Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Noslēgusies IIHF hokeja attīstības nometne


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Somijas sporta institūtā Vierumeki noslēgusies IIHF hokeja attīstības nometne, kurā piedalījās vairāk kā 500 dalībnieki no 50 dažādām valstīm.

No 2. Līdz 10. jūlijam dalībnieki guva pieredzi vairākās hokeja attīstības programmās. Pateicoties LHF atbalstam uz starptautisko hokeja attīstības nometni devās trīs „SK Rīgas” jaunie hokejisti (Artūrs Bušs, Edgars Bušs, Dāvis Zembergs) un „Prizma/Pārdaugava” hokeja skolas audzēknis Maksims Žuļevs. Nedēļas garumā Latvijas jaunieši pilnveidoja savu slidotprasmi, metienus, spēka spēli, kā arī piedalījās improvizētajā hokeja turnīrā.

Pie zinošiem un meistarīgiem instruktoriem apmācījās viens no Latvijas jaunās paaudzes perspektīvajiem tiesnešiem, starptautiskās licences īpašnieks Elvijs Trankalis.

Atsevišķa nometnes programma bija 2011. gada Globālo „Prasmju un izveicības” sacensību fināls, kurā Latviju pārstāvēja Augusts Valdis Vasiļonoks (Prizma/Pārdaugava). Pēc desmit testu rezultātiem tika noskaidroti 15 labākie censoņi, kuri piedalīsies 2012. gada Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kuras no 13. līdz 22. janvārim norisināsies Insbrukā. Latvijas jaunais hokejists 28 dalībnieku vidū izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu, otrajā vietā esošo Jaunzēlandes pārstāvi apsteidzot vairāk kā par sešām sekundēm.

Dalībnieku vidū no Latvijas vēl bija divi treneri, kuri apguva Learn to Play programmu, kā arī viens dalībnieks Development Workshop programmā.

Jaunais Latvijas tiesnesis, Elvijs Trankalis pastāstīja par savu iegūto pieredzi hokeja attīstības nometnē:
Pastāsti par saviem iespaidiem Vierumeki nometnē?
Ļoti patika tiesnešu kompānija, kuri pārstāvēja dažādas pasaules valstis, kurās hokeja līmenis ir ļoti atšķirīgs. Dažās valstīs ir tikai trīs hokeja halles, citās piecdesmit vienā pilsētā. Ļoti noderīga bija pieredzes apmaiņa, kā arī jaunas pazīšanās tiesnešu vidū. Tie iespaidi ir tik lieli, ka grūti vēl aptvert.

Ko Tev pašam kā tiesnesim deva šī nometne?
Pirmkārt, daudz trenējām slidošanu, saucamo Power skating, līdz ar to noteikti var redzēt slidošanas tehnikas uzlabojumus. Otrkārt, teorētiskā bāze – tika pilnveidota pozīcijas izvēle laukumā, elementārākie noteikumi un kas notiek ap viņiem, kā arī noderīga bija situāciju izpēte. Plus vēl tas, ka katram profesionālam tiesnesim ir savi kontakti un tas noteikti man noderēs turpmākajā tiesneša karjerā, satiekot kādu tiesnesi starptautiskajā turnīrā.

Kādu Tu redzi savu līmeni salīdzinot ar pārējiem tiesnešiem, kuri piedalījās šajā nometnē?
Ja salīdzina ar hokeja lielvalstu tiesnešiem no Čehijas, Vācijas, Somijas, tad es īpaši neatpalieku. Protams, var redzēt, ka tur hokeja līmenis ir augstāks, līdz ar to viņiem ir lielāka augsta līmeņa spēļu tiesāšanas prakse. Toties, ne ātrumā, ne spēka, ne noteikumu zināšanas ziņā es noteikti neatpalieku. Protams, jo augstāks hokeja līmenis, augstāks arī tiesāšanas līmenis.

Cik daudz bija starptautiskās tiesnešu licences ieguvušie tiesneši?
Mēs kopumā bijām 29 tieneši no dažādām valstīm un no tiem kādiem desmit bija starptautiskā licence un starptautisko spēļu pieredze.

Vai esi gatavs dalīties ar pieredzi ar jaunajiem Latvijas tiesnešiem, ko esi ieguvis nometnes laikā?
Protams, to es noteikti darīšu! To mums arī mūsu instruktori un pasniedzēji uzsvēra, ka tas ir noteikti jādara. Un to es sākšu ar savu mājas pilsētu Jelgavu. Es nebūšu skops ar informāciju, noteikti padalīšos. Man pat bija ideja Jelgavā uztaisīt tādu kā tiesnešu semināru un Jelgavas vietējiem tiesnešiem pastāstīt par savu iegūto pieredzi Vierumeki nometnē, jo tas tiešām ir ļoti noderīgi. Mēs visi gribam, lai tiesāšanas līmenis ceļas, jo līdz ar to celsies arī spēlēšanas līmenis. Tādā veidā mēs visi sevi varēsim parādīt elites divīzijā arī nedaudz augstāk. Tas viss tomēr ir mijiedarbībā.
Paldies par interviju! Tiekamies Latvijas čempionāta spēlēs un novēlu Tev nākamajā sezonā aizvadīt arī savu pirmo starptautisko maču!

Par saviem iespaidiem Vierumeki hokeja attīstības nometnē stāstīja Latvijas jaunais hokejists Dāvis Zembergu:
Kāds bija Tavs pirmais iespaids Vierumeki nometnē?
Sākumā bija diezgan dīvaini, jo nometnē piedalījās daudz jaunie spēlētāji, kuru valstīs hokeja līmenis nav ļoti augsts. Sākumā nezināju, ko kurš var.

Kāds bija Tavs dienas plāns?
Pusē astoņos no rīta mums bija brokastis, tad ledus treniņš, pa dienu sausais treniņš. Tam sekoja pusdienas un brīvais laiks, kurā mūsu komanda sanāca kopā. Domājām par noslēguma ceremonijas priekšnesumu, kura bija ļoti interesanta. Vakaros bija spēle.

Pastāsti sīkāk par spēlēm!
Tika izspēlēts turnīrs, kurā piedalījās astoņas komandas. Šajās spēlēs rezultātam nebija tik liela nozīmē, cik paša individuālais sniegums. Tika skatīts katrs spēlētājs atsevišķi. Nebija tā ka, gāja pirmā pret otro maiņu, bet gan pirmā pret pirmo, otrā pret otro utt. Tā, lai spēles būtu vienādas.

Kā veicās Tavai komandai?
Es pārstāvēju zilo komandu (Blue „Bruins”). Sākumā bija labi – vinnējām pirmās divas spēles, pēc tam ne tik labi.

Ar kādas valsts pārstāvjiem Tu spēlēji vienā maiņā?
Es spēlēju pirmajā maiņā ar zviedru un vācieti, aizsardzībā bija krievs un francūzis.

Ko Tu esi ieguvis no šīs nometnes?
Tagad es vairāk zinu, kas notiek citās valstīs. Daudz palīdzēja treneri, deva uzdevumus ko mājās darīt. Kopumā bija forši.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites