Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Pasaules čempionāts klāt: čehi – čempionu statusā, krievi un kanādieši – favorīti


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šodien ar četrām spēlēm sāksies 2011. gada pasaules čempionāts hokejā. Šī brīža pasaules čempione Čehija sava titula aizstāvēšanu sāks rīt (sestdien) pret Latviju, savukārt turnīra galveno favorītu Kanādas un Krievijas hokejisti uz ledus kāps jau šodien.

Krievi, kanādieši un citi alkst atņemt titulu Čehijai

2008. un 2009. gadā pasaules zeltu izcīnīja Vjačeslava Bikova trenētā Krievijas izlase, abās reizēs finālā sarūgtinot hokeja dzimtenes pārstāvjus kanādiešus. Pēcāk Kanāda vislielākajā mērā atriebās Krievijai Vankūveras olimpiskajās spēlēs Vankūverā (7:3), tiekot arī pie olimpiskā zelta. Taču pērn pasaules čempionātā diezgan negaidīti triumfēja Čehijas izlase, kuras rindās trūka virknes zvaigžņu. Finālā čehi uzveica Krieviju, kurai mazliet pietrūka, lai tiktu pie savdabīga hattrick.

Kā būs šogad? Latviešu pirmā pretiniece Čehija mēģinās sargāt titulu, kaut arī tas būs ļoti grūti izdarāms. Galvenās turnīra favorītes tomēr būs citas – Krievija un Kanāda. Tiesa, Čehija arīdzan solās būt spēcīga, tepat minama Zviedrija, savi mērķi noteikti ir arī somiem, amerikāņiem un mājiniekiem slovākiem. Lielais septītnieks gadu laikā nav izjucis – Šveice, Vācija, arī Latvija tikai reizēm iekož lielajiem, taču stabilitātes trūkst. Uz Elites pamešanu galvenās “favorītes” ir Francija un Slovēnija, tāpat par to jāuztraucas Norvēģijai, Austrijai un zināmu iemeslu dēļ, cerams, arī Dānijai.

Latvija bukmeikeru acīs

Latvija betsafe.com bukmeikeru vērtējumā ieņem dalītu 11.-12. vietu 16 dalībnieču konkurencē, apsteidzot Norvēģiju, Austriju, Franciju un Slovēniju. Taču zīmīgi, ka dalām šo 11. vietu kopā ar konkurenti grupā Dāniju. Šveices un Vācijas cerības bukmeikeri vērtē krietni augstāk nekā Latvijas, tāpat priekšā mums ir Baltkrievija. Ja cerības izcīnīt zeltu čempionātā Latvijai un Dānijai ir identiski niecīgas, tad iespējas uzvarēt savu apakšgrupu pēc bukmeikeru domām dāņiem ir krietni lielākas – tādējādi var apgalvot, ka Dānija tiek uzskatīta pat spēcīgāka nekā Latvija…

Apakšgrupas, turnīra izspēles sistēma

Izspēles sistēma būs tā pati vecā, labi zināmā (iespējams gan – pēdējo gadu). 1. posmā 16 komandas ir sadalītas četrās grupās pa četrām izlasēm. Visas četras valstsvienības, kuras savās grupās paliks pēdējās, pa reizei izspēlēs katra ar katru un divas vājākās Eliti pametīs. Pārējās 12 izlases, kas būs spējušas grupās ierindoties savu grupu pirmajā trijniekā, tiks sadalītas jaunās divās grupās pa sešām izlasēm, pie tam līdzi tiks ņemti 1. posma rezultāti. Tad ceturtdaļfinālā no katras sešu komandu grupas iekļūs četras labākās komandas, bet par tālāko jau skaidrs – “play-off” sistēma, proti, katra mača zaudētāja izstājas no cīņas par zeltu.

Mūsu (D) grupas sastāvs, domājams, visiem ir labi zināms – Bratislavā spēkosies Čehija, Somija, Latvija, Dānija. Interesantas cīņas varētu būt B grupā – Francija gan ir izteikta pastarīte, taču pārējās, Kanāda, Šveice, Baltkrievija, varētu cīnīties itin sīvi (kanādiešiem, protams, priekšroka). Krievijai salīdzinoši viegla (A) grupa – mājiniece Slovākija, Vācija un Slovēnija. C grupā divas izteikti spēcīgas un divas vājas komandas – Zviedrija, ASV, Norvēģija, Austrija.

Ja Latvija nepaliks pēdējā savā D grupā, tad 2. posmā spēlēs pret trim A grupas labākajām komandām. Reāli tās visdrīzāk būs Krievija, Slovākija un Vācija (maz ticams, ka Slovēnija nepaliks pēdējā). Tādējādi, ja 1. posmā tiekam galā ar Dāniju un gribam tikt arī ceturtdaļfinālā, tad aiz sevis jāatstāj Vācija un mājiniece Slovākija (diezin vai ir reāli apsteigt Krieviju, Čehiju vai Somiju).

Šovakar četras spēles, tostarp Kanāda pret Baltkrieviju

Latvijas izlase ar čehiem tiksies vēl tikai rīt, bet čempionāts sāksies šodien ar četrām spēlēm. Atbildīgas spēles aizvadīs vidējā slāņa komandas Slovākija un Šveice, tiekoties ar izlasēm, kurā tiek atvēlēta došanās uz izkrišanas cīņām – attiecīgi Slovēniju un Franciju. Slovākiem varētu traucēt atbildības slogs savu skatītāju priekšā… Krievija čempionātu sāks ar maču pret Vāciju, bet saldais ēdiens varētu būt cīņā starp Kanādu un Baltkrieviju – redzēsim, vai mūsu kaimiņi spēs izrādīt kaut kādu pretestību olimpiskajiem čempioniem.

Autors: Edmunds Novickis / SportaCentrs.com


1 komentāri šim rakstam

  1. kalaboxs Saka:

    Jauns bezmaksas sludinājumu serviss
    http://www.iepazisti.lv

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites