Dinamo Rīga – Salavat Julajev 1:5

Arēnā Rīga ar pirmo spēli pret SALAVAT JULAJEV savu dalību jaunajā KHL čempionātā uzsāka Rīgas DINAMO, un bija spiesti atzīt ufiešu pārākumu ar 1:5. Pārpildītu Arēna Rīga tribīņu priekšā, mūsu hokejisti kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījās līdz pat 38. minūtei, bet tad nepilnas minūtes laikā zaudēja 2 vārtus un tas lielā mērā arī izšķīra spēles likteni. Vienīgos vārtus mūsējo labā guva Lee Sweeat, bet par labāko spēlētāju atzina Martinu Pruseku.

Pirms spēles pārpildītajai Arēnai Rīga un visi TV skatītājiem bija iespējams vērot lazeršovu „Maģiskais ledus” kā arī akrobātisko vingrotāju priekšnesumu. Rīgas DINAMO hokejisti laukumā izskrēja no dūmiem pildītas lauvas mutes, bet Latvijas himnu atkal visi 10 000 līdzjutēju Arēnā Rīga izpildīja kopkorī.

Pēc atklāšanas šova un oficiālajām runām spēles pavedienu uzreiz uztvēra viesi un sāka ļoti aktīvi apdraudēt Martina Pruseka sargātos vārtos tomēr mūsu vārtsargs nospēlēja lieliski. Izturējuši pirmo spiedienu mūsu hokejisti arī sāka apdraudēt ufiešu vārtus. Tomēr 9. minūtē viesi ļoti prasmīgi izmantoja mūsējo pozicionālo kļūdu aizsardzībā, un Taratuhina raidīta ripa tomēr iespurdza vārtos zem mūsu vārtsarga rokas. Tomēr jau pēc minūtes, brīdī kad laukumā bija mūsu ceturtā maiņa, kas arī pirms ļoti aktīvi darbojās uzbrukumā, Sorokina piespēli centrā uztvēra otrs aizsargs Sweatt un iegājis pretinieku zonā uzmeta pa vārtiem, un trāpīja 1:1.

Pirmās trešdaļas atlikušā daļā un arī lielākā daļa no 2. perioda pagāja abpusējos uzbrukumos, kuros iespējas gūt vārtus bija gan mūsējiem gan pretiniekiem (patiesības labad gan jāsaka, ka ufiešiem tādu bija vairāk), taču labi darbojās abi vārtsargi. Tomēr otrās trešdaļas beigās 39. minūtē mūsējie pieļāva divas kļūdas, kas pārvērtas divos vārtos, un praktiski arī izšķīra mača likteni. Vispirms Perežogins izmantoja mūsu aizsargu nesaprašano ar lielisku metienu augšējā stūrī panāca 1:2, bet pēc mirkļa Andra Džeriņa piespēli vidus zonā pārķēra Radulovs un aizskrējis vienatnē pret Pruseku pārspēja ļoti skaisti apspēlēja mūsu vārtsargu panākot 1:3. Šķiet šie vārti arī panāca lūzumu spēlē, jo trešajā periodā Salavat Julajev pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, neļaujot mūsējie ieskrieties un lauzt mača gaitu. Turklāt 43. minūtē savainojumu kādā no epizodēm guva Martins Pruseks, kura vietā vārtos stājās Edgars Masaļskis. Praktiski uzreiz Salavat Julajev izmantoja vēl vienu mūsējo kļūdu aizsardzībā un guva ceturtos vārtus, bet vēl pēc 10 minūtēm guva arī piektos vārtus pieliekot punktu šajā mačā. Līdz mača beigām mūsējiem gan bija vēl iespējas rezultāta starpību samazināt, bet tās netika izmantotas, un Salavat Julajev svinēja pelnītu uzvaru ar 5:1.

Tagad mūsējie nākamo spēli aizvadīs 14. septembrī, kad Arēnā Rīga sacentīsies ar Omskas Avangard, bet 16. septembrī mājās tiksies ar Astanas Baris.