“Liepājas metalurgs” uzsāks cīņu par Kontinentālo kausu


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Liepājniekiem šī būs otrā piedalīšanās šajā turnīrā pēc kārtas un astotā komandas pastāvēšanas vēsturē. Iepriekšējās reizes gan neko iepriecinošu nav nesušas. Septiņas reizes piedaloties Kontinentālā kausa izcīņas dažādās atlases kārtās, mūsējie nekad nav pārvarējuši atlases sacensības, bet, ja tas izdosies šogad, tad tā būs uzskatāma par sensāciju.

Sāncenši ir vērā ņemami, tomēr liepājniekiem pašiem rūpju pietiek, tāpēc maz ticams, ka izdosies pārvarēt pusfināla kārtu. Pēc aizvadītās sezonas “metalurgu” pameta vairāk nekā desmit Latvijas līmenim itin kvalitatīvu spēlētāju, tai skaitā septiņi leģionāri. Visu ārzemnieku prombūtne šogad gan nav būtiski jūtama, tomēr viena kvarteta – Darjus Pliskauska, Konstantīna Mihailova, Aleksandra Gorškova un Sergeja Gubina trūkums ir itin sāpīgs. Ja vēl pieskaita Māri Jasu, tad sanāk pilna maiņa, kas būtu spēcīgs papildinājums šīgada sastāvam.

Tāpat šogad komandā vairs nav vārtsargs Imants Legzda, kurš pērn bija stabils Dmitrija Žabotinska aizstājējs, bet šogad, kad Dima ir guvis savainojumu, Imants Kontinentālā kausa izcīņā būtu spēcīgs palīgs, bet nu nāksies cerēt, ka ar starptautisko pārbaudījumu sekmīgi tiks galā Māris Jučers. Savainojumu iecirstu robu metalurgiem netrūkst arī aizsardzībā un uzbrukumā – nespēlēs Edmunds Kniksts, Sergejs Tjoluškins, Vladimirs Mamonovs, Valērijs Fiļimonovs, Sergejs Daņilovs, Toms Zeltiņš.

Par galvenajiem favorītiem var uzskatīt Austrijas vicečempionus Zalcburgas “Red Bull”, kas uz vēju pilsētu atveduši daudznacionālu sastāvu. Komandas kodolu veido vietējie spēlētāji, tomēr būtiska loma ir Ziemeļamerikas hokeja skolai – komandas galvenais treneris ir Pjērs Peidžs no Kanādas, sastāvā ir vairāk nekā pusducis viņa tautiešu un amerikāņu, bet sakausēt Ziemeļamerikas un Eiropas hokeja skolas Peidžam palīdz trenera asistenti no Somijas, Kanādas, Zviedrijas un Austrijas. “Red Bull” rezultatīvākais spēlētājs Austrijas čempionātā (tajā spēlē arī vienības no Ungārijas, Slovēnijas un Horvātijas) ir uzbrucējs Tomass Kohs ar 36 (6+30) punktiem, labākais vārtu guvējs ir kanādiešu aizsargs Maikls Siklenka – 24 (15+9) punkti, bet pamatvārtsargs ir Deivids Levjē no Kanādas. Austrijas čempionātā, kurā piedalās arī komandas no Ungārijas, Slovēnijas un Horvātijas, metalurgu pretinieki pēc 25 kārtām atrodas 4. vietā.

Liepājas turnīra tumšo zirdziņu statuss vislabāk piestāv Krakovas vienībai “Cracovia” no Polijas, kas pēdējos gados dominē savā čempionātā – zelta medaļas izcīnītas 2006., 2008. un 2009. gadā. Svītrainie galvenokārt balstās uz vietējo hokejistu meistarību, tiesa, ir arī daži leģionāri no Čehijas, bet mums vislabāk zināmais Polijas kluba viesspēlētājs ir kādreizējais Latvijas izlases aizsargs, Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu dalībnieks, 35 gadus vecais Igors Bondarevs. Polijas hokeja līgas kopvērtējumā pēc 18 spēlēm “Cracovia” ir 2. vietā.

Kijevas komanda “Sokil” pēdējo sezonu laikā ir iepazīta tik labi, ka par viņiem ko jaunu pateikt ir grūti. Baltkrievijas čempionātā kijevieši atrodas 2. vietā, pēc 13. novembra zaudējuma Liepājā piekūni ir izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas, vienības rezultatīvākie spēlētāji ir Sergejs Varlamovs (10+20) un Romāns Saļņikovs (8+18), kas kijeviešu sastāvā ir devušies arī uz Liepāju.

Autors: Jānis Pārums, sportacentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites