Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


KHL čempioni sāk ar uzvaru pagarinājumā

Jaunās KHL atklāšanas spēlē čempionu statusu spēja apstiprināt Kazaņas “AK Bars” spēlētāji, kas savā laukumā ar 3:2 pagarinājumā pieveica Jaroslavļas “Lokomotiv”. Uzvaras vārtus deviņas minūtes līdz papildus perioda beigām guva Aleksejs Morozovs, kura rēķinā spēlē divi precīzi metieni.

KHL jaunās sezonas atklāšanas spēlē nūjas krustoja čempioni un finālisti, kas solīja aizraujošu cīņu. Jaroslavļas “Lokomotiv”. Pēc hokeja jūtami bija noilgojušās abas komandas, jo pirmais periods aizgāja cienījamos ātrumos un ar gūzmu bīstamu momentu. Turklāt momentus komandām arī izdevās realizēt. Pirmo reizi jaunajā sezonā ripa vārtos nonāca visai kuriozā veidā – “Loko” aizsargs izpildīja tālu metienu, tajā pašā laikā vārtu priekšā kazaņietis bakstīja sāncenšu uzbrucēju, pret kuru ripa arī atsitās un pārlēca pāri vārtsargam. Lai gan nelikās, ka vārtu būt kādas šaubas par vārtu guvuma likumību, šīs sezonas jaunievedums – video tiesnešu komisija – lēma, ka tie gūti ar roku. Acīmredzot arī šī komisija čempionāta sākšanos nevarēja vien sagaidīt, vēloties ļoti parādīt savu noderību. Rezultativitāte gan nekur nepazuda, jo līdz 12. minūtei rezultāts jau bija 1:1 – rezultātu tomēr atklāja “Lokomotiv” (Čurilovs), gūstot vārtus jau 13. pirmā vairākuma sekundē, bet “AK Bars” pēc divām minūtēm panāca izlīdzinājumu (Morozovs). Tūlīt pat mājinieki tika pie skaitliskā vairākuma, divas minūtes liekot krietni pasvīst Georgijam Gelašvili, kurš ar saviem pienākumiem tika galā teicami. Noraidījumi pirmajā trešdaļā bija vēl, taču vārtu gan ne.

Otrā perioda sākums liecināja, ka komandas i nedomā nomest apgriezienus. Uzbrukumi vēlās no vieniem vārtiem uz otriem, turklāt interesanti, ka bīstamāk pat uzbruka “Lokomotiv”. Trešdaļai tuvojoties vidum, teritoriālo pārsvaru uz brīdi ieguva “AK Bars” spēlētāji, kurus no ritma īsti neizsita arī divas minūtes mazākumā. Tiesa “Loko” arī uzbruka, taču līdz bīstamiem metieniem netika. 13. minūte mājinieki atkal nonāca mazākumā, un šoreiz viesi no Jaroslavļas uzrīkoja iespaidīgu vārtu apšaudi. Tomēr atkal nekā, ja vien neskaita sezonas pirmo, lai gan visai nelielo, kautiņu pie Kazaņas komandas vārtu “petaka”. Ieguvēji no tā gan bija “barsi”, jo tiesneši izlēma sodīt tikai dzelzceļnieku kapteini Tkačenko. Gandrīz visu vairākumu laukumā pavadīja “AK Bars” pirmais piecinieks, tomēr palika tukšā. Tāpat kā viss otrais periods – arī pēc 40 spēles minūtēm rezultāts bija 1:1. Speciālisti no sezonas atklāšanas mača bija gaidījuši svētku hokeju, bet saņēma finālsērijas turpinājumu.

Trešajā trešdaļā bija nospēlētas vien 40 sekundes, kad “AK Bars” jau izvirzījās vadībā. Spēcīgu aizsarga metienu Gelešvili atvairīja, taču pie ripas pirmais tika Janne Pesonens, raidot to tukšos vārtos – 2:1. Vārtu guvums mājiniekus, kas lielāko daļu otrā perioda pavadīja aizsardzībā, tiešām spārnoja, turklāt drīz vien viņiem radās iespēja spēlēt vairākumā. Šis spēles elements “AK Bars” sezonas pirmajā spēlē bija patālu no vēlamā līmeņa – vārtus komanda apdraudēja, bet dabūt ripu tajā nespēja. Izturējuši šo Kazaņas vērtu, “Lokomotiv” sāka meklēt veidus, kā panākt izlīdzinājumu, bet mājinieki vairāk sāka orientēties uz aizsardzību un pretuzbrukumiem. 14. minūtē jaroslavļieši ieguva divu vīru pārsvaru, ko drīz vien izmantoja Jozefs Vasičeks, meistarīgi raidot ripu vārtos ar metienu no zonas vidus. Pusotru minūti “Loko” varēja spēlēt piecatā pret četriem, tomēr šo vairākumu izmantot neizdevās. Minūti uzspēlējuši vienādos sastāvos, Kazaņas spēlētāji atkal tika pie iespējas demonstrēt māku spēlēt mazākumā. Izrādījās, tās netrūkst – lielāko daļu pirmās minūtes ar ripu bija mājinieki, kas arī tupinājumā sāncenšiem neļāva neko izveidot. Pēdējā minūtē kazaņieši centās izraut uzvaru, taču nekā – papildlaiks.

Pagarinājumā reālāko iespēju izraut uzvaru ieguva “AK Bars”, kas pēdējā minūtē tika pie skaitliskā vairākuma. Līdz tam vairākumā mājiniekiem vārtus gūt neizdevās, un arī šis sākās ar ripas zaudēšanu. Turpinājums gan bija labāks, un deviņas sekundes līdz pagarinājuma beigām Morozovs ar izšāva ripu caur spēlētāju burzmai un raidīja to vārtos – 3:2! Kazaņieši par šo uzvaru tika arī pie īpaša sezonas atklāšanas kausa.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites