Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Krietni labāka spēle, bet uzvar atkal somi


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Oļegam Znarokam izmainot visus spēlētāju virknējumus, Latvijas hokeja valstsvienība piektdienas vakarā Arēnā Rīga, gatavojoties pasaules čempionātam, “Euro Hockey Challenge” pārbaudes spēlē ar rezultātu 3:5 atzina Somijas izlases pārākumu.

Tāpat kā vakar, arī šodien Oļegs Znaroks vārtos lika Lūsiņu, kuram šodien arī vārda svētki. Diemžēl dāvanas somi nebija sagādājuši, un jau pēc aptuveni sešām spēlētām minūtēm viesi Edgaru pārspēja pirmo reizi. Somija spēlēja skaitliskajā vairākumā, tika izdarīts metiens no zilās līnijas, bet Lūsiņam redzamību patraucēja savējais aizsargs, un ripa ielidoja vārtu tīkliņā. Desmitajā trešdaļas minūtē Latvija tika pie pirmā vairākuma, kad noteikumus pārkāpa Jari Koskiranta. Pēc viena no saasinājumiem pie viesu vārtiem Jēkabs Rēdlihs izdarīja spēcīgu metienu, kas tika atvairīts, taču pirmais pie atlēkušās ripas bija Meija, kurš raidīja to vārtos, bet pēdējais kaučukam nūju pielika Roberts Jekimovs, kļūstot par rezultāta izlīdzinātāju – 1:1.

Diemžēl Jass pavisam neilgu mirkli vēlāk par pretinieka turēšanu atkal bija spiests doties piespiedu atpūtā uz noraidīto soliņa. Ne bez Lūsiņa palīdzības latviešiem izdevās noturēties, neielaižot ripu savos vārtos. Immonens un Saulietis saķērās aptuveni četras minūtes pirms trešdaļas beigām, abi saņemot pa divām minūtēm. Tiesnešu skrupulozums mirkli vēlāk atstāja somus trijatā pret četriem latviešiem. Pujacs, Bukarts, Štāls un Džeriņš devās laukumā izmantot vairākumu. Ripa pārsvarā rotēja starp Pujacu un Bukartu kreisajā malā, bet vārtu priekšā dežūrēja Štāls, tomēr rezultātu mūsējie nespēja mainīt. Pēc 20 spēlētām minūtēm – 1:1.

Otrā trešdaļa sākās traģikomiski – pēc it kā parasta uzmetiena no nulles leņķa pa Lūsiņa vārtiem Edgars ripu pazaudēja, tā noslīdēja pa vārtu līniju, bet pirmais to ieraudzīja nevis kāds no savējo aizsargiem, bet gan soms , raidot to vārtos – 1:2. Ar aktīvu darbību Bērziņš uzreiz izprovocēja pretinieku uz pārkāpumu, bet mirkli vēlāk Armands piedalījās arī Latvijas otro vārtu gūšanā. Pēc Jēkaba metiena Bērziņš nobloķēja somiem pieeju pie atlēkušās ripas, atstājot to Meijam, kurš trieca vārtos – 2:2. Sekoja visai interesants un ne Latvijas izlases treneriem, ne līdzjutējiem neizprotams noraidījums, kas it kā parastā divcīņā par ripu tika piešķirts jaunākajam izlases spēlētājam un debitantam Kristiānam Pelšam. Asāko momentu nākamajās divās minūtēs izveidoja mazākumā esošie latvieši – Džeriņš un Meija aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā pret vienu aizsargu, kas gan palika neizmantots.

Drīz vien somi atkal klasiskā ātrajā uzbrukumā panāca vadību – no labās malas Pulkinens atdeva precīzu piespēli kreisajā malā esošajam Pioralam, kurš panāca 3:2. Tomēr lielākais zaudējums bija Lūsiņa cirkšņa savainojums šajā epizodē, kas lika atstāt ledu, vārtos vietu dodot liepājnieku vārtsargam Mārim Jučeram, kuram debija valstsvienībā. Sešas minūtes pirms beigām sāpīgu spēka paņēmiena no Komarova saņēma Jass, it kā vēl pāris mirkļus paslidojot, bet tad nokrītot uz ledus. Muskuļa ssasituma dēļ hokejists laukumā vairs neatgriezās. Tuvojoties trešdaļas izskaņai pēc lieliskas Meijas piespēles Bērziņš vārtu augšējā stūrī raidīja saņemto ripu, trešo reizi šovakar panākot neizšķirtu – 3:3. Mirkli vēlāk Štāls pārtvēra ripu un izgāja viens pret vārtsargu, taču spēcīgais metiens atdūrās pret Vehanenu.

Otro trešdaļu komandas sāka līdzīgi kā visu līdzšinējo spēli – ar nepārtrauktiem noraidījumiem un spēli nevienādos sastāvos. Pagalam nesekmīgi Latvija aizvadīja pēdējās trešdaļas viduci, kad minūtes laikā divas reizes pēc kārtas pārspēja līdz tam labi uzteicami spēlējušo Jučeru un panākot jau 5:3 savā labā. Pārbaudes spēlei raksturīgi Latvija jau ļoti ātri nomainīja Jučeru pret sesto laukuma spēlētāju – trīs minūtes pirms beigām, kad somi bija palikusi četratā. Laukumā devās pārliecinoši labākais trijnieks šīs dienas mačā Džeriņš-Bērziņš-Meija, ka arī Štāls un divi aizsargi. Vismaz sekundes 20 mūsējie nesaprašanās rezultātā bija pat septiņi. Tas izraisīja smaidu arī Znaroka sejā, bet tiesnesi bija darīja to, kas jādara – piešķīra noraidījumu mūsējiem pusotru minūti līdz beigām.

“Euro Hockey Challenge” pārbaudes spēle
Latvija – Somija 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Vārti: 6:03 Nordlunds (Leimu, vair.) 0:1, 11:08 Jekimovs (J.Rēdlihs, Meija, vair.) 1:1, 20:33 Pesonens (Immonens, Pūstinens) 1:2, 21:43 Meija (Bērziņš, J.Rēdlihs, vair.) 2:2, 27:14 Piorala (Komarovs, Pulkinens) 2:3, 39:15 Bērziņš (Meija) 3:3, 50:49 Pesonens (Pūstinens, Immonens) 3:4, 51:13 Piorala (Komarovs, Pulkinens) 3:5
Noraidījumi: 20:10
Vārtsargi: Lūsiņš (27:14 Jučers) – Vehanens

Latvijas izlases sastāvs pret Somiju

Vārtsargi: Edgars Lūsiņš, Māris Jučers;
Aizsargi: Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Māris Jass, Jānis Andersons, Jēkabs Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Alberts Iliško, Mārtiņš Jakovļevs;
Uzbrucēji: Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Aleksejs Širokovs, Raimonds Vilkoits, Sergejs Pečura, Kaspars Saulietis, Juris Štāls, Roberts Jekimovs, Vitālijs Pavlovs, Ronalds Ķēniņš, Kristiāns Pelšs.

Autors: Andrejs Siliņš / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites