Kategorijas | Intervijas, Jaunumi


Sējējs par “Dinamo” komplektāciju, Hosu, Daugaviņu un citiem


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Pavisam īsi pirms ceturtās Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) sezonas sākuma portāls Sportacentrs.com uz nelielu sarunu aicināja Rīgas „Dinamo” ģenerālmenedžeri Normundu Sējēju. Runājām par komandas komplektāciju, kluba budžetu, jauno galveno treneri, kā arī mērķiem un uzdevumiem jaunajā sezonā.

Kādas sajūtas pirms jaunās sezonas?
Labas. Kā pirms katras jaunas sezonas.

Kā vērtējat komandas komplektāciju un paveikto vasarā?
Vienmēr var būt labāk. Ļoti daudz no iecerētā neizdevās paveikt. Ja salīdzinu ar iepriekšējiem gadiem, komplektācijas ziņā šī vasara bija visgrūtākā. Komandā šogad nav ne čehu, ne slovāku. Treneris šajā virzienā skatīties nevēlējās, viņš dod priekšroku hokejistiem no Ziemeļamerikas un Skandināvijas. Arī es neesmu ieinteresēts, lai komandā būtu daudz čehu un slovāku, bet arī starp viņiem ir labi spēlētāji. Paskatieties cik čehu un slovāku spēlē NHL un KHL. Daudzi un ne tās nenozīmīgākās lomas komandā. Otra lieta, kas šovasar apgrūtināja darbu bija tas, ka NHL tika paaugstināti algu griesti. Daudzi kanādieši izvēlējās palikt aiz okeāna un spēlēt tur, ne doties uz Eiropu, kaut gan pirms tam liela daļa no viņiem skatījās arī KHL virzienā. Lai kā mēs neslavētu savu līgu, NHL tomēr spēlētājiem ir prioritāte. Bija vairāki gadījumi, kad bijām jau vienojušies ar konkrētiem spēlētājiem, bet vēlāk viņi panāca līdzīgus līguma nosacījumus NHL klubos. Cilvēcīgi, protams, var saprast, ka hokejists vēlas spēlēt mājās.

Ir kāds vietējais spēlētājs, kuru šovasar neizdevās piesaistīt?
Nav jau mums to spēlētāju tik daudz. Runājām ar Skrastiņu, neizdevās. Ilgi par līgumu tielējās Daugaviņš. Redzēs kā viņam ies Otavā, viņa jautājums ir atklāts. Lai viņam veicās un izdodas nostiprināties NHL, bet, iespējams, ka ap Ziemassvētkiem vai Jauno gadu viņš varētu atgriezties Rīgā. Bija sarunas ar… Labi, lai šoreiz paliek pie manis. Uz doto brīdi sastāvs ir tuvu optimālam. Pēc pirmajām spēlēm būs redzams, kas mums pietrūkst. Neizslēdzu, ka jaunas sejas varētu parādīties jau sezonas pirmajā pusē.

Kuras spēlētāju pozīcijas šobrīd pašu satrauc visvairāk?
Nezinu, kāpēc visi runā par vārtsargiem. Jučers ir labs vārtsargs, aug arī Gudļevskis. Ja gribam labāku, atkal jāpērk ārzemnieks, no vietējiem taču nav ko paņemt. Pirkt divus ārzemniekus? Mums taču ir jādod iespēja arī savējiem. Ja nedosim iespēju saviem jaunajiem, tad visu laiku pirksim ārzemniekus arī turpmāk.

Kā bija ar Hosu? Gribējāt viņu? Negribējāt? Bija par dārgu?
Nevarētu teikt, ka mūsu interese par viņu būtu bijusi ļoti nopietna. Visas runas sākās ar viena žurnālista zvanu, kurš man pavaicāja – Hosa šobrīd ir brīvs, jums gadījumā nav interese par viņa pakalpojumiem? Protams, ka bija interese, tikai ne par tādu naudu. Ja viņš būtu atgriezies Rīgā par saprātīgu atalgojumu, viss kārtībā. Viņš ir labs spēlētājs, bet tādu naudu par kādu viņš spēlēs tagad, nebijām gatavi maksāt.

Kas bija tās lietas, kas lika nosvērties par labu trenerim Rautakalio? Bija taču arī citi galvenā trenera kandidāti…
Jā, varianti bija.

Bija arī kādi skaļāki uzvārdi?
Bija!

…?
Šobrīd uzvārdus nesaukšu (smaida). Man iepatikās Rautakalio hokeja filozofija. Kad viņš to stāstīja, radās iespaids, ka viņš zina kā to sasniegt, ne tikai tukši runā. Svarīgākais no iemesliem, kāpēc nosvērāmies par labu Rautakalio ir cits – visi pārējie kandidāti vēlējās vest uz Rīgu savus asistentus. Rautakalio šāda prasība nebija un tas mūs apmierināja. Dot iespēju strādāt Artim Ar Viktoru bija kluba prioritāte. Nedaudz pastrādāja kopā ar Šupleru, tagad pastrādās arī ar Rautakalio, kas zina, iespējams, pēc pāris gadiem būs gatavi vadīt komandu paši.

„Dinamo” budžets šosezon ir audzis?
Nē, tas ir palicis tajā pašā līmenī.

Spēlētāju prasības taču aug…
Protams, ka aug… Tas ir tikai normāli. Jo labāku sezonu aizvada spēlētājs, jo nopietnāk aug prasības.

Komandai atkal ir izvirzīts vecais labais uzdevums – iekļūšana izslēgšanas spēlēs. Vai nebija doma dot tai augstāku uzdevumu?
Nav jēgas izvirzīt nesasniedzamus mērķus. Šis ir minimālais uzdevums, pats personīgi būšu apmierināts, ja tiks uzlabots pagājušās sezonas rezultāts. Apzinos, ka tas būs grūti sasniedzams mērķis, jo gandrīz visiem klubiem budžeti ir auguši un līdz ar to arī iespējas. Jāskatās no otras puses uz ledus ieziet spēlētāji, ne viņu līgumi ar daudzajām nullēm.

Jānis Celmiņš / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites