Kategorijas | , Ziņas


Krievija gāzta, Čehija – pasaules čempione


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šodien Vācijā tika aizvadīts pasaules hokeja čempionāta finālmačs. Tajā Čehijas izlase ar 2:1 pārspēja pēdējo divu gadu čempioni Krieviju. Čehi kļuvuši par pasaules čempioniem pirmo reizi kopš 2005. gada.

Pēdējos divos gados Krievijas izlase bija kļuvusi par pasaules čempioni un, protams, vēlējās arī trešo titulu pēc kārtas. Īpaši tāpēc, ka pagalam nesekmīgs padevās prestižais olimpiskais turnīrs Vankūverā. Savukārt Čehija kopš 2005. gada, kad kļuva par pasaules čempioni, nākamajos četros turnīros nespēja tikt pat labāko trijniekā, nedaudz zaudējot savu TOP komandas reputāciju.

Šīs dienas fināls iesākās vētraini. Jau 20. sekundē(!) Čehija pret cīņas neapstrīdamo favorīti Krieviju tika vadībā – Jaromirs Jāgrs piespēlēja Jakubam Klepišam, kurš raidīja ripu vārtos (1:0). Krievija uzreiz ieslēdza savus maksimālos ātrumus. Pāris minūšu laikā čehi no vārtu zaudējuma izglābās vairākkārt – pārsvarā glāba Tomašs Vokuns (tai skaitā Maksima Afinogenova izgājiens viens pret vienu), bet reizi pēc Sergeja Fjodorova metiena arī vārtu stabiņš… Ar savu aktivitāti Krievija nopelnīja arī divus vairākumus – lieliski mazākumā spēlējošā Čehija izturēja arī tos. Savukārt perioda izskaņā ar trešo mēģinājumu krievi vārtus beidzot iemeta, taču, kā izrādījās, jau pēc finālsirēnas. Tiesneši pareizi lēma vārtus neieskaitīt – pēc 20 minūtēm negaidīta Čehijas vadība ar 1:0.

2. trešdaļā turpinājās Krievijas izlases spiediens. Čehi spēlēja stingri no aizsardzības, cenšoties atbildēt ar pretuzbrukumiem. Šis te ciešums gan nepadarīja vieglāku dzīvi Vokunam, kurš reizi pa reizei atvairīja krievu metienus. Lai arī bija šaubas, vai, šādā stilā spēlējot, Čehija noturēsies, 2. perioda beigās tai izdevās sagaidīt savu iespēju un panākt 2:0! Aleksandrs Ovečkins paklupa, krītot nogāza vēl arī Fjodorovu, bet čehu prettriecienā vārtus ar slidu guva ātro uzbrukumu speciālists Tomašs Rolineks. Šoreiz vārti tika ieskaitīti, jo čehu uzbrucējs ar slidu nespēlēja apzināti. Krievijas situācija kļuva kritiska.

Pēdējā trešdaļā, esot vadībā ar 2:0, Čehija, protams, nemainīja savu stilu un turpināja izpildīt otrā numura lomu. Savas iespējas bija gan Krievijai masveidīgos uzbrukumos, gan Čehijai pretuzbrukumos, bet iemestu ripu nebija. Krievi centās, centās, taču nekas neizdevās. Pavisam niecīgas cerības palika, kad perioda vidū par Alekseja Jemeļina pārkāpumu pret Jāgru Krievija palika mazākumā uz piecām minūtēm. Kad šis noraidījums gandrīz jau bija beidzies, Viktors Kozlovs nopelnīja vēl divas minūtes, un tas tiešām bija praktiski viss. Čehi nemaz necentās vairākumu izmantot, laiks bija viņu pusē. Krievi vēlāk tika arī pie sava vairākuma, tad arī pie lielā vairākuma, 36 sekundes pirms pamatlaika beigām Pāvela Dacuka personā beidzot pārspējot lielisko Vokunu (1:2). Tomēr izlīdzinājuma panākšanai pietrūka laika.

Čehijas izlase uzvarēja ar 2:1 un kļuva par pasaules čempioni! Čehijai tas ir jau sestais tituls – starp citu, tieši tikpat ir arī Čehoslovākijai.

Pasaules čempionāts hokejā, finālspēle

Čehija – Krievija 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Vārti: 00:20 Klepišs (Jāgrs) 1:0, 38:13 Rolineks (Rahuneks) 2:0, 59:24 Dacuks (Kovaļčuks, Gončars, vair.) 2:1

Vārtsargi: Vokuns – Varlamovs (līdz 57:24 un no 58:00 līdz 58:14 un no 58:27 līdz 58:42)

Metieni: 25:36

Soda minūtes: 10:31

Autors: Edmunds Novickis / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites