Zaudējums pret ASV

Šovakar Latvijas izlase aizvadīja savu pirmo Pasaules čempionāta spēli, kurā ar 2:4 piekāpās ASV izlasei. Vārtus Latvijas izlases labā guva Herberts Vasiļjevs un Mārtiņš Karsums.

Latvijas izlase spēli uzsāka lieliski – pirmajās spēles minūtēs uz laukuma tiek spēlēts atklāts hokejs, līdz spēles piektajā minūtē noraidījumu nopelna Džeks Džonsons. Herberts Vasiļjevs uzvar iemetienu, Cipulis piespēlē Ņiživijam, kurš jau ir otrā laukuma malā, bet Ņiživijam izdodas precīzi piespēlēt Vasiļjevam, kurš jau ir vārtu priekšā un gūst vārtus raidot ripu starp Roberta Eša kājsargiem. Turpinājumā spēles vadību lēnām pārņem amerikāņi, līdz iespiež Latvijas izlasi savā zonā un spēles 12. minūtē gūst vārtus. Izlīdzinājuma vārtus guva iepriekšnoraidītais Džeks Džonsons. Perioda pēdējā minūtē Lī Stempjaks tiek noraidīts, bet Latvijas izlasei vairākumu neizdodas realizēt nedz šinī, nedz arī nākamajā periodā.

Īsi pēc vairākuma beigām, noraidījumu nopelna Herberts Vasiļjevs, bet ASV hokejisti vadībā neizvirzās. Perioda 5. minūtē Kolins Stjuarts nopelna divu minūšu noraidījumu. Vairākuma otrajā pusē Latvijas izlase beidzot ir nostājusies pretinieku zonā un tajā spēlē līdz pat noraidījuma beigām. Septiņas sekundes pēc noraidījuma beigām Mārtiņš Karsums, pēc Ģirta Ankipāna piespēles no aizvārtes, gūst vārtus, arī šoreiz raidot ripu starp Eša kājsargiem. Tiesa, tālākie notikumi uz laukuma vairs nav tik veiksmīgi – perioda 12. minūtē rezultātu izlīdzina Drū Stefords, kurš izdara metienu no ļoti asa leņķa, bet pāris minūtes vēlāk ASV izlasei uzvaru nesošos un spēlē otros vārtus gūst Džeks Džonsons.

Pēdējais periods tiek uzsākts cerīgi, abas komandas spēlē diezgan ātru hokeju, radot iespējas ne vien ASV, bet arī Latvijas izlasei. Tiesa, perioda 15. minūtē vārtus gūst Patriks Osalivans. Piecpadsmit sekundes vēlāk Osalivans nopelna noraidījumu, uztriecoties virsū Edgaram Masaļskim, bet pēc mazāk kā vairākumā aizvadītas vienas minūtes, Herberts Vasiļjevs to izjauc, nopelnot divu minūšu noraidījumu par klupināšanu. Lai gan spēles pēdējās minūtēs Latvijas izlasei izdodas izveidot pāris bīstamus momentus, vārtus gūt neizdodas, un tiek piedzīvots zaudējums ar 2:4.

Atgādināsim, ka nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs pirmdien, kad tiksies ar Zviedrijas izlasi, kura šovakar aizvadīs spēli pret Austriju. Spēles sākums 21:15 (pēc Latvijas laika).