Kategorijas | , Ziņas

Somi izglābjas un uzvar čehus

Šovakar tika aizvadīta grupu turnīra spēle starp Čehiju un Somiju, kurā somi svinēja uzvaru ar 4-3, atspēlējoties no divu vārtu deficīta.

Pirmie vārtus guva somi, kad pirmā perioda 10. minūtē precīzs bija Niko Kapanens. Minūti vēlāk, jau spēlējot mazākumā, čehi rezultātu izlīdzināja – Peka Rinni pārspēja Tomāšs Rolineks, bet vēl pēc divām čehus vadībā izvirzīja Miroslavs Blatjāks.

Otrā perioda 4. minūtē, spēlējot vairākumā, čehiem izdevās panākt 3-1. Precīzu metienu izdarīja Alešs Kotalīks. Brīdi vēlāk Jakubs Klepišs nopelnīja noraidījumu, un Ville Koistinens tikai 42 sekundes pēc Kotalīka vārtiem panāca 2:3. Otrā perioda nogalē, spēlējot pieciem pret trim, otros vārtus guva un neizšķirtu panāca Niko Kapanens.

Pēdējā perioda 12. minūtē uzvaras vārtus Somijas vienībai guva Niklass Hagmans. Čehijas izlasei šos vārtus neizdevās atgūt pat tad, kad pēdējā minūtē spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem.

Šovakar Čehijas izlases vārtos stāvēja nevis Rīgas “Dinamo” spēlētājs Martins Pruseks, bet gan Jakubs Štepāneks, kurš atvairīja 29 no 33 pretinieku metieniem. Rinne Somijas izlases vārtos atvairīja 18 no 21 metiena.

Jau iepriekš bija zināms, ka šīs spēles uzvarētājs būs arī D grupas uzvarētājs – abas komandas iepriekš bija uzvarējušas gan Norvēģiju, gan Dāniju, kura cīnīsies par palikšanu elites divīzijā.