Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Rīgas DINAMO vienojas ar Pekku Rautakallio


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Rīgas DINAMO kluba vadība panākusi vienošanos par to, ka komandas galvenā trenera amatu ieņems 57 gadus vecais somu speciālists Pekka Rautakalio, kurš savulaik kā aizsargs aizvadīja ļoti spožu spēlētāja karjeru, bet kopš 1993. gada ir strādājis kā galvenais treneris dažādos Šveices un Somijas klubos. AS „Dinamo Rīga” vadība Pekku Rautakallio izvēlējās no vairākiem kandidātiem un oficiāli līgums ar viņu tiks parakstīts trešdien 27. aprīlī plkst. 11:00 preses konferences laikā viesnīcas „Islande Hotel” telpās. Pekka Rautakallio tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem somu aizsargiem un ne velti viņa vārdā ir nosaukta balva, kuru pasniedz Somijas čempionāta labākajam aizsargam.

Pekka Rautakallio dzimis 1953. gada 25. jūlijā Somijas pilsētā Pori, un savas dzimtās pilsētas komandā „Ässät” 1970. gadā viņš arī uzsāka savu spožo spēlētāja karjeru (1970. – 1987. gadi). Augumā raženais (spēlētāja karjeras laikā augums – 190 cm, svars – 97 kg), tehniskais un kustīgais aizsargs ātri tika pamanīts un pavisam drīz izpelnījās uzaicinājumu gan uz Somijas U18, gan pieaugušo izlasēm. Līdz 1975. gadam Pekka Rautakallio turpināja veiksmīgi spēlēt Pori „Ässät” sastāvā, kā arī kopā ar Somijas izlasi piedalījās 3 pasaules čempionātos (pavisam karjeras laikā piedalījās 7 pasaules čempionātos, aizvadot 58 spēles, kurās guva 10 vārtus un atdeva 18 rezultatīvas piespēles). Pēc piecām aizvadītām sezonām Pori „Ässät” sastāvā Pekka Rautakallio 1975. gadā devās uz Ziemeļameriku, kur aizvadīja divas sezonas Vispasaules hokeja asociācijas – WHA (šī līga no 1972. – 1979. gadam centās konkurēt ar NHL, un pēc tās likvidācijas 4 klubi iekļāvās NHL) kluba „Phoenix Roadrunners” sastāvā. Pēc atgriešanās no Ziemeļamerikas Pekka Rautakallio aizvadīja divas ļoti veiksmīgas sezonas Pori „Ässät” sastāvā, bet pēc tam atkal devās uz Ziemeļameriku, kur šoreiz aizvadīja 3 sezonas NHL kluba „Calgary Flames” (vienu sezonu „Atlanta Flames”) sastāvā (kopā 235 spēles, 33 vārti un 121 piespēle). 1983. gadā Pekka Rautakallio atgriezās Somijā un aizvadīja 5 sezonas „HIFK” komandas sastāvā, bet savu spēlētāja karjeru viņš pabeidza Šveices klubā „Rapperswil”. Savas spēlētāja karjeras laikā Pekka Rautakallio vienreiz tika atzīts par Somijas labāko hokejistu (1979), 3 reizes tika atzīts par Somijas čempionāta labāko aizsargu (1978, 1979, 1986), vienreiz piedalījies NHL All-star spēlē (1982), divreiz izcīnījis Somijas čempiona titulu (1978, 1983).

Trenera karjeru Pekka Rautakallio uzsāka Somijā ar jauniešu komandām, bet pirmais trenētais profesionālais klubs bija Šveices „Rapperswil”, kurā viņš nostrādāja 5 sezonas, jau pirmajā gadā izvedot komandu uz augstāko līgu. 1998. gadā Pekka Rautakallio atgriezās Somijā, kļūstot par Espoo „Blues” galveno treneri, tomēr tā arī nenostrādāja sezonu līdz galam, un nākamajā sezonā atkal atgriezās Šveicē, kur pa divām sezonām trenēja vispirms SC „Bern”, bet pēc tam Cīrihes „ZSC Lions”. 2004/2005. gada sezonā Pekka Rautakallio atkal kļuva par Espoo „Blues” galveno treneri. Tomēr jau nākamajā sezonā viņš atkal atgriezās Šveicē, kur 2 sezonas vadīja HC „Ambrì-Piotta” komandu. 2009/2010. gada sezonā Pekka Rautakallio kļuva par savas dzimtās pilsētas Pori „Ässät” galveno treneri un nostrādāja ar šo komandu divas sezonas. Aizvadītajā sezonā Pori „Ässät” regulārajā čempionātā ieņēma 2. vietu (60 spēlēs, 119 punkti), taču play-off izstājās jau ¼ finālā.

Avots: dinamoriga.eu


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites