Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas

Zviedriem bronza

Šodien Zviedrijas valstsvienība izcīnīja bronzas medaļas 2009. gada pasaules čempionātā, pārspēdami ASV izlasi ar 4:2.

Zviedru vārtos atkal devās Stefans Livs, kurš aizvietoja Jonasu Gustavsonu. Gustavsons devies pie savas smagi slimās mātes. Ģimene vienmēr pirmajā vietā. Interesanti, ka Livs vārtos bija arī 2002. gadā, kad zviedri izcīnīja trešo vietu. ASV vārtos, kā jau ierasts, bija Roberts Ešs. Amerikāņi ar 39:28 nomētāja zviedrus.

Pateicoties uzvarai, Zviedrijas izlase statistikas ailītēs pret ASV var ierakstīt jau 38 uzvaras (vēl arī 14 zaudējumi un pieci neizšķirti). Šī ir zviedru pirmā medaļa kopš 2006. gada pasaules čempionāta Rīgā (toreiz viņus kronēja par čempioniem). Togad zviedri kļuva arī par Turīnas Olimpisko spēļu čempioniem. Amerikāņi nav izcīnījuši vietu trijniekā kopš 2004. gada čempionāta Čehijā (bronza).

Jau no paša sākuma Ešam bija krietni jāpiepūlās, jo Juhans Harjū ar ātru metienu izveidoja bīstamu momentu. Otrā galā Džeisons Bleiks un Dastins Brauns apdraudēja skandināvu vārtsargu.

Interesanti, ka mača 6. minūtē soģi noraidīja uzreiz divus hokejistus – Linusu Ūmarku par bīstami augsti paceltu nūju, bet amerikāni Džeku Džonsonu par spēlēšanu, kaut viņa ķivere mētājās uz ledus. NHL tas atļauts, ne pasaules čempionātā.

Skatītāju uzvedība bija ļoti korekta, viņi plaudēja pēc katra labā momenta, neskatoties uz komandām. Taču ļoti izsvilpa Deividu Baku. Tas gan saprotams, jo pēc viņa grūdiena tika savainots šveicietis Julians Šprunglers.

Rezultāts tika atklāts otrā perioda sestajā minūtē, kad precīzs bija jau iepriekš pieminētais ziemeļamerikānis Džonsons. Pēc astoņām minūtēm zviedri gan izlīdzināja rezultātu. Pēc Tonija Mortensona piespēles rezultatīvs bija Luī Eriksons. Abi vārti tika gūti vairākumā.

Mača 26. minūtē “Tre Kronor” izvirzījās vadībā. Šoreiz gols Mortensonam. Viņš izmantoja divu vīru vairākumu. Otrā perioda pēdējā minūtē neiztika arī bez saķeršanās. Pie zviedru vārtiem masveidā uz ledus mētājās ķiveres.

ASV valstsvienība panāca 2:2 trešā perioda trešajā minūtē. Džo Paveļskis aizslidoja no viena laukuma gala līdz otram, beigās arī gūstot vārtus. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas deviņas minūtes, Karls Gunarsons vairākumā guva uzvaru nesošos vārtus. Viņa raidītā ripa no zilās līnijas lidoja zem Eša pleca.

Ešs gan arī pietiekoši glāba savu komandu, jo zviedri veidoja vairākus ļoti bīstamus momentus. Amerikāņi izcīnīt uzvaru centās ar visiem spēkiem, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Zviedrs Džonijs Oduja iemeta tukšos vārtos – 4:2.

Raiens Saters bija labākais ASV, bet Livs – zviedriem.

“Par bronzu esam priecīgi,” pēc mača komentēja Zviedrijas izlases galvenais treneris Bengts-Ake Gustafsons. “Amerikāņi spēlēja labi, taču mūsu vairākums bija krietni labāks. Tas arī izšķīra mača likteni.”

ASV – Zviedrija 4:2 (0:0, 1:2, 1:2)