Iztiek bez pārsteigumiem, krievi pusfinālā

Pirmajā pasaules čempionāta pusfināla cīņā iztiek bez pārsteigumiem, Krievijas valstsvienība ar 4:3 pārspēja Baltkrieviju.

Baltkrievu mūris Andrejs Mezins spēlēja labi, taču ar to nepietika. Krievi viņa vārtus nomētāja, metienu attiecība 32:22. Krievi ar savējo vārtsardzību tik apmierināta gan nebija, nomainot pamatvārtsargu Iļju Brizgalovu pēc otrā perioda. Viņa vietā stālās Aleksandrs Jeremenko.

Lai gan Krievijas izlases galvenais treneris Vjačeslavs Bikovs pirms mača teica, ka komanda spēlei gatavojas kā uz finālu, uz laukuma tas nepierādījās. Krievi, šķiet, neticēja, ka var zaudēt. Bet bija tam tuvu. Jau pirmajā vairākumā baltkrievu spēlētājs Sergejs Demagins trāpīja pa vārtu stabu. Pirmā perioda vidusdaļā Mezins atvairīja bīstamus metienus no Oļega Tverdovska un Aleksandra Perežogina.

Taču rezultātu atklāja Baltkrievija. Pēc Ruslana Salei metiena vairākumā pirmais pie atlēkušās ripas bija Konstantīns Koļtsovs, kurš meta nekļūdīgi. Pārāk ilgi gan nebija jāgaida līdz krievi atbildēs. Pēc nepilnām trim minūtēm Vitālija Proškina raidītā ripa (pēc Iļjas Kovaļčuka piespēles) atrada ceļu uz vārtiem.

Kad līdz trešdaļas beigām bija atlikušas sešas minūtes, Oļegs Antoņenko no aptuveni kreisā iemetiena apļa raidīja ripu Brizgalova vārtu virzienā. Ripa lidoja mazliet zem pleca – un vārtos. Pirms tam viņš jau mēģināja gūt vārtus līdzīgā veidā, bet toreiz neizdevās.

Tomēr atkal krievi nebija ar to mierā, izlīdzinot rezultātu. Vārtus guva Vitālijs Atjušovs, no labās malas. 23 sekundes pirms perioda beigām Aleksandrs Frolovs pirmoreiz mačā izvirzīja milzīgās zemes pārstāvjus vadībā, raidot ripu caur Mezina kājsargiem.

Baltkrievi atpakaļ zirgā uzkāpa, pateicoties pretinieku kļūdām. Kad divi Krievijas hokejisti (Kovaļčuks un Dmitrijs Kaļiņins) atradās uz noraidīto soliņa, 3:3 panāca NHL rūdītais Salei.

Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Bikovs izlēma Brizgalovu mainīt pret Jeremenko. Un laikam jau pareizi darīja, jo viņš turpinājumā vārtus atstāja neskartus. Savukārt uzvaras golu iemeta Kovaļčuks. Krievi varēja panākt divu vārtu pārsvaru, bet Ivans Usenko nepārmeta pāri uz ledus guļošajam Mezinam.

Baltkrievi čempionātā finišē astotajā pozīcijā, bet krievi pusfinālā sacentīsies ar Somijas – ASV mača uzvarētāju.

Krievija – Baltkrievija 4:3 (0:0, 3:3, 1:0)

Vārtus guva: Vitālijs Proškins, Vitālijs Atjušovs, Aleksandrs Frolovs, Iļja Kovaļčuks; Konstantīns Koļtsovs, Oļegs Antoņenko, Ruslans Salei