Olimpiskais sapnis beidzas papildlaikā

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Ja pirms spēles mūsējo mērķis bija izturēt pirmās desmit minūtes, tad jau mača 7.minūtē kļuva skaidrs, ka arī šoreiz tas nav izdevies. Znaroka noteiktajā „kritiskajā laikā” noraidījumu nopelnīja Georgijs Pujacs un Tomašs Rolineks, acīgi cīnoties par Edgara Masaļska atvairīto ripu, atklāja mača rezultātu.

Visa spēles pirmā trešdaļa risinājās pēc Čehijas izlases diktāta un mūsējiem tā arī neizdevās izveidot kaut vienu bīstamu uzbrukumu. Tādēļ varējām būt apmierināti, ka pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāts bija tikai 0:2 – 12.minūtē no zonas vidus ar precīzu šāvienu devītniekā izcēlās arī Tomašs Fleišmans.

Otrās trešdaļas ievadā vairāk apstākļu sakritības kā loģiskas notikumu virknes dēļ Latvijas izlasei 92 sekundes radās iespēja uzspēlēt divu vīru vairākumā. Vienā epizodē ripa arī sasniedza vārtu līniju, bet pēc ilgstošas video atkārtojumu pētīšanas tiesneši konstatēja, ka nekā vairāk tur arī nebija – fenomenāli nospēlēja vārtsargs Tomašs Vokuns.

Spēles vidusdaļā olimpiskā hokeja turnīra pastarītei izdevās atgūt elpu un sakarīgi uzbrukumi sāka velties abu vārtu virzienā. Vairāk gan cīņā dominēja aizsardzība, jo čehi ar iegūto pārsvaru izskatījās itin apmierināti, bet latvieši tradicionāli turpināja cīnīties no otrā numura pozīcijām.

Cīņas raksturs mainījās trešajā periodā, kad pamazām iniciatīvu pārņēma mūsējie. Trauksmes zvani čehiem bija jāsadzird pēc neatlaidīga Miķeļa Rēdliha reida, kad aci pret aci ar Vokunu nokļuva Armands Bērziņš, tomēr palika zaudētājos. Ritot minūtēm, pamazām sāka šķist, ka čehu izlases vārti mūsējiem ir noburti, līdz 52.minūtē izcēlās Herberta Vasiļjeva maiņa. Mārtiņš Cipulis zibenīgi nospēlēja vārtu priekšā un ar precīzu metienu sadeldēja deficītu – 1:2.

Ja Latvijas izlases panāktais izlīdzinājums četras minūtes vēlāk, iespējams, nebija likumsakarīgs, tad vārtu guvējs – Miķelis Rēdlihs – gan. Latviešu 24.numurs bija pirmais vārtu priekšā pie no borta atlēkušās ripas un nešaubīgi pamodināja samiegojušos fanus Latvijā – 2:2.

Čehu beigu ofensīva mūsu tiesības sapņot varēja pārtraukt jau pamatlaikā, kad ripa noslīdēja pa Masaļska vārtu zilo līniju un, atsitusies pret vārtu stabu, atleca laukumā, tomēr beidzot uz brīdi Vankūverā veiksme bija Latvijas sabiedrotā.

Pagarinājumā piesardzīga cīņa ritēja uz abiem vārtiem un, ja šī būtu regulārā turnīra spēle, uzvarētāja noskaidrošanai būtu nepieciešami pēcspēles metieni. Diemžēl izslēgšanas spēlēs pagarinājumam atvēlētas desmit minūtes un bullīšus sagaidīt mums neļāva trāpīgs Davida Krejci metiens starp Masaļska kājsargiem pagarinājuma sestajā minūtē – 2:3 un latviešiem olimpiskais turnīrs noslēdzies.

Autors: Andrejs Siliņš, sportacentrs.com