Dānija cīnīsies par palikšanu elites divīzijā

Otrā šīsdienas “agrajā” spēlē Norvēģijas izlases ar 5-4 pagarinājumā pārspēja dāņus, nodrošinot savu palikšanu elites divīzijā.

Pirmie rezultātu spēles piektajā minūtē atklāja dāņi, kad precīzs bija Aleksandrs Sundbergs. Norvēģiem rezultātu izlīdzināt izdevās jau pēc minūtes, kad precīzs bija HC Lugano spēlētājs Patriks Torensens, kurš vēl iepriekšējo sezonu aizvadīja NHL. Spēles desmitajā minūtē vadībā vēlreiz izvirzījās Dānijas – vārtus guva Jespers Damgārds. 14. minūtē, spēlējot mazākumā, norvēģiem atkal izdevās izlīdzināt rezultātu, Andersam Bastiansenam gūstot vārtus.

Jau otrā perioda 2. minūtē Mortens Grīns trešo reizi vadībā izvirzīja dāņus. Šoreiz norvēģiem vajadzēja ilgāku laiku, lai atgūtu neizšķirtu – vārtus četras minūtes pirms perioda beigām guva Tore Vikingštads.

Trešā perioda 5. minūtē pirmo reizi vadībā izvirzījās norvēģi – vārtus vairākumā guva Mats Zukarello Āsens. 47. minūtē noraidījumu nopelnīja norvēģis Tommi Jākobsens, un jau pēc četrām sekundēm dāņi bija realizējuši vairākumu. Vārtus guva Herningas kluba aizsargs Daniels Nilsens. Pagarinājums noslēdzās neizšķirti 4-4.

Pagarinājuma otrajā minūtē par mača varoni kļuva Tommi Jākobsens, kurš guva uzvaras vārtus, nodrošinot savas valsts vietu elitē arī nākamgad. Tajā pašā laika, Dānijas spēlēs par palikšanu elitē, kur tiksies ar Francijas, Austrijas un Ungārijas izlasēm. Dānija iepriekšējo reizi par palikšanu elitē spēlēja 2006. gadā.

Norvēģijas izlases vārtos šovakar spēlēja Pols Grotnēss, atvairot 32 no 36 metieniem, bet Dānijas izlases vārtus sargāja Patriks Gēlbraits, atvairot 37 no 42 pretinieku metieniem.