Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


“Dinamo” Pēterburgā zaudē, bet tiek pie punkta


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Rīgas “Dinamo” hokejisti tika pie punkta izbraukumā mačā ar KHL vicelīderiem “SKA” – pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2, bet papildlaika vidū mājiniekiem uzvaru sagādāja lielisks Alekseja Jašina metiens.

Iepriekšējā abu komandu spēlē rīdzinieki izcīnīja varbūt pat negaidīti pārliecinošu uzvaru 4:1, un viens no galvenajiem šī mača varoņiem Edgars Masaļskis bija vārtos arī šī vakara mačā. Pretējo cietoksni jau no pirmajām minūtēm sargāja Roberts Ešs. Joprojām laukumā nevarēja doties Roberts Petrovickis, kuram savainoto sarakstā pievienojās arī komandas kapteinis Sandis Ozoliņš. Toties ierindā atgriezās pieredzējušais Rodrigo Laviņš.

Divreiz vairākumā, divreiz Hosa

Pirmie kaut ko līdzīgu metienam pa vārtiem izdarīja mūsējie, bet ap trešās minūtes beigām karuselīti sagrieza mājinieki. Rezultātu tas gan nedeva, bet pavisam drīz armijnieks Sergejs Zubuvs devās atsēdēt divas minūtes par sitienu pretiniekam ar nūju. Mūsējiem nevajadzēja ne pusminūti, lai realizētu vairākumu – Ģirts Ankipāns no aizvārtes piespēlēja Jānim Spruktam, kura sitienu atvairīja Ešs, bet ripu pēc Marsela Hosas metienu vairs nebija kam atsist. 1:0! Pavisam maz laika vajadzēja arī “SKA”, lai izlīdzinātu rezultātu. Mūsējie tika galā ar Petra Čajaneka izgājienu, taču ripa palika mājiniekiem, sekoja vēl viens metiens, Kristaps Sotnieks zaudēja pozīciju cīņā ar to pašu Čajaneku un… 1:1.

Pēterburgas klubs sāka darboties krietni aktīvāk, taču atkal viss beidzās ar noraidījumu. Diemžēl šoreiz skaitliskā pārsvarā uzspēlējām tikai pārdesmit sekundes, jo haotiskā darbība viesu zonā beidzās ar ripas zaudēšanu, sāncenšu pretuzbrukumu un Aleksandra Niživija divām minūtēm. Rezultāts gan nemainījās, toties “SKA” visai droši iekārtojās mūsējo aizsardzības zonā. “Dinamo” varēja cerēt uz pretuzbrukumiem un 13. minūtē tāds arī nobrieda. Karija un Miķelis Reidlihs aizbēga divatā pret aizsargu, bet uzdevuma augstumos bija Ešs. Drīz vien jau trešo noraidījumu nopelnīja mājinieki, un jau otro reizi vairākumu realizēja dinamieši. Vārti sanāca ļoti līdzīgi pirmajiem – metiens (Svets), ripa atlec pie Hosas, kurš raida tukšā stūrī. Pēc vārtiem spēles zīmējums būtiski nemainījās, jo joprojām vairāk uzbruka mājinieki, bet dabūt ripu vārtos nespēja. “Dinamo” trešdaļu noslēdza, esot vadībā un uzrādot dažos lieliskus statistikas rādītājus – mērķi sasniedza 25% metieni pa vārtiem, realizēti divi no trim vairākumiem.

Pēc divām trešdaļām līdzsvars

Otrās trešdaļas sākumā uzbrukumi vēlās no vienas laukuma puses uz otru. Diemžēl jau 23. minūtē tas beidzās ar otro ripu Masaļska vārtos. Vispirms ripu pilnīgi tukšos vārtos nedabūju Antons Buts, bet viņam izdevās izdarīt piespēli uz vārtu priekšu, kur neviena nepiesegti dežurēja Čajaneks un Maksim Sušinskis, kurš arī meta precīzi – 2:2. “SKA” turpināja spiest, pie Masaļska vārtiem brīžiem gāja karsti, turklāt vēl sekoja noraidījums, ko par klupināšanu nopelnīja tieši mūsu vārtsargs. Mazākumu izdevās izturēt, bet tūlīt pēc tā rīdzinieki izveidoja lielisku pretuzbrukumu, taču Hosam nedaudz pietrūka, lai apspēlētu Ešu un nokārtotu hetriku. Trešdaļas vidū ripa nonāca mūsējo vārtos, tiesa ar hokejam pavisam neatbilstošu paņēmienu – ar kāju zem pārliktņa ripu perfekti raidīja Aleksandrs Koraļuks. Rezultāts, protams, nemainījās.

Trešdaļas otrajā pusē viesi izskatījās jau nedaudz paguruši, un iespējams tieši tas bija pie vainas diviem noraidījumiem. Vispirms par turēšanu ar nūju uz noraidīto soliņa devās Krišjānis Rēdlihs, bet pēc tam arī Karija, kad “SKA” uzbruka sevišķi bīstami. Par laimi, arī šoreiz aizsardzība izrādījās pārāka par uzbrukumu. Pēc divām trešdaļām uz tablo bija redzami divi divnieki, un visa cīņa bija priekšā.

Ar 60 minūtēm nepietiek

Trešais periods sākās ar Rbinina metienu no zonas vidus, bet turpinājās ar līdzīgu metienu Ņiživija izpildījumā. Tas viss notika 50 sekunžu laikā, tiesa vārtos ripa nebija ne pirmajā, ne otrajā gadījumā. Ripa vairāk kavējās mūsējo laukuma pusē, bet uzbruka arī mūsējie. Bīstamāk tas tomēr sanāca mājiniekiem – 16. minūtē Masaļskis neļauj uzmest Čajanekam, pēc brīža Sušinskim nesanāk metiens no lieliskas pozīcijas. Trešdaļas vidū Pēerburgas karavīri izniekoja pāris labas epizodes pat neuzmetot pa vārtiem, līdz vainīgo visās likstās atrada Koroļuks, ar roku iesitot guļošam Ankipānam.

Vairākums pagāja vienā elpas vilcienā, bija arī metieni pa vārtiem, taču Ešs un visa “SKA” aizsardzība ar visu tika galā. Tikuši pie piektā spēlētāja mājinieki tūlīt metās uzbrukumā, sagriežot pamatīgu karuseli ap Masaļska vārtiem. Dinamieši izturēja, bet trīs minūtes līdz pamatlaika beigām ieguva lielisku iespēju gūt vārtus – Džoels Kvetkovskis ietrieca apmalē Ņiživiju, par ko nopelnīja divas un vēl divas minūtes. Diemžēl līdz pamatlaika beigām īsti pat nebija metienu pa Eša vārtiem, toties vairākumā varējām sākt papildlaiku. Punkts jau bija nopelnīts.

Jašins sarūpē “SKA” revanšu

Pagarinājuma pirmajās sekundēs pie labas iespējas metienam pa vārtiem tika Hosa, taču slovāks saminstinājās un epizode bija galā. Mazākumā pa vārtiem meta arī mājinieki, bet vienādos sastāvos viņi atkal apsēda Masaļska cietoksni. Diemžēl papildlaika trešās minūtes sākumā par sevi atgādināja pieredzējušais Jašins – tikai uz brīdi atbrīvojies no aizsarga, uzbrucējs netverami raidīja ripu zem pārliktņa un mačs bija galā. “SKA” izdevās daļēji revanšēties par neveiksmi Rīgā, bet rīdzinieku turnīra tabulu papildināja ar punktu.

KHL, 26. novembris

SKA – Dinamo 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)

Vārti: 1:0 Hosa (Sprukts, Ankipāns) vair. 4:20, 1:1 Čajaneks (Sušinskis, Jašins) 6:08, 2:1 Hosa (Svets, Sprukts) vair. 15:29, 2:2 Sušinskis (Buts, Zubovs) 22:01, 3:2 Jašins (Sušinskis) 62:07

Autors: Pēteris Neimanis, SportaCentrs.com
Foto: dinamoriga.eu


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites