Kategorijas | , Ziņas

Čehi sakauj norvēģus

Čehijas izlase ar trim gūtajiem vārtiem pirmajā periodā izcīnīja uzvaru pār Norvēģiju ar 5:2.

Uzvara palīdzēja čehiem izvirzīties D grupas galvgalī – viņiem 6 punkti, kamēr Skandināvijas pārstāvji palikuši bez punktiem un grupā atrodas pēdējā pozīcijā.

Čehijas valstsvienība bija tā, kura atklāja rezultātu. Pēc Romāna Polāka metiena 6. minūtē, kas lidoja garām vārtiem un atsitās pret bortu, ripa nonāca pie Jana Mareka, kurš to raidīja vārtu brīvajā pusē. Norvēģu vārtsargs Pols Grotņē vienkārši nepaspēja atgriezties tādā pozīcijā, lai atvairītu metienu.

Četras minūtes vēlāk Petrs Čajaneks, atrodoties vairākumā, saņēma labu piespēli no Aleša Hemskija. Piespēle no aizvārtes bija pietiekoši meistarīga, lai Čajaneks vēlāk varētu ieraidīt ripu starp Grotņē kājsargiem.

Visskaistākais gols noteikti bija 13. minūtē, kad ripa, atlekusi centra apvidū, nonāca pie Romāna Červenka. Viņš to piespēlēja tālāk Josifam Vasīčekam, kurš ātrumā no labās malas ieslidoja pretinieku zonā. Vasīčeks izpildīja skaistu metienu, kas lidoja pāri vārtsarga plecam – vārtu devītniekā. “Šie trīs vārti ļoti mums palīdzēja nostiprināt savu spēli,” komentēja Vasīčeks.

Kad rezultāts tapa 0:3, Grotņē nomainīja Andrē Lisenstoens. Laikam jau, ka maiņa atmaksājās psiholoģiski. Otrā perioda otrajā minūtē kapitulēja arī Martins Pruseks. Tomijs Jakobsens raidīja neatvairāmu metienu.

Lielākā daļa no otrās trešdaļas aizritēja bez vārtu gūšanas momentiem čehiem, taču tik un tā viņi pamanījās atgūt pārsvaru. Rastislavs Oļešs izdarīja ātru piespēli Miroslavam Blatakam. Blataks, neapturot ripu, raidīja to vārtos. Apņēmīgie norvēģi atkal spēja samazināt rezultāta starpību. Matss Cukarello Āsens ar plaukstas metienu raidīja ripu virs Pruseka pleca. Starp citu, norvēģi atradās divu vīru vairākumā. Vārti tika gūti, kad divdesmitminūtē palikušas vien astoņas sekundes.

Čehi daudz pārliecinošāk nospēlēja trešo trešdaļu, izrādot savu pieredzi. Pēdējo golu no neērtās puses iemeta Jakubs Klepišs.

Interesanti, ka pēc 40 nospēlētajām sekundēm hokejisti saplēsa stiklu, kas lika mačam kavēties par 20 minūtēm.

Čehiem atlicis vien mačs pret Somiju, bet norvēģi sacentīsies ar Dāniju, kur arī, visticamāk, izšķirsies trešās vietas liktenis.

Čehija – Norvēģija 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Vārtus guva: Jans Mareks (5:20), Petrs Čajaneks (9:35), Josifs Vasīčeks (12:19), Miroslavs Blataks (32:34), Jakubs Klepišs (51:14); Tomijs Jakubsens (21:49), Mets Āsens (39:52).

Vārtsargi: Martins Pruseks – Pols Grotņē (00:00-20:00) un Andrē Lisenstoens (20:00-60:00)

Soda minūtes: 14 -8