Kategorijas | Emuāri, Ziņas


Hokeja svētki Arēnā Rīga


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Svētdien, Arēnā Rīga tika atzīmēta Latvijas hokeja 80. jubileja. Bija ieradušies gan mazi un lieli, jauni un veci, tiem, kas bija ieradušies, hokejs noteikti nav parasta spēle, bet žēl, ka lētās biļetes nebija pārāk labs iemesls, lai šo spēli apmeklētu lielāks skaits cilvēku.

To, ka šī nav parasta hokeja spēle varēja sajust ik katrs, jau ienākot arēnā pa centrālajām durvīm, tur pavērās vairāki stendi, kuros varēja aplūkot Latvijas hokeja vēstures faktus un noteikti uzzināt ko jaunu par pēdējiem 80 gadiem. Pirms vai pēc stendu apmeklēšanas, bet mazliet svarīgāk par vēstures faktu izpētīšanas bija iegādāties ilggadējā Latvijas hokeja izlases ārsta Jāņa Kvēpa ārsta grāmatu “Es atradu sevi hokejā”. Grāmata vēl nav izlasīta, bet paša Doka autogrāfs gan rotā tās pirmo atvērumu.

Ejot pa LMT ieeju, kur ar parastām biļetēm iekšā gan tikt nevarēja, bet gan ar ielūgumiem, cilvēki tika pie jauka dāvanu maisiņa ar pāris suvenīriem. Kad grāmata un suvenīri kabatā, varēja doties arēnā, kura sākumā likās patukša, arī tā iemesla dēļ, ka augstākās sēdvietas šoreiz palika neizmantotas, bet sākoties spēlei tribīnes palēnām piepildījās un atmosfēra kļuva omolīgāka. Netālu no manis sēdēja leģendārais un vecākais Latvija hokeja spēlētājs Elmārs Bauris, kas lika aizdomāties, cik svarīgi šādi pasākumi ir tiem hokejistiem, kuri lika pamatus hokejam Latvijā. Runas, apsveikumi, draudzīgā atmosfēra lieka aizvien vairāk apzināties to, ka šie ir svētki.

Uz laukuma izgāja leģendārie Helmuts Balderis, Juris Reps, Kārlis Apsītis un protams citi. Balderis un Andrejs Ignatovičs paspēja izcelties ar hattrick, kas protams ir apsveicami.  Protams spēle tika vairāk aizvadīta treniņa stilā, bet neiztika arī bez asumiem, rupjākais sods tika piešķirts Latvijas komandas spēlētājiem par to, ka uz laukuma atradās pārāk daudz spēlētāji, par šo rupjo pārkāpumu tika piešķirts ne tikai 2 minūšu sods, bet arī soda metiens.

Kopumā spēle bija interesanta, pat pēdējā minūtē Krievijas valsts komandai bija iespēja izlīdzināt rezultātu, bet vārtos veiksmīgi nostāvēja Naumovs un gala rezultāts 10:9, Latvijas valstsvienības labā.

Pēc spēles protams ļoti draudzīga atsveicināšanās un kārtējie apsveikumi, Doka grāmatas prezentācija, viesiem ar ielūgumiem pieklājīgs bankets un vakara noslēgumā, arī Krievijas Jaunatnes hokeja līgas B grupas spēli starp „Juniors” un Maskavas apgabala „Odincova” komandām.

Hokeja svētki noteikti bija izdevušies un varētu pat teikti, ka tie turpinās, jo jau šovakar arēnā būs skatāma spēle starp mājiniekiem Rīgas “Dinamo” un Salavat “Julajev”.

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/F64 Photo


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites