Latvija sper platu soli pretī ceturtdaļfinālam

Šovakar Latvijas izlase aizvadīja pirmo kvalifikācijas kārtas spēli, kurā vienīgi soda metienos ar 2-1 pārspēja Šveices izlasi.

Pirmais periods iesākas ar negaidīti milzīgu šveiciešu spiedienu, kurš pavadīja visu pirmo periodu. Līdz spēles 12. minūtei Latvijas izlase nopelnīja jau trīs noraidījumus, bet, lai gan šveicieši rada labus vārtu gūšanas momentus, Edgaru Masaļski pārspēt viņiem neizdodas. Spēles 16. minūtē noraidījumu nopelna Janiks Vēbers. Vairākumā šveicieši, spēlējot četratā, dodas uz mūsu vārtiem, bet Aleksandrs Ņiživijs ripu pārtver, un Mārtiņš Cipulis gūst vārtus ātrā pretuzbrukumā. Pēc gūtajiem vārtiem spēle nedaudz izlīdzinās, bet šveiciešiem vēl joprojām pieder liels pārsvars. Pirmais periods noslēdzas ar 1-0 mūsu labā, lai gan metienu attiecība ir 15-5 par labu šveiciešiem.

Otro periodu Latvijas izlase iesāk samērā neveiksmīgi – perioda 2. minūtē par spēles laika vilcināšanu tiek noraidīts Rodrigo Laviņš, bet minūti vēlāk – arī Aleksandrs Jerofejevs, kas nozīmē, ka Latvijas izlasei praktiski minūti ir jāspēlē trim pret pieciem šveiciešiem, bet Edgars Masaļskis vēl joprojām ir nepārspējams. Salīdzinājumā ar pirmo periodu, spēle ir nedaudz izlīdzinājusies, bet šveiciešiem vēl joprojām pieder milzu pārsvars. Perioda 12. minūtē, esot sešiem spēlētājiem uz ledus, Šveices izlase nopelna noraidījumu. Šis vairākums Latvijas izlasei neizrādās tik veiksmīgs kā iepriekšējais – vārtus gūt neizdodas. 17. minūtē par klupināšanu vēlreiz tiek noraidīts Janiks Vēbers, bet arī šinī vairākumā Latvijai neizdodas dubultot savu pārsvaru. Arī pēc otrā perioda rezultāts saglabājas 1-0.

Trešo periodu šveicieši iesāk ļoti aktīvi, neļaujot Latvijas izlasei iziet no savas zonas. Perioda 2. minūtē tiek noraidīts Aigars Cipruss, bet minūti vēlāk arī Georgijs Pujacs, vēlreiz radot iespēju pieciem šveiciešiem spēlēt pret trim latviešiem. Tiesa, šo iespēju izjauc paši šveicieši, kad īsi pēc Pujaca noraidīšanas, noraidījumu nopelna arī Martins Pliss, bet vēl pēc 40 sekundēm – arī Severīns Blindenbahers. Otrajā perioda pusē Latvijas izlase sargā savus vārtus, neļaujot šveiciešiem izlīdzināt rezultātu, kā arī pašiem neveidojot jaunus uzbrukumus, vienīgi raidot ripu ārpus savas zonas. 15. minūtē noraidījumu nopelna Guntis Galviņš, radot lielisku iespēju šveiciešiem gūt vārtus, bet šo mazākumu latviešiem izdodas izturēt. Nieka septiņas sekundes pēc mazākuma beigām un trīs minūtēm līdz pamatlaika beigām noraidījumu nopelna Kristaps Sotnieks. Šinī brīdī Šveices izlases galvenais treneris Ralfs Krīgers paņem 30 sekunžu pārtraukumu. Martins Gerbers tiek samainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un 58. minūtē, pēc elegantas Romāna Vika piespēles no vārtu aizmugures, precīzs ir Andress Ambīls, panākot neizšķirtu. Atlikušajā laikā šveicieši turpina uzbrukt, bet uzvaras vārtus negūst.

Pagarinājumā uzbrūk abas komandas, lai gan vairāk izredžu gūt vārtus ir šveiciešiem. Pašā pagarinājuma noslēgumā labs uzbrukums izdodas arī latviešiem, bet pietrūkst laika. Soda metienu sērijā pirmo metienu izdara Romāns Viks. Viņam Edgaru Masaļski pārspēt neizdodas, toties Aleksandrs Ņiživijs gūst vārtus, pārspējot Martinu Gerberu. Neviens no atlikušajiem metieniem nav precīzs, un Latvijas izlase svin uzvaru ar 2-1.

Latvijas izlases vārtos lielisks bija Edgars Masaļskis, kurš atvairīja 38 no 39 pretinieku metieniem, kamēr Martins Gerbers atvairīja 20 no 21 latviešu metiena.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien, 2. maijā, kad plkst. 17:15 tiksies ar Francijas izlasi. Uzvarot Francijas izlasi pamatlaikā, Latvijas vieta ceturtdaļfinālā ir praktiski garantēta.

13 komentāri šim rakstam

1. Devil@3 Saka:

tas bija varoņdarbs!

2. juris Saka:

ideali cali sveice garam….

3. hokej meitene Saka:

ÅveicieÅi bakstÄ«jās!urāaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!cool!Latvija the best union on the world!

4. māsa Saka:

jā,Åodien bez valedola devas nekādÄ«gi …. :D
    Jūs paveicāt kārtējo varoņdarbu!
    Domāju,ka nākoÅie Latvijas lepnumi jau tagad ir zināmi …. :)
    Paldies jums par to! ;)

5. Lols Saka:

Njā, lai nu cik saspringta bija spÄ“le, bullÄ«Åu dēļ to visu skatÄ«ties bija vÄ“rts… :) Masaļskis parādÄ«ja ÅveicieÅiem ko nozÄ«mÄ“ vārtsargs. :) Bet tomÄ“r paÅās beigās izdevās Å veicei izveidot situāciju kur pat Masaļskis nevarÄ“ja izglābt. DroÅi vien jau sacerÄ“jās jau bullÄ«Åos viņam atriebties bet huj, nevienu neiemeta.. :D Poor switcheronians!