Kategorijas | , Ziņas

Mūsu grupa: austriešiem zaudējums

Patīkamas ziņas no Bernes – Austrijas izlase, kas būs latviešu sīvākie pretinieki grupā, ar 1:7 piekāpusies zviedriem.

Čempionāta sākums parasti ir visai līdzīgs visiem. Stiprākā izlase sacenšas ar apakšgrupas vājākajām komandām, kurām atliek vienīgi aizsargāties. Šīs objektīvi vājākās komandas cenšas pēc iespējas ilgāk neielaist vārtus, kas favorītiem liek papildus uztraukties – tātad pieļaut arī kādu muļķīgu kļūdu.

Pie šā modeļa centās pieturēties arī austrieši. Taču viņu plāni tika sagrauti jau 97 sekundē, kad zviedru kapteinis Kenijs Jonsons savāca atlēkušo ripu pēc Johana Harjū metiena un ieraidīja to pustukšos vārtos. Desmit minūtes vēlāk vēl viens aizsargs – Magnuss Johansons – atzīmējās ar vārtiem, kad viņa metienu nespēja atvairīt Bernds Buklers.

Mazliet vēlāk (arī pirmajā periodā) zviedriem kārtējā iespēja. Niklass Grosmans izmāna, piespēlē Markusam Nilsonam, kurš no tuva attāluma raida ripu vārtos, 3:0. Linuss Ūmarks nopelnīja trešo punktu trešdaļā.

Otrajā periodā Austrijas miegainā spēle atdzīvinājās. Tas pateicoties Martina Oraza raidītajai ripai, kura caur spēlētāju bariņu atrada ceļu uz vārtiem. Melnais kaučuka gabaliņš ielidoja Johana Holmkvista sargāto vārtu augšējā, ķērājcimda pusē. Gols deva austriešiem jaunas cerības – viņi arī tās centās īstenot, aktivizējoties uzbrukumā, taču Holmkvists bija pietiekoši meistarīgs, lai atvairītu jebkuru metienu.

Zviedri gan cerību pilnos austriešu hokejistus un fanus apbēdināja. Matiass Veinhandls savāca ripu pēc Luī Eriksona metiena un raidīja vārtu četrstūrī, tieši caur vārtu vīra kājsargiem.

Mača 47. minūtē Linuss Ūmarks atdeva tālu piespēli Tonijam Mortensonam, kurš ripu atdeva tālāk Veinhandlam. Viņš ar plaukstas metienu guva jau piektos vārtus skandināviem. Jau pēc divām minūtēm kārtējo punktu ieguva Ūmarks, kurš atkal asistēja, šoreiz gan Juhanam Harjū. Nākamajā maiņā Eriksons pierādīja, kādēļ šosezon NHL guvis 36 vārtus. Viņš ielauzās pretinieku zonā un ar spēcīgu metienu panāca gala rezultātu – 7:1.

Nākamais mačs zviedriem pret Latvijas izlasi, bet Austrija sacentīsies ar ASV.

Grupas tabula.

Zviedrija – Austrija 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

Vārtus guva: Kenijs Junsons (01:37), Magnuss Juhansons (11:49), Markuss Nilsons (12:46), Martins Orazs (31:55), Matiass Veinhandls (41:22, 47:00), Juhans Harjū (49:04), Luī Eriksons (49:46).

Vārtsargi: Juhans Holmkvists – Bernds Bruklers

Soda minūtes: 12 – 8