Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Dinamo Minska – Dinamo Rīga 2:1PL


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Rīgas “Dinamo” izbraukumā Minskā tika pie punkta, jo pagarinājumā atzina Baltkrievijas “Dinamo” pārākumumu 1:2. Vienīgie vārti Mārtiņa Cipuļa kontā.

Pēc pirmā perioda zaudētājos

Pēc lieliskā snieguma mačā ar “SKA” līdzjutēji pamatoti cerēja uz ko līdzīgu arī Minskā, lai gan šajā sezonā Baltkrievijas klubs savācis tiešām pieredzējušu un iespaidīgu sastāvu. Jau mača pirmajās minūtēs tam radās lieliska iespēja sevi apliecināt, bet mūsējiem tika nopietns pārbaudījums – īsā laikā tiesnesis no laukuma nodzina Miķeli Rēdlihu (2+2) un Oļegu Sorokinu, bet pēc tam arī Sandi Ozoliņu. Tā kā dinamieši varēja izspēlēties gan trijatā, gan četratā, par laimi, sekmīgi. Pašaizliedzīgi vairākās epizodēs spēlēja Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, sevi nežēloja arī citi, labi darbojās arī Edgars Masaļskis un rezultāts nemainījās. Tiesa, šāds mača sākums ļāva mājiniekiem droši turēt iniciatīvas grožus savās rokās. Pirmo bīstamo metienu pa vārtiem mūsējie izdarīja tikai 14.minūtē, kad, ieejot uzbrukuma zonā, meta Marsels Hosa, taču garām. Diemžēl tūlīt pat arī pretuzbrukumu uzrīkoja minskieši, un Džefs Plets ar lielisku metienu virs pleca pārspēja Masaļski, atklājot rezultātu. Viens no šī uzbrukuma veidotājiem bija arī eksrīdzinieks Djuvijs Vestkots. Drīz vien Rīgas “Dinamo” tika pie pirmās iespējas spēlēt skaitliskā vairākumā, taču neko pārāk bīstamu neizveidoja. Līdz trešdaļas beigām īsti bīstamu momentu vairs nebija ne vienai, ne otrai komandai, lai gan Maiks Iguldens kādā epizodē lika Andrejam Mezinam krietni papūlēties. Rīdzinieku uzbrucējs, līdzīgi kā Plets pirms dažām minūtēm, mērķēja virs vārtsarga pleca, taču Mezins savāca ripu ķērājcimdā.

Rīdzinieki “presē”, bet vārtu nav

Otrā trešdaļa sākās ar abpusējiem uzbrukumiem, tiesa bez bīstamiem metieniem. Mūsējie centās mājiniekiem traucēt jau viņu laukuma pusē, kas laiku pa laikam ļāva atgūt ripu un turpināt uzbrukt. Septītajā minūtē Ģirtam Ankipānam tikai nedaudz pietrūka lai pie vārtiem aizstieptos pie ripas, bet jau pēc brīža viņš izdarīja labu piespēli, taču acīgs bija Mezins. Puslaika pirmajā pusē Minskas komandai dažas reizes bija labas iespēja veidot pretuzbrukumus, bet rīdzinieku aizsargu acīgums un pašu kļūdas piespēlēs neko no tiem izspiest neļāva. Ripa vairāk atradās mājinieku aizsardzības zonā, taču panākt izlīdzinājumu nekā nesanāca. 15. minūtē rīdzinieku centienus pārtrauca Kristapa Sotnieka noraidījums, bet, par laimi, arī šo mazākumu mūsējie izturēja. Atlikušajā laikā pasvīst dabūja gan Masaļskis, gan Mezins, bet momentu, kurus var saukt par simtprocentīgiem, nebija. Patīkamākais, ka, spēlējot vienādos sastāvos, ripa reti pameta mājinieku aizsardzības zonu un rīdzinieki turpināja enerģiski meklēt ceļus uz sāncenšu vārtiem. Žēl, ka 40 minūšu laikā atrast tos tā arī neizdevās un to nācās atlikt uz pēdējām 20.

Cipuļa vārti mazākumā sagādā punktu

Perioda ceturtajā minūtē rīdzinieki ieguva viena spēlētāja pārsvaru, kad par klupināšanu uz noraidīto soliņu devās Kaspars Saulietis. Tautieša palīdzību Rīgas klubs gan nesteidzās, jo nekā neizdevās ieiet un nostiprināties sāncenšu zonā. Pēdējās 30 sekundes mūsējiem tas beidzot izdevās, bija arī metieni, taču atslēgt Mezina vārtus neizdevās. Vēl vairāk – aizrāvušies ar uzbrukumu, rīdzinieki nogulēja Saulīša došanos laukumā, bet Sandis Ozoliņš viņu apturēja ar noteikumu pārkāpumu. Kapteinis turklāt arī kaut ko ne pārāk jauku pateica tiesnešiem, jo divām minūtēm tika pieplusotas arī desmit… Mājinieku “Dinamo” savu vairākumu nospēlēja tik pat nesekmīgi, tā kā lielākais zaudējums bija Ozoliņa prombūtne, jo bez kapteiņa bija jāiztiek vēl astoņas minūtes. Devītajā minūtē no aizvārtes Masaļska priekšā piepeši iznira Ville Peltonens, bet ar metienu no neērtās puses pārspēt mūsu vārtsargu nespēja. Savukārt Mezinu ar diviem metieniem patraucēja Lauris Dārziņš, taču rezultāts nemainījās. Jo tuvāk nāca mača beigas, jo vairāk minskieši sāka domāt par savu vārtu drošību. Diemžēl pakaļdzīšanos šoreiz nobremzēja Roberta Petrovicka noraidījums – pabakstīšanās aiz sāncenšu vārtiem beidzās ar mājinieka Martina Ševca ielidošanu apmalē, kas savukārt beidzās ar Rīgas slovāka noraidīšanu līdz mača beigām. Mūsējiem spēlējot mazākumā beidzot izdevās izdarīt to, kas nebija sanācis ne vienādos sastāvos ne vairākumā. Miķelis Rēdlihs, ieejot sāncenšu aizsardzības zonā izdarīja metienus, bet pēc tam pie apmales savāca Mezina atsisto ripu un piespēlēja vārtu priekšā Mārtiņam Cipulim, kurš meta precīzi – 1:1! Lai arī rezultāts uz tablo nu bija patīkamāks, vēl vajadzēja spēlēt mazākumā, kas atkal padevās teicami. Atlikušajās minūtēs vairāk svīst gan nācās Masaļskim, kurš kādā epizodē pēc Jusana Andersona metienu ripu nocēla gandrīz no vārtu līnijas.

Vienas minūtes papildlaiks

Tā kā nedz minskiešu, nedz rīdzinieku pēdējie centieni izraut uzvaru pamatlaikā veiksmi nenesa, komandām nācās spēlēt papildlaiku. To aktīvāk sāka rīdzinieki, taču veiksmīgāk turpināja mājinieki. Diemžēl rezultatīvi beidzās jau pirmā mājinieku viesošanās mūsējo aizsardzības zonā, kad Masaļski nesagatavotu pārsteidza Dmitrija Meleško metiens. 1:2 – protams, nepatīkami zaudēt, protams, labi, ka izcīnīts vismaz punkts.

Dinamo (Mn) – Dinamo (R) 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Vārti: 1:0 Plets (Vestkots, Andersons) 13:31, 1:1 Cipulis (M. Rēdlihs, Laviņš) 54:41, 2:1 Meleško 61:10

Autors: Pēteris Neimanis, SportaCentrs.com
Foto: dinamoriga.eu


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites