Dinamo Rīga grūta uzvara pret Baris Astanā 5:3

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Rīgas DINAMO izbraukumā aizvadīja priekšpēdējo regulārā čempionāta spēli Astanā tiekoties ar austrumu konferences sesto spēcīgāko komandu BARIS, un izcīnīja uzvaru ar 5:3, turpinot cīņu par 7. vietu rietumu konferencē.

Mūsu hokejisti ļoti veiksmīgi aizvadīja pirmo trešdaļu, kurā guva 4 bez atbildes vārtus. Jau pēc spēlētas pusotras minūtes Cipulis pretuzbrukumā guva pirmos vārtus, pēc tam skaitlisko vairākumu pa reizei izmantoja Dārziņš un Laviņš, bet punktu 8 sekundes līdz trešdaļas beigām pielika Miķelis Rēdlihs. Diemžēl pēc ļoti veiksmīga aizvadītā 1. perioda, otrajā BARIS izmantojot mūsējo atslābināšanos pilnībā pārņēma kontroli, un trīs reizes realizējot skaitlisko vairākumu, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, turklāt vēl vairākos momentos DINAMO vārtus glāba Pruseks un arī veiksme.

Trešais periods jau pagāja ļoti spraigā cīņā, kurā BARIS darīja visu, lai panāktu izlīdzinājumu, bet mūsējie aizsargājās un atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, un šādā spēlē veiksme uzsmaidīja DINAMO, un punktu mačam 3 sekundes līdz beigām pielika Karsums raidot ripu jau tukšos vārtos. Šajā mačā abas komandas visai sekmīgi spēlēja vairākumā 5 no 8 vārtiem gūstot skaitliskajā vairākumā. Par labāko hokejistu Rīgas DINAMO sastāvā tika atzīts Martin Kariya.

Jau pirms spēles nebija sarežģīti uzminēt, ka BARIS centīsies aktīvi uzbrukt, bet DINAMO uzsvara liks uz pretuzbrukumiem. Šoreiz šāda taktika panākumu palīdzēja gūt mūsējiem, jo jau 2. minūtē pretuzbrukumā 2 pret 1 Mārtiņš Cipulis vārtu guvumā pārvērta teicamu Aleksandra Ņiživija piespēli – 1:0. Mājinieki gan turpināja uzbrukt, bet lieliski darbojās Pruseks, tomēr jau pirmo skaitlisko vairākumu DINAMO pārvērta vārtu guvumā, kad 8. minūtē pēc lieliskas M. Rēdliha un Kariya saspēles, Dārziņš saņēma ripu vārtu priekšā un nekļūdījās – 2:0.

Arī pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem mājinieki turpināja aktīvi uzbrukt, un brīžiem, kad jau šķita, ka ripai nav vairs citur kur likties kā tikai vārtos, Prusekam talkā nāca arī veiksme. Savukārt, otrais astaniešu noraidījums maksāja viņiem trešos zaudētos vārtus, kad 18. minūtē vairākumā pēc mūsējo uzbrukuma ripa atlēca tukša vārtu stūra priekšā pie Laviņa, kurš raidīja melno kaučuku tieši mērķī – 3:0, bet piespēles šajā vārtu guvumā arī Jēkabam un Miķelim Rēdlihiem.

Tomēr arī tas vēl nebija viss 1. periodā – 8 sekundes līdz pārtraukumam BARIS aizsargu neuzmanību savu vārtu priekšā ļoti acīgi izmantoja Miķelis Rēdlihs, no tuvas distances gūstot arī ceturtos vārtus – 4:0, pa rezultatīvam punktam šajā epizodē tika pieskaitīts arī Kariya un Dārziņam.

Otrajā trešdaļā aina laukumā bija radikāli mainījusies, jo BARIS hokejisti ar savu aktivitāti piespieda kļūdīties nedaudz atslābušos DINAMO hokejistus. Jau pirmajā perioda minūtē noraidījums tika piešķirts Karsumam, un mājiniekiem vajadzēja tikai 42 sekundes vairākumā, lai viesu kapteinis aizsargs Dalmans ar patālu metienu pirmo reizi pārspētu Pruseku. Šī panākuma iedvesmoti astanieši vēl lielākiem spēkiem devās uz priekšu, bet mūsējie daudz kļūdījās un nekādi atkal nevārēja uzķert spēles pavedienu, līdz ar to Pruseka vārtiem veidojās viens bīstams moments pēc otra.

Turklāt vēl DINAMO spēlētāji sāka biežāk pārkāpt noteikumus, kā rezultātā 34. minūtē pēc Sprukta un Sorokina noraidījumiem mūsējie palika mazākumā 3 pret 4, ko mājinieki spēja izmantot, kad neviena netraucēts Podhradskis no vidējas distances otro reizi raidīja ripu Pruseka vārtos – 2:4. Pēc minūtes jau spēlējot vairākumā 5 pret 4 Glazačevs mierīgi izslidoja uz vārtiem un neviena netraucēts apspēlēja Pruseku – 3:4, un situācija DINAMO jau kļuva visai draudīga.

Tādēļ Šuplers bija spiests pieprasīt pusminūtes pārtraukumu, tomēr atlikušajās 5 otrā perioda minūtēs BARIS bija vēl vairākas iespējas gūt vārtus, tomēr mūsējos glāba Pruseks un arī veiksme.

Uz trešo periodu DINAMO izgāja jau ar ļoti kaujiniecisku noskaņojumu cīnoties par katru laukuma centimetru, turklāt Šuplers atkal bija pārgājis uz spēli ar trim maiņām, bet neliels rokas savainojums liedza spēli turpināt Jānim Spruktam. Praktiski viss 3. periods pagāja kā šūpolēs, jo iespējas gūt vārtus bija abām komandām, tomēr abu komandu vārtsargi neļāva uzbrucējiem izcelties. BARIS uzbruka vairāk, tomēr DINAMO ļoti labi aizstāvējās un ik pa brīdim atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem.

Kulmināciju spēle sasniedz 58. minūtē, kad visai neskaidru noraidījumu nopelnīja Sorokins, un komandai nācās izmisīgi cīnīties mazākumā. Tomēr DINAMO izturēja šos grūtos brīžus, nosargājot savus vārtus drošībā, bet 3 sekundes līdz beigām Mārtiņš Karsums tika atalgots par savu centību visas  spēles garumā, kad viņš no Igguldena un Hossas piespēlēm varēja raidīt ripu jau tukšos vārtos – 5:3, grūta uzvara, kas joprojām ļauj DINAMO saglabāt 7. vietu rietumu konferencē.

Teksts un foto: dinamoriga.eu