Baltkrievija, Francija nodrošina vietu elitē

Vakardienas mačos, pateicoties izcīnītām uzvarām, savu vietu augstākajā grupā saglabāja gan Baltkrievija, gan Francija. Uzvaras arī Kanādai un Krievijai.

Lai gan Ungārijas izlase demonstrēja atzīstamu sniegumu, parādot savu progresu, ar to bija par maz, lai jau pēc apakšgrupu turnīra nodrošinātu vietu labāko sabiedrībā arī nākamgad – zaudējums ar 1:3.

55 mača minūtes nevarēja prognozēt, uz kuru pusi tad ievirzīsies spēle. Ungāri rādīja solīdu sniegumu, spēdami izveidot vārtu gūšanas iespējas, kā arī vārtsargs Levente Szupers bija uzdevumu augstumos pat pēc tik grūtas spēles kā pret Kanādu. To, ka viņš ir augstas klases vārtsargs, pārliecinājāmies jau olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Rīgā.

Rezultātu gan atklāja mūsu kaimiņzemes pārstāvji baltkrievi. Vairākumā pēc Oļega Antoņenko piespēles vārtus guva Aleksejs Kaļužnijs. Jau pirmā perioda beigās ungāri aktivizējās, spēlēja pārliecinošāk. Tas arī atmaksājās. Otrās trešdaļas sestajā minūtē Imrē Peterdi izlīdzināja rezultātu. Tas bija viņa otrais gols čempionātā.

Ticiet vai ne, bet trešo divdesmitminūti ungāri sāka kā pārliecinoši dominējoša komanda. Pirmās desmit minūtes viņi bombardēja Andreja Mezina vārtus, izdarot vienu metienu pēc otra. Gan Balažam Ladanjī, gan Janošam Vasam bija lieliskas vārtu gūšanas iespējas, kuras gan baltkrievu mūris atvairīja. Brīdi vēlāk baltkrievi gan panāca spēles lūzumu, ko tik ilgi bija gaidījuši. Pēc iemetiena oponentu zonā, pirmais pie ripas tika Kaļužnijs, kurš piespēlēja Ugarovam. Pēdējais bija pietiekoši prasmīgs, lai pārspētu Szuperu, kurš reiz spēlējis arī NHL.

Kad līdz mača beigām bija palikusi minūte, ungāri riskēja – apmainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Risks neattaisnojās, jo Mihails Grabovskis panāca 3:1.

Baltkrievi grupā finišēja otrajā pozīcijā, piekāpjoties vien kanādiešiem. Hokejs.lv jau ziņoja, ka mūsu kaimiņi pēcspēles metienu sērijā uzveica Slovākiju.

Baltkrievija – Ungārija 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Ļoti svarīgu uzvaru izcīnīja arī Francijas valstsvienība, kas ar 2:1 pārspēja Vāciju, saglabādami vietu elitē vismaz uz gadu. Abas vienības iepriekšējās divas spēles pret Šveici un Krieviju bija zaudējušas. Lai gan vācieši tikai papildlaikā. Taču tas neko nedeva – mačs bija “uz dzīvību vai nāvi”, jo tikai uzvarētājs spēja tikt nākamajā kārtā.

Lai gan vācieši spēlēs izdzīvošanas grupā, briesmas viņiem nedraud. Viņiem ir tā privilēģija, ka nevar tikt izslēgti, jo nākamgad čempionātu rīko tieši šī valsts. Tātad reāli par izslēgšanu var uztraukties trīs komandas.

Pērn francūži bija tuvu izkrišanai uz 1. divīziju, bet, pateicoties uzvarai pār Itāliju, saglabāja vietu augstākajā grupā. Šoreiz bez pērnā gada rezultatīvākā spēlētāja Sebastiana Bordeleū veicies labāk.

Taču ļoti palīdzējis Batiste Amārs, kuru varētu dēvēt par īsto turnīra MVP. Pirmajā mačā pret Šveici laukumā viņš pavadīja 29:48 minūtes, pret Krieviju gan tikai nepilnas 17, taču izkārtoja vienu no vārtu guvumiem. Pret Vāciju viņam atkal neiedomājams spēles laiks – 31:48 minūtes.

Francūžiem padevās lielisks stars – vāciešu aizsargi uz zilās līnijas neveikli saspēlējās, kad Antuāns Lusjērs aizskrēja ātrajā uzbrukumā un pārspēja Dmitriju Pacoldu. Nebija pagājušas pat četras minūtes. Ilgi nebija jāgaida līdz nākamajam golam. Kevins Hekuefeliū izpelnījās noraidījumu par bīstami augsti paceltu nūju. Vācieši ilgi nemocījās, gūdami izlīdzinājuma vārtus 4:22 minūtē. Precīzais raidījums Johenam Hektam. Tā paša perioda 17. minūtē atlēkušo ripu izcīnīja Luks Tārdifs un ieraidīja to vārtos. Ar šādu rezultātu arī beidzās cīņa.

“Zinājām, ka sagaida grūta cīņa. Taču mēs lieliski darbojāmies aizsardzībā, kā arī pratām gūt vārtus. Tas viss palīdzēja izcīnīt lielisku uzvaru,” pēc mača sacīja francūžu kapteinis Lorāns Menjūrs.

Francija – Vācija 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Vārtus guva: Antuāns Lusjērs (03:50), Luks Tārdifs (16:48); Juhens Hekts (04:22).

Rezultatīvu uzvaru izcīnīja kanādieši, kas ar 7:3 uzveica Slovākiju. Ziemeļamerikāņu aizsargs Šī Vēbers guva vienus vārtus un trīsreiz rezultatīvi asistēja, bet Martinam Sentluī četras piespēles. Pateicoties uzvarai, kanādieši ar trim uzvarām trijās spēlēs pārliecinoši ievirzās otrajā grupu turnīrā, arī slovākiem tas izdevās, tiesa, apakšgrupā izcīnīta vien 3. vieta.

Vienus no vārtiem guva arī Rīgas “dinamietis” Marsels Hosa, kurš uzbrukumā šajā čempionātā demostrē labu sniegumu, kas noteikti cels viņa vērtību darījumu tirgū.

Kanāda – Slovākija 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)

Vārtus guva: Dereks Ruā (4:50), Šons Dons (6:54), Džeisons Speca (16:51, 42:04), Īans Vaits (29:39), Šī Vēbers (33:41), Stīvs Stemkoss (35:04); Tomašs Surovijs (26:05), Marsels Hosa (55:40), Dominiks Granoks (58:48)

Krievi vakar pārspēja mājiniekus – Šveices izlasi – ar 4:2. Jau ceturto gadu pēc kārta krievi uzvar priekšsacīkšu grupā. Šoreiz viņiem tas izdevies bez zaudējumiem. Morozovs un Pluss tika atzīti par mača labākajiem spēlētājiem.

Šveice – Krievija 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Vārtus guva: Raiens Gardners (9:46), Martins Pluss (17:17); Vitālijs Atjušovs (2:19), Iļja Kovaļčuks (29:38), Aleksejs Morozovs (48:28), Aleksandrs Perežogins (59:45).