Atslēgas vārdi: , ,

“Dinamo” skaistā spēlē gadu noslēdz ar zaudējumu pagarinājumā

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar Rīgas “Dinamo” hokejisti “Arēnā Rīga” aizvadīja šī gada pēdējo Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēli, kurā, tiekoties ar Maskavas “CSKA” komandu, pagarinājuma pēdējās sekundēs nācās piedzīvot zaudējumu 2:3.

Pirmā trešdaļa līdzīga, bet vadībā “CSKA”

Jau spēles pirmajās sekundēs noraidījumu nopelnīja viesi. Izdevība atklāt spēles rezultātu bija Mārtiņam Cipulim, taču viņa raidījumu atvairīja “CSKA” vārtsargs Konstantīns Baruļins. Nedaudz vēlāk labs un spēcīgs metiens no zilās līnijas padevās Svetam, taču savā vietā bija vārtsargs, kurš atvairīja šo ripu. Vārtu priekšā tobrīd atradās Lauris Dārziņš, taču viņam neizdevās izdarīt metienu, jo veiksmīgi aizsardzībā darbojās “CSKA” aizsargi. Nedaudz vēlāk viens pret Rodrigo Laviņu izgāja “CSKA” uzbrucējs, taču mūsu aizsargs paklupa, tādejādi ļaujot “CSKA” hokejistam nonākt aci pret aci ar Martinu Pruseku. Veiksme bija mūsu pusē, un Pruseks atvairīja šo metienu.

Spēles 6.minūtē “CSKA” iespieda “Dinamo” hokejistus mūsu aizsardzības zonā. Pēc pāris sekundēm Laviņš pārkāpa noteikumus un sekoja aizturētais sods, taču to ātri ar spēcīgu metienu izmantoja Pjotrs Ščastļivijs, kurš no samērā tuvas distances raidīja ripu vārtu augšējā stūrī. Spēles turpinājumā izdevības bija gan Andrim Džeriņam, gan Cipulim, taču atkal savā vietā bija “CSKA” vārtsargs. 14.minūtē ļoti spēcīgu metienu izdarīja Svets, un to atvairīja Baruļins, taču pie atsistās ripas nebija neviena no mūsu hokejistiem un epizode bija galā.

Puslaika izskaņā labs moments bija “CSKA” hokejistiem, taču lieliski vārtos nospēlēja Pruseks, kurš atvairīja ripu. Pirmais pie atsistās ripas piesteidzās bijušais “Dinamo” hokejists Marks Hartigans, kurš centās pārspēt Pruseku, taču viņu turēja Sandis Ozoliņš, par ko arī sekoja divu minūšu sods. Vairākumā “CSKA” neko bīstamu neizveidoja, taču turpinājumā viņiem piederēja neliela iniciatīva. Pašās pēdējās pirmā perioda sekundēs lieliska iespēja bija Marselam Hosam, kurš izgāja aci pret aci ar viesu komandas vārtsargu, taču Hosam viņu pārspēt neizdevās.

Hartigans simulē, Ozoliņš saņem noraidījumu līdz spēles beigām

Jau otrās trešdaļas sākumā, iznākot no noraidīto spēlētāju soliņa, skaistus vārtus, apspēlējot gan Sorokinu, gan Ozoliņu, guva Denis Paršins. Turpinājumā, spēlējot mazākumā, pēc tiesneša svilpes saķērās Hartigans un Ozoliņs. Abi spēlētāji nedaudz pagrūstījās, bet pēc tam Ozoliņš ar nūju iebakstīja Hartiganam, kurš, pēc sekundes ilgas domāšanas, krita, un uz to uzķērās blakus stāvošais tiesnesi, kurš Ozoliņu noraidīja līdz spēles beigām (5+20).

Par šo epizodi (labi, ka netika rādīts atkārtojums) vairāk nekā 10 000 skatītāju sāka izsvilpt bijušo dinamieti Hartiganu un laukumā tika mesti lieki priekšmeti. Mūsējie vairāk nekā minūti spēlēja trīs pret pieciem “CSKA” hokejistiem. Lai arī viesi ļoti spieda, mūsējie prasmīgi aizsargājās un savus vārtus nosargāja neskartus. Pēc tam spēle izlīdzinājās un laba izdevība bija Martinam Karijam, taču viņa izgājienu pret “CSKA” vārtsargu ar noteikumu pārkāpumu apturēja viesu komandas aizsargs. Tāpat laba izdevība bija Cipulim, taču viņa metiena laikā salūza nūja.

“Dinamo” spiež, Petrovickis panāk izlīdzinājumu

Pēc otrās trešdaļas Kristaps Sotnieks atzina, ka trešajā periodā jāgūst ātri vārti, un to spēja Svets, kurš no laukuma malas izdarīja piespēli, taču ne viens neuztvēra lidojošo ripu un tā ieslīdēja “CSKA” sargātajos vārtos. Nospēlēts trešajā periodā tobrīd bija tikai 28 sekundes. Mūsējie ieguva spēles iniciatīvu, un divas reizes īsā laikā viesiem lika pārkāpt noteikumus. 24 sekundes “Dinamo” varēja spēlēt piecatā pret trīs, taču pēc neliela brīža mača tiesnesis nolēma sodīt Robertu Petrovicki, lai arī izskatījās, ka tur ne tuvu nebija noteikumu pārkāpums.

Turpinājumā spēles iniciatīva piederēja “Dinamo” hokejistiem, kuri atkal nopelnīja tiesības spēlēt vairākumā. Lai arī momenti bija, tie palika nerealizēti. Mūsējie spieda, bet viesi prasmīgi spēlēja aizsardzībā un atbruņoja mūsu hokejistus. Spēle tuvojās beigām, kad tomēr “Dinamo” panāca izlīdzinājumu. Guntis Galviņš no zilās līnijas izdarīja viltīgu metienu, vai arī piespēli, kuru vārtu priekšā pielaboja Petrovickis, tādejādi panākot 2:2.

Pagarinājumā teicama izdevība bija viesiem. Vispirms Pruseks atvairīja vienu metienu, taču pie atsistās ripas pirmais piesteidzās viesu komandas spēlētājs, kurš izdarīja atkārtotu metienu, taču teicami darbojās Pruseks, kurš neticamā veidā tvēra šo ripu. Vēlāk divu minūšu sodu nopelnīja Karija, un “CSKA” par to mūs sodīja. Kad līdz pagarinājuma beigām bija atlikušas tikai divas sekundes, ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī uzvaras vārtus guva Nikolas Dmitrakos. 2:3 un “Dinamo” gadu noslēdz ar zaudējumu.

Autors: Gatis Liepiņš, sportacentrs.com