Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: , ,

Uz Skandināviju vai Austrāliju jeb būt vai nebūt A divīzijā?


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar pulksten 21:15 Latvijas hokeja valstsvienība sāks svarīgāko spēli pēdējo 15 gadu laikā – lai saglabātu vietu pasaules čempionāta A divīzijā, šovakar Košicē Oļega Znaroka vadītajai komandai jāizcīna uzvara pār Austrijas izlasi.

Par to, kā Latvija nonāca līdz šādai situācijai, šķiet, nav vērts rakstīt paplašināti. Vienā teikumā – zaudējām trijās apakšgrupas spēlēs un ļāvām sevi sakaut slovēņiem. Četru zaudējumu sēriju latvieši pārtrauca vakar, kad ar rezultātu 6:3 pārliecinoši apspēlēja Baltkrieviju. Pirmo reizi čempionātā viena mača laikā iemetām pretiniekiem vairāk nekā divas ripas, un tas deva rezultātu. Vieta izdzīvošanas grupas tabulā šobrīd tikai trešā, bet situācija sakārtojusies tā, ka abos mačos šovakar noskaidrosies pa vienam palicējam un pa vienam aizgājējam.

Austrieši pēc smagās sakāves pret baltkrieviem ar 2:7 vakar ar 3:2 apspēlēja Slovēniju, un pirms pēdējās spēles visām komandām ir vienādas izredzes – katrai pa trim punktiem, vietu tabulā nosaka tikai vārtu attiecība. Taču arī tai šovakar nebūs nozīmes – vienkārši jāuzvar!

Austrija čempionātu sāka ar sakāve pret ASV – 1:5, turpināja ar zaudējumu Šveicei – 0:3, bet apakšgrupu turnīru pabeidza ar neveiksmi pret zviedriem – 0:3. Vienīgos vārtus grupu turnīrā austriešu labā iemeta pieredzējušais uzbrucējs Marko Pevals (#36), kurš pagājušajā sezonā pārstāvēja Zalcburgas “Red Bull” vienību. Tas ir arī vienīgais Pevala punkts līdz šim, bet rezultatīvākais austriešiem ir Pevala komandas biedrs arī klubā Tomass Rafls (#5) – vieni vārti un divas piespēles.

Austrijas vārtos spēles laiku līdzīgi sadalījuši divi vīri – Fabians Veinhandls (#31) un piecus gadus vecākais Jurgens Penkers (#29). Nevienam no abiem nav veicies pārāk spīdoši – Veinhandls atvairījis 89,66 procentus metienu, bet Penkers tikai 82,19 procentus… Arī vidēji mačā ielaistās ripas daudz – attiecīgi 3,38 un 5,57.

Starp citu, austriešiem elitē spēlē tikai pieaugušo izlase, visas jauniešu komandas ir zemākajās divīzijās. Varbūt arī lielajai izlasei laiks doties uz B divīziju, lai nākamgad uzspēlētu hokejam eksotiskajā Austrālijā, kamēr elites komandas cīnīsies Somijā un Zviedrijā? Uz to atbildi šovakar dos Latvijas izlase, jo šajā duelī favorītes lomā būs tieši mūsu komanda!

Autors: Andrejs Siliņš / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites