Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas

Krieviem divas uzvaras dienas

Krievijas hokeja izlasei un tās faniem divas uzvaras dienas pēc kārtas. Vispirms 9. maija svinības, bet dienu vēlāk – uzvara pasaules čempionāta finālā pret Kanādu ar 2:1.

Interesanti, ka tā notiek jau otro gadu pēc kārtas. Arī pērn (meistarsacīkstes notika Kanādā) krievi finālā uzveica hokeja dzimtenes pārstāvjus.

“Mēs centāmies labi nospēlēt aizsardzībā, būt pacietīgi,” pēc mača noteica Krievijas valstsvienības galvenais treneris Vjačeslavs Bikovs. “Taču tas nebija viegli, spēlējot ar tādu komandu kā Kanāda.”

Mača pirmos vārtus jau 6. minūtē guva Džeisons Speca. Šī Vēbers izpildīja kārtējo fenomenālo metienu, kuru Iļja Brizgalovs gan tvēra, taču Šeins Doans, kurš bija pirmais pie ripas, veica neiedomājami precīzu piespēli, ko Speca pārvērta ātrā vārtu guvumā.

Astoņas minūtes vēlāk pēc Vitālija Atjušova metiena ripa atleca tieši pie Oļega Saprikina, kurš meta nekļūdīgi. Neizšķirts! Krievi turpināja presingot, taču pieredzējušais Rolosons glāba savu komandu.

Turnīra vērtīgākais spēlētājs Iļja Kovaļčuks nospēlēja mazliet vairāk par 30 minūtēm. Mača 35. minūtē uzvaras vārti lecīgā Aleksandra Radulova kontā. Kanādieši ar visiem spēkiem centās atspēlēties, taču neizdevās. Nepalīdzēja ne agresīvā spēle, ne vārtu vīra noņemšana.

“Neuzskatu, ka krievu dominance turpināsies ļoti ilgi. VIņiem ir labi jaunie spēlētāji, taču mums ir vieni no labākajiem pasaulē. Turpmākajos gados būs spraigas cīņas,” noteica Denijs Hītlijs.

“Mēs savas izdevības neizmantojām, viņi gan,” komentēja kanādiešu treneris Lindijs Rafs. “Brizgalovs bija fenomenāls, neļāva mums izcīnīt uzvaru.”

Krievija – Kanāda 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Vārtus guva: Oļegs Saprikins (12:59), Aleksandrs Radulovs (34:30); Džeisons Speca (5:37)