Slovāki knapi izsprūk

Ungārijas izlase atgriezusies augstākajā divīzijā pēc 70 gadu pārtraukuma, taču – kā atgriezās! Viņi teju atņēma punktus slovākiem – 3:4.

Šis noteikti būs viens no ungāru hokeja vēsturē ierakstāmajiem mirkļiem, galu galā elitē nav spēlēts tik ilgi. Turklāt no ieraksta nebūs jākaunās.

Jau ar pirmajām minūtēm šķita, ka Slovākijai piepūle pārlieku liela nebūs un uzvara atnāks pati. Pēc nospēlētas minūtes Ladislavs Nāģs pārspēja vārtsargu Szuperu. Tomēr šos vārtus neieskaitīja, tiesneši video atkārtojumā ievēroja, ka ripa nav šķērsojusi vārtu līniju.

Taču bez gola pirmajā periodā viņi arī nepalika – ar spēcīgu metienu vārtus guva Štefans Ružicka. Šoreiz jāšaubās nebija: vārti ir gūti. Pirmajā trešdaļā reālākā vārtu gūšanas iespēja bija Martonam Vasam, kurš pārtvēra slovāku vārtsarga Rastislava Štana raidīto piespēli.

Ar katru spēles minūti ungāru pārliecība par saviem spēkiem tikai auga, un otrajā periodā tablo jau rādīja neizšķirtu. Rožers Holeczkis izcēlās ar precīzu metienu. Vēsturisks mirklis. Iepriekšējie gūtie vārti elitē (tā arī bija pēdējā spēle) bija pirms 70 gadiem Cīrihē, 2:6 pret Vāciju.

Lai gan lielākoties veiksme nebija ungāru sabiedrotā, lieliska aizsardzība un darbība vārtos (ne velti vārtsarga iesauka ir Szupermens) palīdzēja viņiem turēties līdzi. Nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām Ļubošs Bartečko atguva slovākiem vadību. Izlases kapteinim tie bija pirmie vārti šajā pasaules čempionātā. Tad jau pēc minūtes vārtus gūst Rīgas “dinamietis” Marsels Hosa un rezultāts jau 3:1.

Taču sīkstie ungāri nepadevās. Pēc Imra Peterdi metiena no neērtās puses starpība samazināta līdz minimumam. Neticami, bet viņiem izdevās panākt arī neizšķirtu. Tamašs Sille izmantoja vairākumu. Ironiski, bet Sille ir dzimis Slovākijā.

Tiesa gan, pārsteigums izpalika, jo 12 sekundes pirms mača beigām 4:3 panāca Bartečko. Liela diena ungāru hokejam!

Viņu nākamais pretinieks ir Kanāda, hokeja dzimtene, bet slovāki sacentīsies ar Baltkrieviju.

Par pēdējo ielaisto ripu Szupers izteicās: “Pazaudēju kontroli, neredzēju, kur ir ripa. Man priekšā bija par daudz cilvēku. Šķita, ka Bartečko vispirms trāpīja par vārtu stabu, un tad iemeta ar atkārtotu metienu. Bet neko darīt – tāds ir hokejs.”

“Viņi var ļoti labi nospēlēt aizsardzībā,” sacīja slovāku vārtsargs. “Jo ilgāk tablo rādīja neizšķirtu, jo lielāku spriedzi tas radīja.”

Ungārija – Slovākija 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)