Vieta elitē saglabāta

Pateicoties uzvarai pār Austriju, Latvijas izlase gan saglabājusi vietu augstākajā grupā, gan arī iziet nākamajā kārtā ar diviem punktiem.

Spēle noteikti nebija no vieglajām. Gan satraukums, ka esam favorītu lomā un zaudēt pamatlaikā nedrīkst, gan tādēļ, ka (galvenokārt!) austriešu vārtsargs Brends Bruklers demonstrēja lielisku sniegumu.

Latvieši panāca to, ka oponentu NHL zvaigzne Tomašs Vaneks jau trešo maču pēc kārtas paliek uz nulles punktu ziņā. Austrijas valstsvienība guvusi vien divus vārtus priekšsacīkstēs.

Pirmajā periodā abas komandas apmainījās ar vairākām vārtu gūšanas iespējām. Te mūsējie labu laiku uzturās pretinieku zonā, te austriešus nevaram padzīt no mūsu aizsardzības zonas. Fenomenāli spēlējošais Bruklers spēja atvairīt Ģirta Ankipāna metienu, kad viņš devās ātrajā uzbrukumā, taču kapitulēja vēlāk. 45 sekundes pirms trešdaļas beigām Herberts Vasiļjevs no aizvārtes piespēlēja ripu Mārtiņam Cipulim, kurš to raidīja vārtu tālējā augšējā malā. Mūsējie atklāja rezultātu, bet cēsinieks emocijas neizrādīja. Starp citu, perioda laikā austrieši paspēja trāpīt arī pa vārtu stabu.

Mača pusceļā mūsu uzbrucēju Mārtiņu Karsumu noraidīja no laukuma. Viņš no mugurpuses iegrūda bortā Kristoferu Harandu. Ja pret zviedriem vēl bija jāšaubās, tad šoreiz noraidījums bija pelnīts. Diemžēl ir liela varbūtība, ka jau rītdienas mačā pret Krieviju/Šveici nāksies iztikt bez viņa. Harands arī nogāja no laukuma uzreiz pēc Karsuma.

Šis noraidījums austriešiem deva 5 minūšu vairākumu. Taču mūsējie lieliski nospēlēja aizsardzībā, bloķējot metienus un apzinoties spēles cenu. Pretinieki to neizmantoja. Tūliņ pēc noraidījuma izciešanas Vasiļjevs iedeva labu piespēli Laurim Dārziņam, kurš aizskrēja ātrajā uzbrukumā. Diemžēl Lauris nepārspēja Brukleru. Trīs minūtes pirms perioda beigām atkal brīnumus vārtos demonstrēja Bruklers. Aleksandra Ņiživija metienu vārtu devītniekā viņš tvēra ar ķērājcimdu. Mūsējiem bija vēl ne mazums iespēju gūt vārtus, ko atvairīja pretinieku vārtu vīrs.

Trešajā trešdaļā mūsējie turpināja upurēties, mesties priekšā ripām, lai tikai saglabātu vadību. Šķiet, jebkurš atcerēsies momentu, kurā Edgars Masaļskis bija izslidojis no vārtiem, bet ripu atvairīja Kārlis Skrastiņš. Un nevis guļoties priekšā, bet reāli notverot vārtos lidojošu ripu. Kad Guntis Galviņš atvairīja metienu ar slidu, Guntis Džeriņš saņēma piespēli, izskrēja viens pret vārtsargu. Bruklers bija izslidojis no vārtiem, cerībā pirmajam tikt pie ripas. Tas neizdevās, Džeriņš ripu paslidināja garām vārtsargam un ielidināja to tukšos vārtos. Šķiet, šī bija pirmā un vienīgā Bruklera kļūda.

Par mača labākajiem spēlētājiem atzina Brukleru un Kārli Skrastiņu. Spēli apmeklēja 5274 skatītāji.

Nākamā spēle mūsējiem ir vai nu pret Krieviju, vai Šveici. Viss atkarīgs no Zviedrijas – ASV spēles iznākuma. Ja uzvar zviedri, mūsējie pirmo maču aizvadīs pret Šveici. Ja ASV, tad pret Krieviju. Pirmajā gadījumā, mačs sāksies plkst. 17:15, otrajā – plkst. 21.15. Savukārt Austrija cīnīsies par izdzīvošanu jeb palikšanu elitē.

Nākamajā kārtā mūsējie iekļūst ar lielisku priekšrocību – diviem punktiem.

Latvija – Austrija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Vārtus guva: Mārtiņš Cipulis (Kārlis Skrastiņš, Herberts Vasiļjevs, 19:15) , Guntis Džeriņš (Miķelis Rēdlihs, 54:56).

2. Egils Upītis Saka:

Tas atkarÄ«gs, kurā vietā paliksim grupā. Bet tā – vai nu Krievija, vai Å veice.

3. endijs Saka:

malaci otrie varti bija labi bet pirmie ari bija labi man patika obi varti malaci