Uzvara pār Södertälje SK pēcspēles metienos

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

14. augustā Rīgas Dinamo aizvadīja savu otro pārbaudes spēli Zviedrijas treniņnometnes ietvaros, un ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Zviedrijas Elites sērijas klubu Södertälje SK. Rīgas Dinamo labā vārtus guva Mārtiņš Cipulis, Miķelis Rēdlihs, kā arī Aleksandrs Ņiživijs, kurš realizēja izšķirošo pēcspēles metienu. Mačs aizritēja ļoti straujā tempā un visai asā spēka spēlē. Pirmajās divās trešdaļās abas komandas apmainījās vārtu guvumiem, un uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija, kurā veiksmīgāki izrādījās Rīgas Dinamo hokejisti.

Uz šo pārbaudes spēli Rīgas Dinamo galvenais treneris Jūliuss Šuplers ar saviem palīgiem Arti Ābolu un Miroslavu Miklošoviču veica visai ievērojamas izmaiņas sastāvā, kas skāra pilnīgi visus uzbrucēju trijniekus, jo malā palika – Ģirts Ankipāns, Roberts Jekimovs, Gints Meija, Andris Džeriņš un Ronalds Cinks. Kopā ar Ņiživiju un Cipuli šodien centrā sāka spēlēt Martins Karija, bet viņa vietu pie Miķeļa Rēdliha un Dārziņa ieņēma Armands Bērziņš. Tomēr otrajā trešdaļā abi uzbrucēju trijnieki ieņēma savus ierastos virknējumus ar centriem Iggulden un Kariya. Savukārt, Jāņa Sprukta partneri pa malām otrajā uzbrucēju trijniekā sākumā bija Mike Iggulden un Marcel Hossa, bet otrajā trešdaļā kanādieša vietā spēlēja Toms Hartmanis, kuru trešajā periodā nomainīja Bukarts. Ceturtajā uzbrucēju virknējumā sākumā spēlēja – Toms Hartmanis, Raimonds Vilkoits un Roberts Bukarts, bet pēc pirmās trešdaļas centra pozīcijā darbojās Armands Bērziņš. Tomēr otrajā periodā Vārtus sargāja Edgars Masaļskis, bet viņa dublieris bija Ervīns Muštukovs.

Spēle iesākās ļoti ātrā tempā un ātrumi nemazinājās līdz pat mača beigām. Zviedru kluba spēlētāji ļoti ātri šķērsoja viduszonu, visai bieži radot draudīgas situācijas Edgara Masaļska vārtu tuvumā, taču neskatoties uz ātro un precīzo saspēli zviedriem bieži vien pietrūka precīzu metienu. Mača 9. minūtē zviedri realizēja skaitlisko vairākumu – pēc ātras saspēles Almtrops no vārtu priekšas izvirzīja savu komandu vadībā. Pēc zaudētajiem vārtiem Rīgas Dinamo metās atspēlēties, un vairākās epizodēs bija tuvu mērķim, tomēr vārti tika gūti tikai trešdaļas pēdējā minūtē, kad Mārtiņš Cipulis pēc teicamām Sprukta un Ņiživija piespēlēm panāca 1:1. Otrās trešdaļas sākums izvērtas pagalam neveiksmīgs, jo jau tā 2. minūtē zviedri pēc ātras saspēles atkal izvirzījās vadībā ar 2:1, vārti Klassena kontā. Atkal nonākuši zaudētāju lomā mūsējie centās panākt izlīdzinājumu, dodoties uz priekšu, un šo pārlieku lielo aizraušanos ar uzbrukumu centās izmantot pretinieki ik pa brīdim patraucējot Edgaru Masaļski ar pretuzbrukumiem. Tomēr spēles 29. minūtē, izturējuši mazākumu, zviedri devās uzbrukumā un pēc lieliskas aizsarga Sweatt piespēles Miķelis Rēdlihs ar precīzu metienu panāca izlīdzinājumu. Arī turpmākajā spēles gaitā bīstami momenti veidojās gan pie vieniem, gan otriem vārtiem, un kādā no epizodēm Toms Hartmanis gandrīz aizmuka vienatnē pret vārtsargu, taču pēdējā brīdī aizsargs spēja kavēt mūsu uzbrucēju, un ripas vietā vārtos ieskrēja pats Hartmanis, visai spēcīgi sasitoties. Trešdaļas beigās vismaz 4 bīstami metieni tika izdarīti uz Masaļska vārtiem, un vienā no epizodēm ripa atsitās arī pret vārtu stabiņu. Pēc īsa brīža jau pavisam karsti bija pie pretinieku vārtiem un līdz pat perioda beigu signālam vārtus gūt centās uzbrucēju trio Sprukts, Dārziņš, Hossa.

Trešā perioda sākumā abas komandas darbojās nedaudz uzmanīgāk kā iepriekš, taču temps joprojām bija ļoti augsts un līdz ar to neizpalika arī bīstami momenti gan pie vieniem, gan otriem vārtiem. Turklāt abas komandas pat pamanījās gūt vārtus, kuri gan netika ieskaitīti. Vispirms Zviedru kluba spēlētāji pēc laba uzbrukuma, ar atkārtotu metienu ieraidīja ripu vārtos, taču mirkli pirms izšķirošā metiena tiesnesis fiksēja pretinieku uzbrucēja pārkāpumu pret Edgaru Masaļski un līdz ar vārtu vietā Södertälje SK tika piešķirts 2 minūšu sods. Pēc brīža jau pie otriem vārtiem mūsu pirmā maiņa sagrieza karuseli un Mārtiņš Cipulis ļoti veikli kā tenisists no gaisa iesita ripu vārtos, tomēr šajā epizodē viņš nospēlēja ar augsti paceltu nūju, un tādēļ likumsakarīgi, ka vārti netika ieskaitīti. Pašās 3. perioda beigās Rīgas Dinamo iespieda sāncenšus viņu zonā, un pat nopelnīja vairākumu, tomēr vārtus tā arī nespēja, tādēļ uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā, kurā katra komanda izpildīja pa 5 pēcspēles metieniem. Rīgas Dinamo savus pēcspēles metienus realizēja Miķelis Rēdlihs (pirmo reizi oficiālā spēlē), Jānis Sprukts, kā arī izšķirošo Aleksandrs Ņiživijs, bet nerealizēja tas pats Ņiživijs, Cipulis un Dārziņš.

Avots: dinamoriga.eu