Ievadā sāpīgs zaudējums pret Šveici


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šodien Vācijas pilsētā Manheimā pirmo spēli pasaules čempionātā hokejā aizvadījusi Latvijas izlase. Diemžēl mūsējie sīvā cīņā ievadā ar 1:3 zaudējuši Šveices valstsvienībai.

Spēles likme bija augsta – skatoties patālu uz priekšu un pieņemot, ka B apakšgrupā pēdējā vietā paliks Itālija un ka 2. posmā liekā būs arī Norvēģija, tieši Latvijas un Šveices cīņā būtībā lielā mērā tika sadalīta ceļazīme uz ceturtdaļfinālu (grūti iztēloties, ka tam nekvalificēsies Kanāda, Zviedrija vai Čehija). Pērn Šveicē notikušajā čempionātā latvieši dramatiskā mačā uzveica mājiniekus ar 2:1 un skaidrs, ka šveicieši alka revanšu.

Pēc 20 minūtēm 0:1

Pašās pirmajās mača sekundēs Latvijas hokejisti bija ļoti aktīvi, uzbrūkot Šveices vārtiem, taču drīz vien nāca auksta duša. Šveicieši, ilgu laiku pavadījuši mūsējo zonā, uzbrukumu noslēdza ar gūtajiem vārtiem – ripa neveiksmīgi trāpīja pa slidu Kristapam Sotniekam, un no vārtu priekšas precīzs bija Andreass Ambīls – 1:0 par labu Šveicei. Pirmajās minūtēs pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase neizskatījās apjukusi un centās atspēlēties, taču perioda vidū un līdz pat pārtraukumam labāk spēlēja tomēr Šveice, kuras hokejisti nereti spēlē lika iesaistīties mūsu vārtu vīram Edgaram Masaļskim (1. periodā metieni 14:5). Vēl jāatzīmē, ka abas komandas spēlēja disciplinēti, īpaši mūsu pretinieki. Latvijas komandas rindās vienreiz noraidījās Herberts Vasiļjevs, bet Šveices hokejisti pirmajās 20 minūtēs uz sodīto soliņa vispār nepabija.

Atkal trešdaļas 3. minūte, pirms pēdējā perioda 0:2

Diemžēl 2. trešdaļas sākumā Latvijas izlase praktiski identiskā stilā ielaida otros vārtus. Arī perioda 3. minūte (divu sekunžu starpība!), arī ilgstošs šveiciešu spiediens latviešu zonā, tas pats aizsargu pāris mūsējiem, tā pati triecienmaiņa pretiniekiem un ielaisti vārti Šveices uzbrukuma noslēgumā – 0:2. Šoreiz precīzs bija aizsargs Romans Žosī. Turpinājumā latvieši izskatījās konkurētspējīgāki nekā 1. periodā, itin bieži dzīvojoties pa šveiciešu zonu un izdarot metienus. Tai pat laikā jāatzīst, ka Šveices vārtsargam Martinam Gerberam īpaši bieži spēlē nebija jāiesaistās – ripa pēc mūsējo metieniem pārsvarā lidoja garām. Arī pirmais vairākums Latvijai augļus nenesa. Savukārt trešdaļas otrajā pusē ļoti bieži TV ekrānos redzējām Masaļski, kurš glāba mūsu izlasi no vēl lielākām nepatikšanām reizi pēc reizes. Pēc diviem periodiem bija visai bezcerīgais (ņemot vērā spēles gaitu) 0:2, taču… tobrīd ļoti gribējās atcerēties Vankūveras dramatisko maču ar Čehiju, kad situācija bija identiski bezcerīga.

Labs 3. periods, tomēr zaudējums beigās

3. trešdaļa sākās ļoti cerīgi – tajā pašā perioda 3. minūtē meistara cienīgu pirueti veica Juris Štāls un uzbrukumu ar rezultatīvu metienu noslēdza Gints Meija. 1:2 un daudz gaišāks skats uz nākotni. Drīzumā pēc Mārtiņa Karsuma noraidījuma Latvija tika pie diviem vairākumiem pēc kārtas un tajos izdarīja diezgan daudz metienu. Diemžēl izlīdzināt rezultātu traucēja gan veiksmes trūkums, gan Gerbera meistarība šveiciešu vārtos. Šveices treneris pat bija spiests ņemt pusminūtes pārtraukumu, taču arī pēc tā vienādos sastāvos turpināja uzbrukt mūsējie – tā bīstamu Laura Dārziņa metienu ar pūlēm atsita Gerbers. Tomēr tad Šveicei izdevās atvirzīt spēli no saviem vārtiem – laiks kusa, bet īstu izlīdzinājumu iespēju kādu laiku nebija. Beigās Oļegs Znaroks nomainīja Masaļski pret sesto spēlētāju, bet tas mainīja tikai to, ka Šveice Martina Plisa personā iemeta trešos vārtos. Pirmajā spēlē zaudējums pret Šveici ar 1:3. Par labāko mūsējo rindās atzina Masaļski, bet Šveices rindās – Gerberu.

Nākamā spēle – pirmdien plkst.21:15 ar Kanādu.

Pasaules čempionāts, B apakšgrupa

Latvija – Šveice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Vārti: 2:26 Ambīls (Brunners, Monē) 0:1, 22:28 Žosī (Brunners, Ambīls) 0:2, 42:35 Meija (Štāls, J.Rēdlihs) 1:2, 59:56 Pliss (Bezina, tukšos vārtos) 1:3.

Vārtsargi: Masaļskis (līdz 59:03 un no 59:58) – Gerbers

Metieni: 22:31

Soda minūtes: 6:6

Autors: Edmunds Novickis / SportaCentrs.com


1 komentāri šim rakstam

  1. sabine Saka:

    Es domaju kad Latvijai nau izredzu.. Kada jega spelet, vienigais laikam lai taisitu kaunu taisitu

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites