Kategorijas | , Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Latvijas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā vērtējamas kā 50 pret 50


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Pasaules hokeja čempionāta komandas ir nosaukušas savus sastāvus. Atšķirībā no Olimpiādes, kur piedalījās gandrīz visas pasaules hokeja zvaigznes, pasaules čempionātā daudzas izlases dos iespēju sevi pierādīt jaunajiem hokejistiem. Optibet eksperti, vērtējot čempionāta favorītus, visaugstāk novērtējuši Krievijas izlases izredzes. Savukārt Latvijas izlases iespēja iekļūt astotniekā, ko par mērķi uzstādījusi Latvijas Hokeja federācija, tiek vērtētas kā 50 pret 50.

Kā ierasts, čempionāta favorīti pirms nozīmīgākajiem hokeja turnīriem ir nemainīgi. Arī šis gads nav izņēmums, jo kā galvenie favorīti tiek minēti Krievija, kura piedzīvoja sāpīgu neveiksmi Vankūveras Olimpiskajā turnīrā un noteikti centīsies reabilitēties savu līdzjutēju priekšā, kā arī Kanāda, kas uz šo čempionātu ved nepieredzējušu, taču ambiciozu un uzvarēt gribošu sastāvu (tikai četriem hokejistiem ir 30 un vairāk gadu). Optibet eksperti Krievijas izlases uzvaru čempionātā vērtē ar 29 % varbūtību, kamēr Kanādas komandas izlases iespējas uzvarēt ir nedaudz mazākas – 27 %. Kā nākamās favorītes uz uzvaru tiek minētas Zviedrijas izlase – 13 %, Somijas un ASV izlases – abām 8 % un Čehijas izlase – 7 %. Latvijas izlases uzvara tiek vērtēta kā ļoti nereāla – tikai 0,5 %.

Par Latvijas izlases izredzēm

Latvijas izlase šajā čempionātā ir vienā apakšgrupā ar Kanādas, Šveices un Itālijas izlasēm, un pirmā spēle Latvijai ir 8. maijā pret neērto Šveices izlasi. Lai sasniegtu Latvijas Hokeja federācijas izvirzīto uzdevumu, pirmkārt, būtu jāpieveic Itālijas izlase, kas nomināli skaitās vājāka mūsu grupā. Uzvarot to, Latvijas izlase faktiski nodrošinātu iekļūšanu čempionāta nākamajā kārtā, kur iekļūst grupas trīs labākās komandas. Maz ticams, ka Itālija spēs uzveikt Kanādu un Šveici. Tālāk 3 labākās apakšgrupas komandas sacentīsies ar C apakšgrupas 3 labākajām komandām, kas visdrīzāk būs Zviedrija, Čehija un Norvēģija vai Francija.

Lai tiktu ceturtdaļfinālā, ir jāiekļūst četru labāko komandu skaitā turnīra otrajā kārtā. Lai to paveiktu, Latvijas izlasei nepietiks ar uzvaru pār Itāliju, tāpēc vissvarīgākā spēle būs pirmā pret Šveices izlasi, kas lielā mērā arī ietekmēs Latvijas izlases izredzes iekļūst vadošo astoņu komandu skaitā. Ja Latvijas izlase uzvarēs šo spēli, tad tā spers platu soli pretī izvirzītajam mērķim. Taču arī zaudējuma gadījumā viss vēl nav zaudēts, jo Latvijas izlasei noteikti ir pa spēkam atņemt punktus un pat uzvarēt Čehiju un Zviedriju. To Latvijas hokejisti lieliski pierādīja arī iepriekšējā pasaules čempionātā, pieveicot Zviedrijas izlasi.

Šogad traumu un personisku iemeslu dēļ Latvijas izlasei nevarēs palīdzēt daudzi vadošie spēlētāji, bet tas pats ir sakāms arī par citām izlasēm, kurās noguruma, traumu un citu iemeslu dēļ nespēlēs daudzi augstas klases spēlētāji. Tas noteikti palielina Latvijas izredzes uzvarēt gan Čehiju, gan Zviedriju.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 7. maijā un šogad notiks trīs Vācijas pilsētās – Gelzenkirhenē, Ķelnē un Manheimā.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites