NHL: Latvijas hokejisti kaujas gatavībā


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Lai gan vasaras vidū likās, ka gaidāmajā sezonā Latvijas hokejistu pārstāvniecība pasaules spēcīgākajā hokeja līgā, salīdzinot ar pagājušo gadu, varētu pieaugt, uz šo brīdi izskatās, ka tā ir tikai samazinājusies. Uz šo brīdi par vietu sastāvā var būt relatīvi droši vien divi hokejisti, pēdējo gadu “stabilie veči” – Kārlis Skrastiņš un Raitis Ivanāns. Protams, arī Artūram Irbem, Vašingtonas “Capitals” vārtsargu trenerim, par vietu komandā nevajadzētu uztraukties, taču viņš ir “ārpus konkurences”. Pārējiem par vietu sastāvā būs jācīnās un šīs cīņas nesolās būt viegls.

Kārlis Skrastiņš, Dalasas “Stars”, aizsargs
Situācija: Starpsezonā Kārlis nomainīja komandu, pārceļoties no saulainās Floridas uz citu “silto štatu” – Teksasu, pievienojoties Dalasas “Stars” komandai. Taču, paredzams, viņa spēlē gan nekas nemainīsies. Aizsardzība, bloķēti metieni, liels spēles laiks. Vienīgais, kas varētu mainīties ir loma uzbrukumā. Komandas vadība, uzreiz pēc līguma noslēgšanas ar Kārli, izteicās, ka viņam tiks uzticēta komandas jaunās paaudzes “audzināšana” un lielāka “teikšana” uzbrukumā. Iespējams, kādam tas liksies dīvaini un nepierasti, taču Ziemeļamerikas hokeja apskatnieki atzīmē, ka ar Kārļa ierašanos Dalasā, “Stars” vienība ir uzlabojusi savu aizsardzības sastāvu tieši uzbrukuma izspēlēs.
Ko gaidīt: No 35 gadus veca aizsarga, kuram šī jau ir 10. Sezona NHL sagaidīt kaut ko kardināli jaunu, protams, neizdosies, taču nokļūstot jaunā komandā un tiekot pie lielākas teikšanas uzbrukumā, kā parādīja arī iepriekšējā sezona, Kārlis var “sašķobīt” priekšstatu par sevi kā izteiktu aizsardzībā spēlējošu aizsargu, jo savas iespējas uzbrukumā viņš izmanto ļoti labi. Taču, atgriežoties pie sākumā teiktā, aizsardzības “cementēšana” būs viņa galvenais uzdevums, kas “Stars” vienībai, kura pašlaik atrodas “pārbūves” procesā, būs ļoti svarīgi.

Raitis Ivanāns, Losandželosas “Kings”, uzbrucējs
Situācija: Raitis Ivanāns savu trešo pilno NHL sezonu sāks visai pārliecinoši. Ja vēl pirmssezonas treniņnometnē viņam paredzēja sīvu cīkstēšanos par vietu sastāvā ar citu “policistu”, Kevinu Vestgārdu, tad pēc pārbaudes spēlēm izskatās, ka Raitis, tomēr, ir klasi augstāks hokejists un arī labāks meistars dūru cīņās. Taču iekļūšana sastāvā sezonas sākumā nebūt nenozīmē, ka pamatsastāvā (un tieši šīs komandas pamatsatāvā) tā arī tiks pabeigta. Līdz ar to Raitim būs smagi jāstrādā, lai gan tas Ivanānam nebūs nekāds jaunums, jo tieši to viņš arī ir darījis pēdējās 12 sezonas.
Ko gaidīt: Agresīvu spēli, protams. Taču, iespējams, Raitis šajā sezonā, sakarā ar “Kings” vienības kopējām pārvērtībām, vairāk pievērsīsies arī punktu gūšanai. Bet kur nu bez kautiņiem, kas, jāatzīst šosezon arī varētu būt lielākā skaitā, jo jau pieminētā Vestgārda esamība komandas sistēmā, treneriem dos iespēju izvēlēties, līdz ar to abiem diviem “policistiem” būs regulāri jāpierāda sava lietderība. Tāpat šī situācija, kad komandā ir divi visai labas kvalifikācijas “tafgaji” var nozīmēt, ka sezonas laikā, jeb tuvāk maiņu perioda pēdējai dienai, varētu notikt tas par ko runā no iepriekšējā “dedlaina”, t.i., Raitis varētu tikt aizmainīts uz citu vienību, kura reāli pretendē uz Stenlija kausu (vai arī cīnās par iekļūšanu tā izcīņā). Pēdējais līguma gads šo situāciju varētu tikai sekmēt.

Artūrs Kulda, Atlantas “Thrashers”, aizsargs
Situācija: Artūram Kuldam, lai arī, iespējams, daudzi to nebūs piefiksējuši, šī ir tikai otrā sezona profesionāļu (pieaugušo) hokejā. Labi aizvadījis komandas jauno spēlētāju treniņnometni un spēles, pievienojās “lielajai” komandai, kuras sastāvā arī ne tuvu nebija pēdējais aizsargs. Diemžēl plaukstas savainojums Kuldam liedza pacīnīties vismaz par pēdējā pamatsastāva aizsarga vietu, tāpēc sezona būs jāsāk Amerikas hokeja līgas (AHL) komandā Čikāgas “Wolves”.
Ko gaidīt: Izsaukumu uz NHL. Tas ir galvenais mērķis, uz kuru pašlaik Artūram vajag koncentrēties (to gan jau, ka viņš zina arī pats), tāpēc AHL spēlēs ir “jāizliekas” par simts procentiem, jo iespēja, ka tieši Kulda tiks izsaukts uz Atlantas komandu pastāv. Vienība pašlaik atrodas “pārbūves” procesā, un, tomēr, izskatās, ka izslēgšanas spēles viņiem šosezon “nedraud”, līdz ar to izmēģināt kādu jauno talantu viņi varētu ļoti labprāt. Jau iepriekš no sistēmas treneriem saņemtās uzslavas par centību Artūrs apliecināja arī šajā pirmssezonā (kautiņā pat pretiniekam salaužot degunu), tāpēc ļoti gribētos, lai šī cenšanās turpinātos.

Oskars Bārtulis, Filadelfijas “Flyers”, aizsargs
Situācija: Daudzi Latvijas hokeja līdzjutēji jau ir paspējuši Oskaru aizsūtīt uz Eiropu, jo, redz, NHL viņam maz kas “spīd”. Patiesībā nemaz tik slikti nav. “Flyers” ir paziņojuši, ka komanda treniņos izmantos astoņus aizsargus, līdz ar to arī to “rotācija” kļūst plašāka. Protams, šajā vasarā arī konkurence par vietu sastāvā palielinājās, jo vienībai pievienojās vairāki aizsargi ar NHL pieredzi un arī Kriss Prongers, kuram vieta sastāvā ir garantēta gandrīz pie jebkādiem apstākļiem, taču neviens NHL hokejists nav pasargāts no neveiksmīgas spēles un savainojumiem.
Ko gaidīt: Pašlaik Bārtulis, starp Filadelfijas aizsargiem, pozīciju “konkurences rangā”, atrodas pirmā desmitnieka beigās, tāpat nevar nepieminēt, ka šī sezona būs pēdējā pirms trim gadiem noslēgtajā līgumā, līdz ar to, pie zināmiem apstākļiem (“Flyers” komandas “savainojumu epidēmijas”) Oskaru varētu izsaukt uz “lielo” komandu, lai, dodot pēdējo iespēju, novērtēt ko latviešu aizsargs var paveikt NHL “kaujas apstākļos”. Bet kopumā – ir jāaizvada stabila un rezultatīva sezona AHL un, iespējams, vasarā jāmēģina iekļūt kādas citas NHL vienības sastāvā, jo Eiropā, kā saka, atgriezties viņš vienmēr paspēs.

Kaspars Daugaviņš, Otavas “Senators”, uzbrucējs

Situācija: Sakot īsi – ne tā labākā. Aizvadītajā sezonā Kaspars tika nosūtīts atpakaļ uz Ontario hokeja līgu (OHL), lielākas spēļu prakses iegūšanai, pirms šīs sezonas viņam tika izoperēts plecs, līdz ar to atlabšanas process aizkavēja gatavošanos sezonai. Pati “Senators” sistēma arī nav no tām “debitantiem draudzīgākajām”. Un arī starpsezonas papildinājumi komandas sastāvā (Aleksejs Kovaļovs un Džonatans Čīču) neveicina jauno “sistēmas” spēlētāju iekļaušanos lielajā komandā.

Ko gaidīt: Arī Kasparam, līdzīgi kā Oskaram Bārtulim, šī ir līguma pēdējā sezona, tāpēc rezultatīva sezona AHL būtu ļoti noderīga. Tāpat daudz kas Daugaviņa gadījumā būs atkarīgs no “Senators” vienības panākumiem, t.i., zināmos apstākļos Kaspars var tikt aizmanīts uz kādu citu “sistēmu”. Runāt par Daugaviņa turpmākajām karjeras perspektīvām pašlaik ir ļoti grūti, taču viens gan ir skaidrs – šajā sezonā, kas Kasparam būs pirmā pilnā pie profesionāļiem, ir jāparāda “savs” sniegums, t.i., tāds kādu gaida no OHL komandas līdera, jāparāda, ka visai smagā pāreja no junioru hokeja uz pieaugušo hokeju, ir tikai apstākļu, nevis likum- sakritība.

Mārtiņš Karsums, Tampabejas “Lightning”, uzbrucējs
Situācija: Vairākas sezonas cerot uz spēlēšanu Bostonas “Bruins” sistēmā, aizvadītajā sezonā Karsumam šāda iespēja tika dota, tāpat kā vēlāk viņš tika aizmainīts uz Tampabejas “Lightning” komandu, kurā tika pie regulāras spēļu prakses. Vasarā noslēgtais vienvirziena līgums, deva vēl lielāku pamatu optimismam un likās, ka nu jau Latvijas hokejā ir parādījies vēl viens stabils NHL spēlētājs, bet, kā izrādās, nekā. Pirms dažām dienām Mārtiņš, izejot standarta procedūru (ar ievietošanu “veiveros”), tika nosūtīts uz AHL, jo komandas vadība nesaskatīja Mārtiņa spēlē to, ko bija gaidījuši.
Ko gaidīt: Nogaidīt… lai uzzinātu Latvijas uzbrucēja lēmumu. Vēl laikā, kad Karsums nebija parakstījis jau iepriekšminēto vienvirziena līgumu, presē bija parādījušies viņa izteikumi, ka, ja vienvirziena līgums netiks dabūts, tad viņš dosies uz Eiropu. Pašlaik vienvirziena līgums ir, taču nav paša galvenā – spēlēšanas NHL. Lai gan pašlaik komandas ģenerālmenedžeris ir paziņojis, ka Karsums nav izrādījis pazīmes, ka viņš gribētu doties uz Eiropu, šādu iespēju nevajadzētu izslēgt. Atgriešanās NHL? Iespējama, taču maz ticama.

Artūrs Irbe, Vašingtona “Capitals”, vārtsargu treneris
Situācija: Kā spēlētājs Artūrs Irbe no NHL (Kolumbusas “Blue Jackets”) aizgāja līdz ar “vecā” NHL aiziešanu, t.i., lokauta laikā. Tagad viņš ir atgriezies. Un atgriezies Vašingtonas “Capitals” komandā, lai trenētu, iespējams, labāko jauno vārtsargu tandēmu visā pasaulē – Semjonu Varlamovu (Krievija) un Mihalu Neuvirtu (Čehija). Jau pats fakts, ka Latvijas pārstāvis strādā NHL komandas treneru štābā ir ievērības cienīgs, bet Irbe strādā vienā no pašlaik labākajām komandām.
Ko gaidīt: Šeit gan būs jārunā nevis par paša Irbes nākotnes perspektīvām, bet gan viņa “padoto”. Jau tagad ir skaidrs, ka pēc gaidāmās sezonas Vašingtonu pametīs tās pašreizējais pirmais numurs Žozē Teodors, tāpēc latviešu vārtsargu trenera nozīme tikai palielinās, jo tieši viņam ir jāsagatavo “Capitals” nākotnes vārtu vīri, pie tam abi – gan pirmais, gan otrais numurs. “Darba materiāls”, jāsaka, ir gana labs, taču arī prasības vienai no NHL vadošajām komandām ir gana augstas un pats Artūrs Irbe arī vēl sper tikai pirmos soļus vārtsarga trenera amatā (visaugstākajā līmenī), tāpēc vienīgais, ko pašlaik var darīt, ir novēlēt Artūram – veiksimi!

Autors: Juris Miņins, sportacentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites