Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


LHF valde spriež par gaidāmo hokeja sezonu

Latvijas Hokeja federācija (LHF) 7. septembra valdes sēdē izskatīja jautājumu par Latvijas atklāto čempionātu hokejā un apstiprināja čempionāta nolikumu.

Virslīgas čempionāts sāksies 19. septembrī un ilgs līdz 2010. gada 10. aprīlim. Regulārajā čempionātā būs 90 spēles, 6 riņķos un tajā piedalīsies sešas komandas: SK „Liepājas Metalurgs 2”, DHK „Latgale”, HK „ASK / Ogre”, HK „Ozolnieki / MONARCH”, SK „Rīga 18” un Lietuvas komanda SC „Energija”. Savukārt SK „Liepājas Metalurgs” un „Dinamo Juniors” iesaistīsies cīņā par Latvijas čempiona titulu no izslēgšanas spēļu pusfināla.

Izslēgšanas turnīrā piedalīsies četras labākās regulārā čempionāta komandas plus divas Baltkrievijas atklātajā čempionātā spēlējošās komandas. Ceturtdaļfinālā četras virslīgas komandas sacentīsies līdz trīs uzvarām, noskaidrojot divas pusfināla komandas. Ar pusfinālu turnīrā iesaistīsies Baltkrievijas atklātajā čempionātā spēlējošās komandas „Liepājas Metalurgs” un „Dinamo Juniors”. Pusfinālā augstākās vietas ieguvēja Baltkrievijas čempionātā tiksies ar zemākās vietas ieguvēju Latvijas virslīgā un zemākās vietas ieguvēja Baltkrievijas čempionātā tiksies ar virslīgā augstāko vietu ieguvušo komandu sērijā līdz trīs uzvarām. Fināls līdz četrām uzvarām spēļu sērijā. Izslēgšanas turnīra uzvarētājs iegūs 2010. gada Latvijas čempiona titulu, kas klubam dos tiesības pārstāvēt valsti visaugstākā ranga IIHF rīkotajās sacensībās.
Latvijas atklātā čempionāta hokejā kalendārs tiks sagatavots līdz 11. septembrim, kas tiks publicēts LHF mājas lapā un paziņots klubiem.

LHF valdes sēdē Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneris Andrejs Maticins sniedza pārskatu par Sergeja Žoltoka piemiņas turnīru. Šajās sacensībās tika pārbaudīti 32 junioru vecuma spēlētāji. A.Maticins uzsvēra: „Šis turnīrs parādīja, ka īsā laika posmā spēlētāji nav gatavi pārorientēties no klubu līmeņa spēles uz izlases līmeni. Ir rūpīgi jāstrādā ar katru no spēlētājiem, lai decembrī būtu gatavi spēlēt ar elites grupas hokeja komandām pasaules čempionātā. Problēmas ir ne tikai ar vārtsargiem, ir jāstrādā pie komandas psiholoģiskās nostājas cīnīties ar Kanādu, ASV, Šveici un Slovākiju.”

LHF šobrīd strādā pie kvalitatīvas treniņnometnes organizēšanas junioru izlasei novembrī. Plānotas ir pārbaudes spēles ar kādu no hokeja lielvalstu komandām. Jau šobrīd ir skaidrs, ka pirms pasaules čempionāta sākuma mūsu juniori aizvadīs pārbaudes spēles ar Krieviju un Austriju, kas notiks Kanādā.
U-20 pasaules čempionāts hokejā Kanādā gadu mijā norisināsies Saskatūnā (Saskatoon) un Reginā (Regina).

Čempionāta dalībnieki sadalīti divās grupās:
A : Kanāda, Slovākija, ASV, Latvija, Šveice;
B : Zviedrija, Krievija, Čehija, Somija, Austrija.
Latvijas U-20 izlase pirmās četras grupas spēles aizvadīs Saskatūnā. Mūsu komandas spēļu kalendārs (pēc Latvijas laika):
–         26. decembrī plkst. 23:00 Latvija – Kanāda;
–         28. decembrī plkst. 03:00 Slovākija – Latvija;
–         29. decembrī plkst. 23:00 Latvija – ASV;
–         30. decembrī plkst. 23:00 Šveice – Latvija.

LHF prezidents Kirovs Lipmans un ģenerālsekretārs Māris Baldonieks nākamnedēļ dosies uz IIHF kongresu, kas no 17. līdz 19. augustam norisināsies Tunisijā. Tajā tiks apstiprināts U-18 pasaules čempionāta kalendārs, apskatīti aktuālie finanšu jautājumi.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites