Ņiživijam hat trick, “Dinamo” notur uzvaru 5:4

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Svarīgu uzvaru Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēlē izcīnījusi Rīgas ”Dinamo”, kas savā laukumā ar 5:4 pieveica Minskas ”Dinamo”. Mūsu labā ar trīs vārtiem izcēlās Aleksandrs Ņiživijs. Pēc šīs uzvaras ”Dinamo” par pieciem punktiem atrāvusies no Ņižņijnovgorodas ”Torpedo”.

Neilgi pirms spēles no mājinieku sastāva izkrita Mārtiņš Karsums, kuram ir vīruss. Līdz ar to pie spēlēšanas tika Gints Meija.

Spēle sākās piesardzīgi. Pirmajās minūtēs asāk uzbruka viesi, pretuzbrukumos metieni no labām pozīcijām bija Villem Peltonenam un Džefam Platam. Mājinieku pirmais nopietnais uzbrukums beidzās ar vārtiem. Mārtiņš Cipulis pa labo malu ieslidoja zonā un atdeva piespēli uz centru Aleksandram Ņiživijam, kurš ar spēcīgu šķīlienu zem vārtu pārliktņa izvirzīja mūsējo vadībā – 1:0.

Pēc tam iniciatīvu pārņēma Minska. Viesi brīžiem ilgstoši uzturējās mūsu zonā. Radās iespaids, ka baltkrievi ir vairākumā, taču tā nebija. Bet, kad minskieši tika pie vairākuma, tas mums beidzās bēdīgi. 14. minūtē pēc labas kombinācijas ripa vārtu priekšā nokļuva pie bijušā rīdzinieka Dūvija Vestkota – 1:1. Vārtu guvums tika ieskaitīts, neskatoties uz to, ka Edgara Masaļska vārtu laukumā atradās viens pretinieku hokejists. Arēnā sanākušie skatītāji sāka skaļi svilpt, taču veltīgi – vārti netika anulēti.

Mājiniekiem drīz vien bija iespēja atriebties par šo netaisnību, un 16. minūtē vairākumā 2:1 ar metienu nu ”sava punkta” panāca Marsels Hosa. Ar šādu rezultātu noslēdzās pirmā trešdaļa, kurā neliels pārsvars tomēr bija viesiem.

Otrā perioda sākumā bija lēns hokejs, bet perioda otrajā pusē mūsējie sameta pretinieku vārtos trīs ripas. Pirmais perioda 11. minūtē izcēlās Miķelis Rēdlihs, kuram nolūza metiens, taču par laimi ripa atrada ceļu uz Andreja Mezina vārtiem – 3:1. 16. minūtē, spēlējot mazākumā, lieliski nospēlēja Jānis Sprukts, kurš pretuzbrukumā atņēma ripu pretiniekam, izrāvās pa kreiso malu un atdeva perfektu piespēli Ņiživijam – 4:1. ”Dinamo” turpināja uzbrukt un trešdaļas priekšpēdējā minūtē trešos vārtus spēlē guva Ņiživijs – 5:1. Uz ledus sakrita skatītāju mestās cepures… Pirms pēdējām 20 minūtēm mums četru vārtu pārsvars.

Pēdējā trešdaļā laukumā bija vērojams atklātais hokejs. Iespēju izcelties netrūka abām komandām. Pirmie savu iespēju izmantoja viesi, kuriem 9. minūtē iespēju izmantoja Dmitrijs Meļeško – 5:2, taču mūsējo pārsvars arvien bija liels. Minska vēlējās vairāk un nepilnas četras minūtes pirms mača beigām guva vēl vienus vārtus, kad no vārtu priekšas izcēlās Sergejs Varlamovs – 5:3. Bet ar to viss nebeidzās. Pēdējā minūtē viesi Mezina vietā sūtīja sesto laukuma spēlētāju, un tas deva vēlamo efektu. 32 sekundes pirms mača beigām Minskai vēl vienus vārtus atguva Oļegs Antoņenko. Saspringtā galotnē mūsējie knapi, knapi izturēja viesu spiedienu un nosargāja uzvaru – 5:4!

Pēc šodienas uzvaras ”Dinamo” KHL Rietumu konferences tabulā jau par pieciem punktiem atrāvusies no Ņižņijnovgorodas ”Torpedo”, kas šodien ar 0:1 piekāpās mūsu nākamajiem pretiniekiem Čehovas ”Vityaz”.

KHL regulārā sezona, 1. februāris

Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo 5:4 (2:1, 3:0, 0:3)

Vārti: 05:26 Ņiživijs (Iguldens, Cipulis) 1:0, 13:39 Vestkots (vair.) 1:1, 15:54 Hosa (Ņiživijs, Sorokins, vair.) 2:1, 30:39 M. Rēdlihs (Galviņš, Karija) 3:1, 35:37 Ņiživijs (Sprukts, maz.) 4:1, 38:41 Ņiživijs (Petrovickis) 5:1, 48:43 Meļeško 5:2, 55:47 Varlamovs (Makrickis, Čupris) 5:3, 59:28 Antoņenko (Plats, Vestkots) 5:4

Vārtsargi: Masaļskis – Mezins

Autors: Valdis Bērziņš, SportaCentrs.com