Latvijai čempionāts beidzies

Ne bez pūlēm Kanādas valstsvienība apspēlēja Latvijas pārstāvjus – 4:2. Mūsējie pasaules čempionātā finišējuši septītajā vietā.

Lai gan pats čempionāta finišs ievirzījās mazliet negatīvā gultnē, turnīru jāuzskata par 100% izdevušos. Mūsējiem tikai trīs reizes līdz šim izdevies sasniegt ko līdzīgu (1997. un 2004. gadā).

Tika izcīnītas arī dažas vēsturiskas uzvaras – pret Šveici un Zviedriju “bullīšos”. Ļoti labu sniegumu demonstrēja Edgars Masaļskis, kurš Latvijas vārtus sargāja visās 7 čempionāta spēlēs (izņemot pēcspēles metienus pret Zviedriju, kur viņa vietā iznāca Sergejs Naumovs). Vienīgi fani šķita klusāki nekā citus gadus. Varbūt tā tikai šķita, bet varbūt pie tā vainīga izslavētā “dižķibele”.

Bet nedaudz par šo spēli. Pateicoties izcīnītajai uzvarai, kanādieši jau septīto gadu pēc kārtas iekļuva pusfinālā. Viņi noteikti ir apņēmības pilni atgūt čempiona titulu (pērn to atņēma Krievija), lai gan pret mūsējiem neiztika bez liekas piepūles.

Latvieši zināja, kas ir jādara, – nedrīkst jau pašā mača sākumā ielaist vārtus. To paveicām godam, noturot rezultātu pa nullēm. Otrajā periodā pirmā iespēja bija kanādiešiem – Maiks Fišers izskrēja pret Masaļski, taču Edgars metienu tvēra.

Mača 28. minūtē Denijs Hītlijs pierādīja, kāpēc ir visā pasaulē atzīts spēlētājs. Pēc Roja piespēles Hītlijs, neapturot ripu, raidīja to vārtu kreisajā pusē. Masaļskim izredžu nebija. Hītlijam tas bija sestais gols turnīrā. Kanādieši pamazām sajuta vārtu garšu un kāpināja tempu. Kad Kristaps Sotnieks atradās uz noraidīto soliņa, rezultātu dubultoja Hamhuiss.

Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām mūsējie vienus vārtus atguva. Aizskrienot uzbrukumā esot mazākumā, Herberts Vasiļjevs izdarīja labu piespēli Guntim Galviņam, kurš noķēr oponentu vārtsargu (Krisu Meisonu) uz pretkustību. Tiesa gan, prieki bija īsi. 17 sekundes vēlāk Stemkoss guva septītos vārtu čempionātā, panākot 3:1. Ziemeļamerikāņi mūsējos nomētāja ar 22:4.

Trešās trešdaļas otrajā minūtē, pēc Aleksandra Ņiživija piespēles, Vasiļjevs iemeta savu trešo ripu čempionātā. Ripa izslīdēja caur Meisona kājsargiem. Taču atkal kanādieši drīz vien atbildēja ar to pašu. Šoreiz rezultatīvs bija Metjū Lombardi.

Mūsējiem bija lieliska izdevība samazināt rezultāta starpību. Pretiniekiem noraidīti divi spēlētāji, bet Oļegs Znaroks izlēma, ka ir īstais brīdis, lai Masaļski mainītu pret sesto laukuma hokejistu. Lai gan latvieši bija 6:3 vairākumā, vārtus gūt neidevās. Līdzīgu brīnumu kā olimpiskajā kvalifikācijā pret Baltkrieviju gūt neizdevās.

Spēles gala rezultāts – 4:2. Mūsējie dodas mājās ar augsti paceltām galvām – galu galā izcīnīta septītā vieta. Šķiet, pilnai laimei vēl derētu par 2014. gada čempionāta mājvietu pasludināt Latviju.

Turnīra trīs labākie spēlētāji mūsu izlasei – Ņiživijs, Masaļskis un Skrastiņš.

Latvija – Kanāda 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Vārtus guva: Guntis Galviņš (Herberts Vasiļjevs, 37:30), Herberts Vasiļjevs (Aleksandrs Ņiživijs, Aleksejs Širokovs, 41:27); Denijs Hītlijs (Šī Vēbers, Dereks Rojs, 26:37), Dens Hamhuiss (Stīvs Stemkoss, 34:03), Stīvs Stemkoss (Hamhuiss, 37:47), Metjū Lombardi (Kolbijs Armstrongs, 43:07)

12 komentāri šim rakstam

1. janka Saka:

Bij labi, trÅ«ka LatvieÅiem tehnikas- nevarÄ“jām 6 spÄ“lÄ“tāji iemest Åaibu 3 KanādieÅÄ«em, jācer ka nākoÅā Ĩempionātā bÅ«s labāk !

2. Jonis Saka:

laba spēle, tik žēl ka punktu pietrūka. :)

3. Marta Saka:

NevajadzÄ“ja tos 6Åus spÄ“lÄ“tājus, jo tad bija par daudz cilvÄ“ku un tas radÄ«ja apjukumu!

Bet mÅ«sÄ“jie tieÅām malaĨi!1 Labi, ka nepadevās. :)

4. tintiic Saka:

spÄ“le bija tieÅām interesanta, bet rezultāts jau bija gaidāms. MÅ«sÄ“jie Åogad turÄ“jās godam!

5. Devil@3 Saka:

Kanāda tomēr ir pasaules Ĩempionu vairākas reizes, bet Latvija malaĨi!

6. andza Saka:

teiksu super lai gan muuseejie 3 periodu novaaleeja kaa naakas domaaju ka vnjiem visu speeli taa bija jaaspeelee!bet visumaa super cepuri nost!

7. Janis no Lauku ielas. Saka:

Malaci.Ta turpinat.Nakosais PC bus MUSU.Vai nu vel nakosais, bet tad noteikti.Sveicu visus kas fanoja.

8. sweet pink teddy Saka:

Šogad mūsējie bija labāki nekā citus gadus, taĨu mazliet pietrūka :(
    Bet mūsējie malaĨi! LEPOJOS :)

9. nika Saka:

neesmu valsts patriote, bet Ĩempionāta laikā es vairāk kā nekad lepojos, ka esmu latviete!
    bija neviltotas prieka asaras, Åis Åempionāts bija svÄ“tki! paldies mÅ«su komandai – jÅ«s esiet paÅi labākie!

10. janis Saka:

mala4i latvija ta tiek turpie nat nakam gat latvija saplosi kanadu

11. dany 84 Saka:

Cepuri nost mÅ«su hokejistu priekÅā! Nedaudz pietrÅ«ka lÄ«dz 1/2-finālam,bet Åis Ĩempionāts ir aizvadÄ«ts godam! Es lepojos,ka mums ir tādi hokejisti!!!