Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Par Aināra Podziņa iespējām spēlēt Latvijas izlasē


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Pamatojoties uz jaunā „Dinamo Rīga” hokejista Aināra Podziņa izteikto vēlmi spēlēt Latvijas izlasē un šajā sakarā masu medijos paustajiem atšķirīgajiem viedokļiem šajā jautājumā, Latvijas Hokeja federācija, pamatojoties uz Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) statūtu 205. punkta apakšpunktu 1.7 paskaidro kādā veidā hokejistam ar dubultpilsonību iespējams spēlēt vienas vai otras valsts izlasē.

Ņemot vērā, ka Aināram Podziņam ir gan Krievijas, gan Latvijas pases un tātad arī abu valstu pilsonība, IIHF statūti nosaka, ka vienīgais kritērijs spēlēšanai kādas valsts izlasē ir tās pilsonība. Statūti paredz arī gadījumus, ja spēlētājam ir divu valstu pilsonība. Tādā gadījumā priekšroka tiek dota tai valstij, kurā spēlētājs pirmoreiz ir licencēts kā šīs valsts kādas no komandām spēlētājs. Podziņa gadījumā šāda valsts ir Krievija un viņam šobrīd nav šķēršļu spēlēšanai šīs valsts izlasē, ja viņš to vēlētos.

Aināram nav liegta iespēja nākotnē pārstāvēt arī Latvijas izlasi, tikai šādā gadījumā jāizpilda vairāki IIHF noteikumi. Pirmkārt, viņš nedrīkst būt spēlējis Krievijas izlasē.

Otrkārt, viņam vismaz divi gadi jānospēlē kādā no Latvijas klubu komandām un tas tiek fiksēts pamatojoties uz hokejistam izsniegto starptautisko pārejas karti (ITC). Šobrīd Podziņam šādu pārejas karti no Krievijas hokeja federācijas, spēlēšanai Latvijā uz divām sezonām jeb limitētu ITC, ir iegādājusies „Dinamo Rīga” komanda.

Treškārt, minēto divu gadu laikā jeb Podziņa ITC kartes no Krievijas darbības laikā „Dinamo Rīga” komanda nedrīkst viņu pārsūtīt spēlēt ne uz vienu citu valsti ar jaunu pārejas karti, ko pieļauj IIHF pārejas noteikumi.

Ceturtkārt, nospēlētie divi gadi Latvijas kluba komandā tiek fiksēti no ITC kartes reģistrācijas brīža IIHF. Podziņa pārejas karte no Krievijas uz Latviju reģistrēta Starptautiskajā hokeja federācijā 2010. gada 27. septembrī.

Tādējādi no 2012. gada 28. septembra Ainārs Podziņš, izpildot visus iepriekš minētos noteikumus, un pirms tam parakstot jaunu pārejas karti Krievijas hokeja federācijā, tikai šoreiz nelimitētu ITC, viņš iegūst tiesības kļūt par Latvijā licencētu hokejistu un pārstāvēt mūsu valsts izlasi.

Jāpiebilst, ka šis nav pirmais gadījums Latvijas hokeja vēsturē, kad hokejists ar dubultpilsonību izvēlas pārstāvēt Latviju. Pirms vairākiem gadiem to izdarīja Sarma Pone, kurai ir ASV un Latvijas pilsonība, izpildot visus iepriekš minētos noteikumus.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites