Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Miris vācu hokejists

Vācijas izlases vārtsargs Roberts Mullers miris smadzeņu audzēja dēļ, divus gadus pēc uzzināšanas par slimību.

“Mēs esam šokēti un ļoti bēdīgi. Roberts bija lieliska personība,” situāciju komentēja Tomass Eihins, Ķelnes “Haie” ģenerālmenedžeris. “Viņš mūs visus iespaidoja, būdams elks. Ne tikai uz laukuma, arī ārpus tā. Vēlams spēkus viņa ģimenei un tuviniekiem.”

“Ar savu cīņasspēku viņš iedvesmoja daudzus cilvēkus,” teica Francs Reindls, kurš ir Vācijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs. “Roberts parādīja, ko nozīmē – nekad nepadoties.”

2006. gada novembrī Mullers devās pie ārsta. Viņš sūdzējās par biežajām migrēnām, arī draugi bija pamanījuši, ka puisis. Tika konstatēts smadzeņu audzējs. Pēc pirmās operācijas pagāja tikai divi mēneši līdz vārtsargs atkal bija uz ledus.

2007./2008. gada sezonu viņš aizvadīja pilnvērtīgi. Roberta atgriešanās bija sensacionāla, atbalstu sniedza ne tikai savas komandas līdzjutēji, bet arī citu vienību fani. Mullers pat izcīnīja uzvaru otrajā garākajā hokeja spēlē visā spēles vēsturē. Tā ilga 168:16 minūtes, beidzās ar 5:4 pret Manheimas “Adler”. Uz Roberta vārtiem tika izdarīti 100 metieni.

Mullers piedalījās 2008. gada pasaules čempionātā Kanādā. Viņš spēlēja pret Slovākiju, pārsteidzoši izcīnot uzvaru ar 4:2.

Diemžēl šim stāstam nav Holivudas cienīgas beigas. 2008. gada augustā, pēc otrās operācijas, kļuva skaidrs, ka audzējs progresē. Viņš to slēpa no sabiedrības, taču novembrī atļāva ārstiem visu izstāstīt. Drīz vien tapa zināms, ka Mullers cīņā zaudēs. Ceturtās pakāpes audzējs bija pārāk spēcīgs pretinieks.

Pēdējo maču Roberts nospēlēja 23. novembrī pret Krēfeldes “Pinguine”. Savas pēdējās dienas Roberts aizvadīja kopā ar ģimeni, savās mājās Rozenheimā.

Mulleram bija sieva, divi bērni. Viņš bija tikai 29 gadus vecs. Roberts ir iekļauts Vācijas hokeja slavas zālē.

Foto: Mika Kylmaniemi


2 komentāri šim rakstam

 1. sdrāv Saka:

  sāksim arto, ka viņÅ ir MILLERS. otrkārt, teikums “ViņÅ sÅ«dzÄ“jās par biežajām migrÄ“nām, arÄ« draugi bija pamanÄ«juÅi, ka puisis.” ir vienkārÅi apburoÅs

 2. Egils Upītis Saka:

  Teikums tieÅām absurds, bet Millers gan viņÅ nav!
  Tad jau drÄ«zāk Mollers, bet Mullers ir labs variants. Å is vārtsargs ir vācietis, tādēļ rakstÄ«ba ir MĆ¼ller – nu nekādi nevar bÅ«t Millers. Kā izrunā, to gan grÅ«ti uzrakstÄ«t.

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites