Kategorijas | , Ziņas

Somi sagrauj Norvēģiju

Pasaules čempionāta otrajā dienā pie pārliecinošas uzvaras tika Somijas valstsvienība, kas ar 5:0 pārspēj Norvēģiju.

Spēle starp divām Skandināvijas valstīm nebija diez ko aizraujoša, jo pārsvarā dominēja somi. Viņi pārliecinoši kontrolēja mača gaitu. Galvenā problēma Roja Johansena vadītajai Norvēģijas izlasei bija disciplīna. Varētu teikt, ka tieši noraidījumi bija galvenais klupšanas akmens. Galu galā četri vārti tika ielaisti nevienādos sastāvos.

Jau pēc pirmā perioda rezultāts uz tablo rādīja 3:0. Ar precīziem metieniem izcēlušies bija Anti Mietinens, Jarko Imonens un Niko Kapanens. Atlikušajās trešdaļās Somija iemeta pa ripai. To paveica Mika Piorala un Miko Lehtonens.

Šogad jau savā 14. pasaules čempionātā piedalās soms Peters Nummelins. “Vienmēr ir liels pluss, ja komandā ir šāds čalis,” noteica Mietinens. “Katrā turnīrā viņš vienmēr ir starp vadošajiem aizsargiem – ne tikai izlasē, bet arī visā čempionātā. Viņš ir īsts līderis.”

“Ļoti labs rezultāts,” pēc mača teica Kapanens. “Mēs bijām gatavi spēlei un izrādījām savu pārākumu. Palīdzēja tas, ka guvām vārtus pirmajā periodā.”

Somija – Norvēģija 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Vārtus guva: Anti Mietinens (13:44), Jarko Imonens (16:19), Niko Kapanens (19:58), Mika Piorala (34:20), Miko Lehtonens (44:10).

Vārtsargi: Peka Rinne – Pols Grotņē

Metienu attiecība: 45 – 30

Soda minūtes: 24 – 20