Zviedri pārspēj amerikāņus

Šovakar tika aizvadīta arī otrā C grupas spēle, kurā savā starpā tikās Zviedrijas un ASV izlases. Uzvaru pagarinājumā ar 6-5 izcīnīja Zviedrijas izlase.

Šodien, atšķirībā no spēles pret Latviju, Zviedrijas izlases vārtus nesargāja vis Stefans Livs, bet gan Jonass Gustavsons. ASV izlases vārtus sargāja Sanktpēterburgas “SKA” spēlējošais Roberts Ešs. Vienīgos pirmā perioda vārtus guva amerikāņi, kad perioda 15. minūtē ar precīzu metienu izcēlās Patriks Osalivans.

Otrajā periodā abas komandas kopā guva četrus vārtus. Vispirms perioda 5. minūtē, spēlējot vairākumā, neizšķirtu panāca Matiass Veinhandls. Tikai divas minūtes vēlāk zviedri izvirzījās vadībā, Markusam Nilsonam gūstot vārtus, bet perioda otro pusi veiksmīgāk aizvadīja amerikāņi, gūstot divus vārtus “lielajos” vairākumos. Vispirms 10. perioda minūtē precīzs bija Džons Maikls Lailzs, bet tad 18. minūtē vadību amerikāņiem atguva Raiens Šenons.

Trešo periodu ļoti veiksmīgi iesāka amerikāņi. Perioda 5. minūtē otros vārtus guva Raiens Šenons, bet tad perioda 8. minūtē jau 5:2 panāca Džeks Džonsons. Tiesa, zviedriem bija nepieciešamas vien 26 sekundes, lai vienus vārtus atgūtu – Robertu Ešu pārspēja Magnus Johansons. Perioda 12. minūtē zviedriem bija divu vārtu deficīts, un Johans Okermans nopelnīja divu minūšu noraidījumu – situācija bija praktiski vai bezcerīga, bet tad 53. minūtē vārtus mazākumā guva Niklass Persons, samazinot vārtu deficītu līdz vienam. 57. minūtē otros vārtus spēlē guva Matiass Veinhandls, panākot neizšķirtu.

Pagarinājuma otrajā minūtē uzvaras vārtus guva tikko kā no Kolumbusas “Blue Jackets” atbraukušais Kristians Huseliuss, nodrošinot savai komandai uzvaru un divus punktus, kas tai dod divus punktus un otro vietu grupā.

Attiecīgi Latvijas izlase grupu turnīru noslēdz trešajā vietā, kas nozīmē, ka rīt Latvijas izlasei plkst. 21:15 būs jātiekas ar Šveices izlasi.

5 komentāri šim rakstam

1. janc4ux Saka:

nah tad vajadzeeja taa sisties ar zviedriem un izteereet visus speekus??

2. Didzis Saka:

Lai nākamajā kārtā mums jau bÅ«tu lÄ«dzi 2 punkti, kas nozÄ«mÄ“tu, ka mÄ“s teorÄ“tiski (pie apstākļu sakritÄ«bas) varam neuzvarÄ“t gan Åveici, gan franciju, lai tiktu ceturtdaļfinālā. Tiesa, vienu uzvarÄ“t vajag obligāti.

3. pon4ux Saka:

Jaa, nah tad vispaar jaspeelee hokjis, tas arii baigi izteeree speekus…

4. ArĨa Saka:

Ja mÄ“s uzvaram franciju bet zaudÄ“jam Åveicei tad mums ir 5 punkti, Åveicei 6. Tātad lai tiktu tālāk Åveice ir jāuzvar jebkurā gadÄ«jumā…