Vieta elitē saglabāta

Pateicoties uzvarai pār Austriju, Latvijas izlase gan saglabājusi vietu augstākajā grupā, gan arī iziet nākamajā kārtā ar diviem punktiem.

Spēle noteikti nebija no vieglajām. Gan satraukums, ka esam favorītu lomā un zaudēt pamatlaikā nedrīkst, gan tādēļ, ka (galvenokārt!) austriešu vārtsargs Brends Bruklers demonstrēja lielisku sniegumu.

Latvieši panāca to, ka oponentu NHL zvaigzne Tomašs Vaneks jau trešo maču pēc kārtas paliek uz nulles punktu ziņā. Austrijas valstsvienība guvusi vien divus vārtus priekšsacīkstēs.

Pirmajā periodā abas komandas apmainījās ar vairākām vārtu gūšanas iespējām. Te mūsējie labu laiku uzturās pretinieku zonā, te austriešus nevaram padzīt no mūsu aizsardzības zonas. Fenomenāli spēlējošais Bruklers spēja atvairīt Ģirta Ankipāna metienu, kad viņš devās ātrajā uzbrukumā, taču kapitulēja vēlāk. 45 sekundes pirms trešdaļas beigām Herberts Vasiļjevs no aizvārtes piespēlēja ripu Mārtiņam Cipulim, kurš to raidīja vārtu tālējā augšējā malā. Mūsējie atklāja rezultātu, bet cēsinieks emocijas neizrādīja. Starp citu, perioda laikā austrieši paspēja trāpīt arī pa vārtu stabu.

Mača pusceļā mūsu uzbrucēju Mārtiņu Karsumu noraidīja no laukuma. Viņš no mugurpuses iegrūda bortā Kristoferu Harandu. Ja pret zviedriem vēl bija jāšaubās, tad šoreiz noraidījums bija pelnīts. Diemžēl ir liela varbūtība, ka jau rītdienas mačā pret Krieviju/Šveici nāksies iztikt bez viņa. Harands arī nogāja no laukuma uzreiz pēc Karsuma.

Šis noraidījums austriešiem deva 5 minūšu vairākumu. Taču mūsējie lieliski nospēlēja aizsardzībā, bloķējot metienus un apzinoties spēles cenu. Pretinieki to neizmantoja. Tūliņ pēc noraidījuma izciešanas Vasiļjevs iedeva labu piespēli Laurim Dārziņam, kurš aizskrēja ātrajā uzbrukumā. Diemžēl Lauris nepārspēja Brukleru. Trīs minūtes pirms perioda beigām atkal brīnumus vārtos demonstrēja Bruklers. Aleksandra Ņiživija metienu vārtu devītniekā viņš tvēra ar ķērājcimdu. Mūsējiem bija vēl ne mazums iespēju gūt vārtus, ko atvairīja pretinieku vārtu vīrs.

Trešajā trešdaļā mūsējie turpināja upurēties, mesties priekšā ripām, lai tikai saglabātu vadību. Šķiet, jebkurš atcerēsies momentu, kurā Edgars Masaļskis bija izslidojis no vārtiem, bet ripu atvairīja Kārlis Skrastiņš. Un nevis guļoties priekšā, bet reāli notverot vārtos lidojošu ripu. Kad Guntis Galviņš atvairīja metienu ar slidu, Guntis Džeriņš saņēma piespēli, izskrēja viens pret vārtsargu. Bruklers bija izslidojis no vārtiem, cerībā pirmajam tikt pie ripas. Tas neizdevās, Džeriņš ripu paslidināja garām vārtsargam un ielidināja to tukšos vārtos. Šķiet, šī bija pirmā un vienīgā Bruklera kļūda.

Par mača labākajiem spēlētājiem atzina Brukleru un Kārli Skrastiņu. Spēli apmeklēja 5274 skatītāji.

Nākamā spēle mūsējiem ir vai nu pret Krieviju, vai Šveici. Viss atkarīgs no Zviedrijas – ASV spēles iznākuma. Ja uzvar zviedri, mūsējie pirmo maču aizvadīs pret Šveici. Ja ASV, tad pret Krieviju. Pirmajā gadījumā, mačs sāksies plkst. 17:15, otrajā – plkst. 21.15. Savukārt Austrija cīnīsies par izdzīvošanu jeb palikšanu elitē.

Nākamajā kārtā mūsējie iekļūst ar lielisku priekšrocību – diviem punktiem.

Latvija – Austrija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Vārtus guva: Mārtiņš Cipulis (Kārlis Skrastiņš, Herberts Vasiļjevs, 19:15) , Guntis Džeriņš (Miķelis Rēdlihs, 54:56).

Vārtsargi: Edgars Masaļskis – Bernds Bruklers

Metieni pa vārtiem: 37 – 21

Soda minūtes: 31 – 18


14 komentāri šim rakstam

 1. Fans Saka:

  ar ko un kad nākamā spēle?

 2. Egils Upītis Saka:

  Tas atkarÄ«gs, kurā vietā paliksim grupā. Bet tā – vai nu Krievija, vai Å veice.

 3. endijs Saka:

  malaci otrie varti bija labi bet pirmie ari bija labi man patika obi varti malaci

 4. Aiga Saka:

  mmmm, man prieks par speeli :)

 5. Pužiks Saka:

  RÄ«t pret Krieviem !

 6. eldžy Saka:

  pret Franciju man liekas

 7. Beevis Saka:

  Tagad Karsumam būs jāizlaiž nākamā spēle?

 8. Didzis Saka:

  ja uzvar Zviedrija – pret Å veici
  ja uzvar ASV – pret Krieviju

 9. Aniņa Saka:

  Jāsaka tieÅām vienreizÄ“ji!! Man ļoti patika!! Es esmu par LATVIJAS hokeja izlasi!! Tas nekas, ja rÄ«t bÅ«s kaut kas neparedzams, bet jÅ«s esat malaĨi

 10. ripa Saka:

  MALACI PUIKAS! vienrreizeja speele pret Austriju bija, man patika! taa tik tureet, puikas!

 11. jaja Saka:

  Kļūda spēļu laikos. Visur (pat Åajā portālā) minÄ“ts, ka pret Å veici 21:15 spÄ“lÄ“jam, bet Åeit – pretÄ“ji (rindkopā pie beigām).

 12. Osais Saka:

  Nav pats sliktaakais variants! Suisse vareetu aizkert!:)

 13. Osais Saka:

  Bilance mums jau par sliktu,bet uz paceeluma vilnja…?

 14. Marta Saka:

  Jaja! Nu bet vakar jau vÄ“l nezināja, kas uzvarÄ“ja! Ja bÅ«tu ASV uzvarÄ“juÅi, tad bÅ«tu pret Krieviem jāspÄ“lÄ“ plkst. 17.15. tā lÅ«k!!! Bet tagad pret Å veici plks.21:15. (flag:lv)

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites