Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas


Pret Čehiju zaudējums sīvā cīņā 2:5


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Vankūveras olimpiskajās spēlēs Latvijas izlase ar 2:5 zaudēja Čehijas valstsvienībai. Mūsu komandas labā vārtus guva Kristaps Sotnieks un Ģirts Ankipāns.

Tāpat kā pret Krieviju, arī pret Čehiju mūsējie iesāka nedroši, nespējot pat sakarīgi tikt ārā no savas zonas. Un atkal tas noveda pie ātri zaudētiem vārtiem. Pēc Martina Erata un Tomasa Fleišmana piespēlēm 1:0 ātrā uzbrukumā panāca Davids Krejči – pirmie vārti čehu 3. maiņai šajā turnīrā. Drīz vien sekoja “jauks” turpinājums, un Tomašs Plekaņecs pielaboja partnera metienu, panākot 2:0. Tad Herberts Vasiļjevs nopelnīja divas soda minūtes, un krita pirmie vārti arī mazākumā – latvieši netraucēti ļāva uzmest Jaromiram Jāgram, kurš guva savus otros vārtus turnīrā. 0:3 pēc nieka piecām spēlētām minūtēm… Pie -3 mūsējie beidzot kaut cik pamodās, un rezultāts 1. periodā vairs nemainījās. Mūsu komandas labākais moments bija Miķeļa Rēdliha izrāviens un sekojoša piespēle uz Lauri Dārziņu (pa ripu netrāpīja), bet arī Edgaram Masaļskim pie 0:3 vēl bija krietni jāpasvīst. Vēl tikai jāpiezīmē divas lietas, kas liecināja, ka kārtības izlasē nav – 1) vienīgo vairākumu mūsējie aizvadīja vienkārši briesmīgi, ne reizi nespējot pat ieiet zonā, 2) pie 0:3 Guntis Galviņš devās uz ģērbtuvēm, kamēr viņa aizsardzības partneris Rodrigo Laviņš uz rezervistu soliņa palika, bet laukumā vairs nedevās…

2. periods sākās ar otru mūsu vairākumu, kurš bija tikpat bezcerīgs, cik pirmais – atkal nespējām ne reizi nostiprināties čehu zonā, par kādu metienu nemaz nerunājot. Čehija turpretī parādīja, kā jāspēlē vairākumā – otrais mēģinājums un otrie vārti. Šoreiz mūsu pretinieku rezultatīvais aizsargs Tomašs Kaberle ielādēja ripu vārtos – 0:4. Nākamos pāris mazākumus latvieši beidzot izturēja. Kristapa Sotnieka noraidīšanas reizē 10 minūšu disciplinārsodu izpelnījās Lauris Dārziņš, taču arī tam dižas nozīmes tobrīd vairs nebija. Toties nozīme bija Sotnieka izlēkšanai no noraidīto būra – Vasiļjevs atdeva tālu piespēli, un Sotnieks izgājienā viens pret vienu nedaudz samazināja rezultāta starpību (1:4), raidot ripu starp Tomaša Vokouna kājsargiem. Beidzot arī Oļega Znaroka sejā atplauka smaids. Vēl lielāks cerību stars parādījās 2. perioda beigās, kad Jāgra noraidījumu izmantoja Ģirts Ankipāns, vairākumā pielabojot Mārtiņa Karsuma metienu – 2:4! 2. trešdaļu Latvija uzvarēja, bet diez vai ar to vien vēlējās samierināties – vēl bija 20 minūtes, lai glābtu maču.

3. periods sākās ar pāris noraidījumiem – ne viena, ne otra komanda vairākumu nespēja izmantot. Vienādos sastāvos laba iespēja bija Aleksandram Ņiživijam – glāba Vokouns. Mačam ieejot beigu fāzē, latvieši brīžiem izdarīja teicamu spiedienu uz Čehijas vārtiem, taču arī mūsu pretinieki neļāva iemigt Masaļskim. Kādā epizodē Latvijas izlasi no piekto vārtu zaudējuma glāba brīnums, kas ļāva mūsējiem saglabāt intrigu. Diemžēl trīs minūtes pirms cīņas beigām ceturto divminūšu sodu izpelnījās Arvīds Reķis, kas nozīmēja, ka izglābšanās iespēju praktiski vairs nav. Vēlāk gan tikām pie vairākuma un nomainījām vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču kļūda noveda pie piekto vārtu zaudējuma – 2:5. Otrais zaudējums divās cīņās Latvijai, bet šodien pēc neveiksmīgā sākuma mūsējie vismaz turpinājumā parādīja labu cīņassparu. Jau rītnakt pēdējā grupu turnīra spēle pret Slovākijas izlasi.

Olimpiskais hokeja turnīrs

Latvija – Čehija 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Vārti: 02:30 Krejči (Erats, Fleišmans) 0:1, 03:33 Plekaņecs (Zidlickis, Rolineks) 0:2, 05:07 Jāgrs (Zidlickis, Kaberle, vair.) 0:3, 26:33 Kaberle (Eliašs, Zidlickis, vair.) 0:4, 35:30 Sotnieks (Vasiļjevs) 1:4, 38:26 Ankipāns (Karsums, Pujacs, vair.) 2:4, 59:42 Eliašs (tukšos vārtos) 2:5.

Vārtsargi: Masaļskis (59:07-59:42 tukši vārti) – Vokouns.

Metieni: 18:39 (4:16, 7:8, 7:15)

Autors: Edmunds Novickis / Sportacentrs.com
Foto: hokejs.lv


3 komentāri šim rakstam

 1. jo Saka:

  normalq sele bet latviesiem vajadzeja vairak cinities par 3., 4. un pat 5. vartiem

 2. ha ha Saka:

  nebija slikta spēle, bet izteikti daudz kļūdas no spelētāju puses sakumā

 3. Fans.lv Saka:

  Kas tā par sÄ«vu cīņu,Čehijas valstsvienÄ«bai nemaz sviedri netecÄ“4ja … :@ :(

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites