Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas


Izlase pieviļ fanus – Slovākijai zaudēts ar 0:6


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Vankūveras olimpiskajās spēlēs pēdējo grupu turnīra spēli aizvadījusi Latvijas hokeja izlase. Šoreiz ar sauso 0:6 tika zaudēts Slovākijas valstsvienībai.

Pirmajās divās spēlēs Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumus pret Krieviju (2:8) un Čehiju (2:5), taču joprojām varēja izvairīties no pēdējās vietas grupā un spēcīga pretinieka “play-off” cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā – lai tas izdotos, jau pamatlaikā bija jāuzvar zvaigžņoto Slovākijas izlasi. Kur nu…

Tāpat kā pirmajos divos mačos arī trešajā mūsu komanda ielaida ātrus vārtus. Šoreiz pretinieki 1:0 sev par labu panāca 3. minūtē, kad Miķeļa Rēdliha noraidījumu vairākumā izmantoja aizsargs Ļubomirs Višņovskis. Turpinājumā brīžiem bija vērojama ļoti atklāta spēle – notika skriešana no vieniem vārtiem uz otriem, tiesa, daudz pamatīgāk jāsvīst bija mūsu vārtsargam… Kādu laiku Masaļskis glāba, taču perioda vidū arī viņš nespēja tikt galā ar Riharda Zednika spēcīgu raidījumu – 0:2. Arī pie šī rezultāta nekas nemainījās, bīstamāk uzbruka Slovākijas vienība un atkārtojās mūsu iepriekšējās divās spēlēs (un, starp citu, arī Rīgas “Dinamo” cīņās) redzētais scenārijs, kad 1. periods tiek zaudēts ar 0:3. 18. minūtē slovāku labā trešos vārtus guva Jozefs Štumpels…

Ar cerību stariņu sākās 2. periods, kad, spēlējot mazākumā, uzbrukumā prasmīgi rāvās Mārtiņš Karsums, taču šis stariņš ātri vien izdzisa, kad pretējā laukuma galā slovāki viena vīra pārsvaru izmantoja, vārtus gūstot Marianam Hosam. Burtiski vēl pēc minūtes tablo rādīja jau 0:5… Muļķīgi savu vārtu tuvumā kļūdījās Aleksejs Širokovs, un tāds meistars kā Mihals Handzušs šādu dāvanu izmantoja ar lielu prieku. Neilgi pēc tam tuvu saviem otrajiem vārtiem bija Štumpels, taču mums palīdzēja vārtu stabiņš. Vēlāk mazākumā no stabiņa stafeti pārņēma Masaļskis, kurš arīdzan glāba un glāba. Pēc pusspēles latviešu izpildījumā – nieka seši metieni… Vismaz spēka spēlē mūsējie rādīja raksturu – Karsums vien izmētāja pa laukumu vienu slovāku pēc otra. Savukārt vārtu apdraudēšanas ziņā latvieši aktivizējās tikai 2. trešdaļas 2. pusē, galvenokārt izcēlās mūsu 3. maiņa, īpaši Kaspars Daugaviņš. Tikai pēc spēlētām 35 minūtēm Latvijas izlase ieguva pirmo(!) vairākumu. Pirms pēdējām 20 minūtēm – sausais 0:5.

3. periods aizritēja nepiespiestā gaisotnē, abām komandām apzinoties gala iznākumu. Vienīgais jautājums bija, vai mūsējie nepaliks uz nulles. Vairākumā divas teicamas iespējas bija Laurim Dārziņam – vienreiz trāpīja pa stabiņu, otrreiz pa vārtsargu Jaroslavu Halāku. Vienubrīd šķita, ka kopš 23. minūtes Slovākijas vārtiem rezultāts tā arī vairs nemainīsies, taču divarpus minūtes pirms mača beigām slovāki, konkrēti Ivans Baranka, mūs vēl vairāk apbēdināja, panākot 6:0. Ar tik nepatīkamu rezultātu spēle arī noslēdzās.

Latvijas izlases zaudējums par 99.9% (Baltkrievijai vai Vācijai jāmet savos vārtos, lai noorganizētu sev vēl sliktāku vārtu attiecību nekā Latvijai) nozīmē, ka pēc grupu turnīra mūsu komandas rādītāji būs vissliktākie un 23. februārī “play-off” mačā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā spēlēsim ar 5. rādītāja īpašnieci jeb otru labāko no trim 2. vietas ieguvējām.

Olimpiskais hokeja turnīrs

Latvija – Slovākija 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Vārti: 02:44 Višņovskis (Štumpels, Zedniks, vair.) 0:1, 09:11 Zedniks (Handzušs, Bartečko) 0:2, 17:08 Štumpels (Palfijs) 0:3, 21:07 Marians Hosa (Štumpels, vair.) 0:4, 22:20 Handzušs 0:5, 57:20 Baranka (Handzušs) 0:6.

Vārtsargi: Masaļskis – Halāks.

Metieni: 21:37 (5:13, 10:15, 6:9)

Autors: Edmunds Novickis / SportaCentrs.com


1 komentāri šim rakstam

  1. daniewls Saka:

    mes vanhuvera bijam mesli un metami miskaste

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites