Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas

Zviedrija pārspēj mājiniekus

Šodien tika aizvadīta E grupas spēles starp Zviedrijas un Šveices izlasēm. Pārliecinošu uzvaru ar 4-1 izcīnīja zviedri.

Spēles rezultātu pirmā perioda 6. minūtē atklāja zviedri, kad vārtus guva tikko uz izlasi atsauktais Džonijs Oduja. Otrā perioda 5. minūtē zviedri, izmantojot vairākumu, rezultātu dubultoja – vārtus guva Maskavas “Dinamo” jaunieguvums Johans Harju, kurš klubā spēlēs jau nākamsezon. Trešā perioda 5. minūtē rezultāts kļuva jau 3-0, kad precīzs bija vēl viens “Dinamo” ieguvums – divdesmitdivus gadus vecais Linuss Umarks. Desmit minūtes vēlāk ceturtos vārtus guva Johans Andersons, bet tad Diks Ternstroms nopelnīja divu minūšu noraidījumu, un šveicieši guva goda vārtus – ar precīzu metienu izcēlās Romano Lems, kuram šie bija pirmie gūtie vārti turnīrā.

Zviedrijas izlases vārtos stāvēja Jonass Gustavsons, atvairot 24 no 25 pretinieku metieniem, bet Martins Gerbers, kurš bija Šveices vārtsargs, atvairīja tikai 25 no 29 zviedru metieniem.

Šī Zviedrijas izlasei bija ļoti nozīmīga uzvara, jo, ja tā būtu zaudējusi, tā zaudētu izredzes cīnīties ceturtdaļfinālā. Tas būtu vēsturisks anti-sasniegums, jo iepriekšējo reizi Zviedrija pasaules čempionāto aiz labāko astotnieka noslēdza tālajā 1937. gadā.

Rīt abas izlases aizvadīs savas pēdējās E grupas spēles – Zviedrija tiksies ar Francijas izlasi, bet šveiciešiem pretī stāsies amerikāņi.

Ja Latvijas izlase šovakar pamatlaikā zaudēs Krievijai, bet rīt Zviedrija izcīnīs kaut punktu no francūžiem, kā arī šveicieši pamatlaikā uzvarēs amerikāņus, Latvijas ceturtdaļfināliem nekvalificēsies. Tiesa, Latvijas izlasei nepieciešams tikai punkts šodienas spēlē, lai savu dalību ceturtdaļfinālā garantētu.