām?

 2. admin Saka:

  Atbilde Tavaa 118 e-pastā.

 3. Mikus Saka:

  atbildēju, paskaties e-pastā!

 4. jana Saka:

  1. periods 1:1

 5. beerzs Saka:

  2. periods Lat 2:3 Usa

 6. jana Saka:

  3. periods 2:4 Usa

 7. vetalj Saka:

  eu, kada saitaa var pastiities hokeju?

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites