Latvijas hokeja čempionāta oficiālā atklāšana sestdien Ogrē un Ozolniekos


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Pirmā Latvijas hokeja čempionāta spēle tika aizvadīta 16.septembrī (Daugavpils “Latgale” ar 1:0 savā laukumā pārspēja “Rīga/Profs-18”), taču šo sestdien 19. septembrī Ogrē un Ozolniekos notiks sezonas svinīgā atklāšana.

LHF valdes loceklis Valentīns Bļugers aicināja žurnālistus skaļi runāt mediju telpā par hokeja problēmām, finansējuma trūkumu un bērnu un jauniešu hokeja perspektīvām. “Šī vasara Latvijas Hokeja federācijai bijuši ļoti grūta. Krīze valstī sportu skar vistiešāk. Hokeja sezona arī bez Latvijas čempionāta šogad solās būt ļoti saspringta – junioru izlase brauks uz pasaules čempionātu Kanādā, jaunatnes izlase brauks uz Minsku, lielajai izlasei šoziem starts Vankūverā, un pasaules čempionātā, nav aizmirstas arī mūsu meitenes. Līdz ar to finansiālā slodze federācijai ir ļoti liela. Ar grūtībām saskārušies arī mūsu klubi, kuriem arī ir nopietnas finansiālas problēmas. Ar grūtībām, tomēr šonedēļ sākam jauno Latvijas hokeja sezonu gan virslīgā, gan bērnu un jauniešu meistarsacīkstēs.

Bļugers pauda prieku, ka hokeju atbalsta Latvijas reģionos, taču Rīgā ir problēmas. “Prieks par to, ka reģionālās pašvaldības atbalsta bērnu hokeju, kas atvieglo vecāku rūpes bērnu attīstībā hokejā. Savukārt Rīgā vēl ir jāsakārto finanšu un sporta piramīda. Cerams, ka ar jauno Rīgas vadību mums tas kopā izdosies. Šajos grūtajos laikos tomēr spējām organizēt abus čempionātus. Federācija atbalsts klubiem ir ne tikai finansiāls – daļēja ledus īres apmaksa, tiesnešu apmaksa, bet arī izmantojot biznesa darījumu kontaktus. Ar Kirova Lipmana kunga aktīvu līdzdalību esam palīdzējuši saglabāt virslīgā Ogres un Daugavpils klubus.”

“Ar lielu nožēlu jāatzīst, ka valsts atbalsts hokejam jaunajā sezonā ir apaļa nulle. Vai federācija spēs visu “pavilkt” vienatnē, prognozēt ir ļoti grūti. Ļoti ceram uz atbalstu no Rīgas domes. Esam tikušies ar jauno domes vadību un ceram, ka viņi spēs saprast, ka jaunatnes hokejs Rīgā ir nepieciešams. Noteikti nedrīkst Rīgā atbalstīt tikai vienu jaunatnes komandu, kā tas bija iepriekš,” pauda Bļugers.

LHF izpilddirektors Ēvalds Grabovskis informēja, ka materiālu apstākļu dēļ šogad Latvijas atklātajā čempionātā nevar piedalīties pērnā gada dalībnieki HK “Concept”, HK “Rīga 2000”, HS “Rīga/Prizma-Hanza”. “Līdz pat šai dienai mums nav izdevies nostabilizēt Latvijas čempionātu, kaut arī iesākums tam bija ļoti cerīgs. Šogad čempionātu sāksim 19. septembrī. Viena spēle notika jau vakar, taču tas tika darīts tādēļ, ka mums ir ļoti grūti sastādīt visiem apmierinošu sacensību kalendāru. Turnīra regulārajā čempionātā tiks izspēlēti seši apļi, kas ir 92 spēles. Pirmās četras komandas nodrošinās vietu izslēgšanas spēlēs, kurām sākot ar pusfināliem pievienosies Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā startējošie klubi. Bija doma Latvijas čempionātā iesaistīt arī Igaunijas klubus, taču valsts hokeja līmenis šobrīd nav atbilstošs, lai startētu mūsu līgā.”

Par Latvijas bērnu un jaunatnes čempionāta norisi medijus informēja LHF sporta direktors Mārtiņš Pagodkins, kurš uzsvēra, ka neskatoties uz finansiālo situāciju, bērnu un jauniešu meistarsacīkstes notiks visās vecuma grupās. “Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad Latvijas čempionāts būs atklātais. U-18 grupā Latvijas komandām pievienosies Igaunijas klubs “Unistars”, savukārt U-12 grupā spēlēs Kaļiņingradas kluba komanda “Fēniks”. Visas spēles notiks Latvijā, lai taupītu mūsējo klubu līdzekļus. Visās vecuma grupā kopā startēs 67 komandas. Priecē, ka šogad liels skaits būs U-10 vecuma grupā – 14 komandas.”

Autors: Jānis Celmiņš, sportacentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites