Latviešu hokejisti ārzemēs


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Sporta ziņās bieži dzirdam pieminot latviešus, kas spēlē NHL, piemēram Kasparu Daugaviņu, dažkārt Bārtuli, retāk Kuldu, bet gandrīz vispār nedzirdam par citiem latviešiem, kas spēlē tālajā Ziemeļamerikā. Nav jau arī runa tikai par tālo zemi pāri okeānam, reizi nedēļā dzirdam arī par Pujacu un Masaļski, kuri spēlē KHL, bet šad un tad kaut ko pastāsta arī par to, kā iet Herbertam Vasiļevam Vācijā. Dažkārt liekas, ka tie arī ir vienīgie hokejisti, kuri pārstāv Latviju ārpus tās robežām, bet tā nemaz arī nav, ir daudz vairāk, precīzāk – 2012. gada, 2. februārī šis skaits bija tieši 175, jā – 175 latvieši nes Latvija vārdu spēlējot hokeju ārzemēs.

Atradu pavisam interesantu sarakstu, kur tad arī ir pieminēts kurā valstī, kādā līgā un kurā komandā latvieši spēlē. Lielākais pārsteigums man personīgi bija par latviešiem Kazahstānā. Zināju, ka tur spēlē pāris mūsējie, bet nedomāju, ka viņi ir jau veseli 15.

Piedāvāju ielūkoties interesantajā sarakstā, iespējams tur atradīsiet vairāk pazīstamu vārdu un uzvārdu kā domājiet.

Ziemeļamerika

NHL

Oskars Bartulis – Philadelphia Flyers (a possible call-up)
Kaspars Daugavins – Ottawa Senators
Arturs Kulda – Winnipeg Jets (a possible call-up)
Raitis Ivanans – Calgary Flames (a possible call-up)

AHL

Kaspars Daugavins – Binghamton Senators (a possible reassign)
Arturs Kulda – St. John’s IceCaps
Oskars Bartulis – Adirondack Phantoms
Raitis Ivanans – Abbotsford Heat

WHL

Kristians Pelss – Edmonton Oil Kings

QMJHL

Nikita Kolesnikovs – Blainville-Boisbriand Armada

USHL

Zemgus Girgensons – Dubuque Fighting Saints
Ralfs Freibergs – Lincoln Stars

NAHL

Kristaps Bazevics – Alaska Avalanche

USHS

Teodors Blugers – Shattuck St. Mary’s

NA3HL

Mareks Kepals – Toledo Cherokee
Toms Taurins (1991) – Twin City Steel
Nauris Buskevics – Quad City Jr. Flames
Toms Taurins (1995) – Quad City Jr. Flames

WSHL

Ivo Dmitrijevs – Arizona Red Hawks
Danils Kulikovs – Cheyenne Stampede
Roberts Rabcevskis – Phoenix Knights

NCAA III

Dainis Vasiljevs – Finlandia University

GMHL

Ainis Zalans – Elliot Lake Bobcats
Aleksandrs Smetanins – Toronto Canada Moose

ACHA

Renars Rukmanis – Duquesne University

ACHA II

Kriss Lans – North Carolina State University

MnJHL

Hedijs Pleskacovs – Dells Ducks

EmJHL

Haralds Egle – Green Mountain Glades

FHL

Roberts Mazins – Danville Dashers

VIJHL

Davis Sprukts – Campbell River Storm

Midget

Roberts Smits – Selects Hockey Academy U16 AAA

Eiropa

Austrija

Austrian U20

Matiss Gelazis – Graz 99ers U20
Zintis Nauris Zusevics – Graz 99ers U20

National Liga (second tier)

Matiss Gelazis – Kapfenberger SV
Zintis Nauris Zusevics – Kapfenberger SV

Austrian U17

Nikita Zantmanis – L.A. Stars 2
Eduards Hugo Jansons – L.A. Stars 2
Reinis Skorovs – L.A. Stars

Baltkrievija

Belarussian Extraleague

Atvars Tribuncovs – Gomel
Sergejs Pecura – Neman Grodno
Kaspars Saulietis – Neman Grodno
Armands Berzins – Yunost Minsk
Rolands Vigners – Shakhter Soligorsk

MHL

Aleksandrs Galkins – Dynamo-Shinnik

Beļģija

North Sea Cup (former Dutch Eredivisie)

Matiss Megnis – Chiefs Leuven

Belgian league

Matiss Megnis – Chiefs Leuven

Čehija

Czech 1. liga

Kriss Grundmanis – HC Dukla Jihlava
Arturs Birstins – HC Most

Czech 2. liga

Aleksandrs Baburins – HC Chotebor

Dānija

Al-Bank Ligaen

Sergejs Cubars – CPH Hockey/Hvidovre
Ervins Mustukovs – Odense

Denmark2

Oskars Jursans – Gladsaxe
Dominiks Laukmanis – IK Aarhus
Davis Paipa – IK Aarhus
Rodijs Razmus – IK Aarhus
Dmitrijs Orlovs – Gladsaxe
Toms Broks – Aalborg II

Igaunija

Estonia

Romans Sumihins – Tallinn Viiking Sport
Sergejs Tsernikovs – Tallinn Viiking Sport

Somija

SM-liiga

Roberts Jekimovs – SaiPa (try-out)

Suomi-sarja

Raitis Pujats – FPS
Nauris Enkuzens – Hermes
Gatis Gricinskis – HC Satakunta
Janis Purins – JHT
Kristaps Nimanis – Red Ducks
Alberts Boluss – RJK
Maksims Dubovs – RJK
Ernests Vernavs – RJK
Kristaps Kuplais – Lamarit

II-divisioona

Andrejs Kostjukovs – Nikkarit
Vadims Vabiscevics – PyPo
Renars Vabiscevics – PyPo
Kristians Copejs – PyPo
Sergejs Jegorovs – PyPo
Edgars Cermnihs – Jeppis
Vladislavs Balakuns – Virkia
Norberts Danemanis – Virkia
Arnis Kusins – Muik Hockey
Sergejs Petuskovs – Muik Hockey
Kaspars Astasenko – Muik Hockey
Kirils Lazebniks – Hela-Kiekko
Danils Lazebniks – Hela-Kiekko
Peteris Pujats – Hela-Kiekko
Vjaceslavs Fanduls – Karhu HT Pori

Finland5

Peteris Pujats – S-Kiekko II
Danils Lazebniks – S-Kiekko II

Jr. A SM-liiga

Vitalijs Hvorostinins – Sport U20
Kristaps Nimanis – Sport U20

Jr. A I-div. Q

Konstantins Sipunovs – Jokipojat U20

Jr. B SM-sarja

Martins Lavrovs – Assat U18

Jr. B SM-sarja Q

Viesturs Tampe – Assat U18

Francija

Ligue Magnus

Sergejs Visegorodcevs – Villard-de-Lans

Division 1

Olegs Koreskovs – Anglet
Raimonds Danilics – Montpellier
Janis Brakss – Cergy
Viktors Lobacovs – Mulhouse (often listed as a Russian citizen)

Division 2

Renars Undelis – HC Metz
Gints Leitis – HC Metz
Vladimirs Borovkovs – HC Metz
Aleksandrs Kercs jr. – HC Metz
Janis Bullitis – HC Metz
Elvis Zelubovskis – Asnieres

Vācija

DEL

Herberts Vasiljevs – Krefeld Pinguine (has gained German citizenship)

German 2. Bundesliga

Edgars Lusins – Hannover Indians

Oberliga

Romans Nikitins – Adendorfer EC
Eriks Ozollapa – Adendorfer EC
Aldis Abolins – Hamburger SV
Valentins Feoktistovs – Hamburger SV

Regionalliga

Arturs Rainskis – GEC Ritter Nordhorn
Aldis Kirsts – GEC Ritter Nordhorn
Reinis Repss – ESC Bad Liebenzell
Edgars Adamovics – Herner EV 2007

Junioren-BL

Janis Berzins – ESC Moskitos Essen U20

Jugend-BL

Viktors Ponatovskis – Hannover Indians U18

Lielbritānija

EIHL

Marcis Zembergs – Edinburgh Capitals
Toms Hartmanis – Fife Flyers

EPIHL

Sergejs Louskins – Bracknell Bees
Maris Ziedins – Peterborough Phantoms
Janis Ozolins – Sheffield Steeldogs
Edgars Bebris – Sheffield Steeldogs (occasionally incorrectly listed as an UK citizen)
Raivis Kurnigins – Sheffield Steeldogs

ENL

Elvis Veldze – Fylde Flyers
Janis Grinbergs – Fylde Flyers
Juris Galajevs – Slough ENL Jets

Great Britain U18

Dairis Dreimanis – Kingston Juniors

Islande

Iceland

Edmunds Ingass – Hunar

Itālija

Serie A

Agris Saviels – Sterzing/Vipiteno

Kazahstāna

VHL

Koba Jass – Kazzinc-Torpedo
Aleksejs Sirokovs – Kazzinc-Torpedo
Maksims Sirokovs – Kazzinc-Torpedo

Kazakh league

Andrejs Smirnovs – Beibarys Atyrau
Martins Raitums – Beibarys Atyrau
Vitalijs Pavlovs – Beibarys Atyrau
Sergejs Tjoluskins – HK Astana
Edmunds Kniksts – Arlan Kokshetau
Valerijs Filimonovs – Arlan Kokshetau
Dmitrijs Zabotinskis – Arlan Kokshetau
Arturs Ozolins – Arlan Kokshetau
Vladimirs Mamonovs – Arlan Kokshetau
Renars Demiters – Arlan Kokshetau
Edijs Brahmanis – Sary-Arka Karaganda
Olegs Sorokins – Sary-Arka Karaganda

Norvēģija

GET Ligaen

Aleksandrs Macijevskis – Stjernen

Get Division (second tier)

Janis Smits – Comet

Norway U17

Rudolfs Balcers – Lorenskog U17
Maksims Ponomarenko – Lorenskog U17

Polija

Polish league

Toms Bluks – KS Torun
Aivars Gaisins – KS Torun (try-out)

Krievija

KHL

Lauris Darzins – Ak Bars Kazan
Georgijs Pujacs – Avangard Omsk
Edgars Masalskis – Yugra Khanty-Mansiysk

MHL

Rihards Bukarts – Kapitan Stupino
Artjoms Dasutins – HC MVD Jr
Vladislavs Dudins – Olimpiya Kirovo-Chepetsk

Slovākija

Slovak Extraleague

Maris Jass – HC Slovan Bratislava
Aleksandrs Jerofejevs – HC Slovan Bratislava

Zviedrija

Division 1

Krists Kalnins – AIK Harnosand
Valters Ozolins – AIK Harnosand
Rolands Gritans – Arboga
Romans Semjonovs – Arboga
Alberts Ilisko – Mjolby Hockey
Kristaps Legzdins – Surahammars IF

Division 2

Vadims Maticins – Hanhals IF
Juris Dembickis – Lidingo

Division 3

Niks Matevics – Gota/Traneberg

Division 4

Edgars Grundmanis – Nynashamns IF-2
Gints Gredzens – Nynashamns IF-2
Mareks Kobula – IFK Mariehamm

J20 SuperElit

Edgars Klavins – AIK J20

J20 Elit

Valters Ozolins – AIK Harnosand J20
Krists Kalnins – AIK Harnosand J20
Sandis Zolmanis – Orebro J20

J18 Elit

Romans Semjonovs – Arboga J18
Kristaps Jakobsons – Arboga J18
Roberts Potapenko – Arboga J18
Aleksandrs Bebriss-Fedotovs – Arboga J18
Sandis Zolmanis – Orebro J18
Antons Jasunovs – Lidingo J18

J18 Div.1

Roberts Cerins – IFK Kumla J18

Šveice

NLA

Ronalds Kenins – ZSC Lions

Switzerland3

Gundars Berkis – Chiasso

Elite Jr. A

Toms Andersons – Bern U20
Martins Mezulis – Rapperswil U20
Juris Zandovskis – Gotteron U20
Elvis Merzlikins – Lugano U20
Ivars Punnenovs – Kloten U20

Elite Novizen

Marks Lazarevs – Pikes Oberthurgau U17

Ukraina

Viktors Blinovs – Berkut Kiev

Informācija no : latvianhockey.wordpress.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites