Latvija spēcīgajiem krieviem revanšējas ar “sauso” uzvaru

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Edgars Masaļskis aizvadīja 10. “sauso” spēli valstsvienības kreklā, un Latvijas izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, kas maija ievadā sāksies Somijā un Zviedrijā, savā laukumā ar 1:0 revanšējās Krievijas hokejistiem par vakar piedzīvoto zaudējumu. Vienīgos vārtus iemeta Gints Meija.

Spēli krietni aktīvāk sāka Latvijas hokejisti. Uzbrukumiem pieslēdzās aizsargi – Atvars Tribuncovs un Oskars Cibuļskis –, taču pirmais netrāpīja vārtos, savukārt gados jaunākā Cibuļska raidījumu atvairīja krievu vārtsargs Konstantīns Baruļins. Mājiniekiem izvirzīties vadībā neizdevās arī pēc 66 sekundēm lielajā vairākumā.

Savu latvieši gan panāca. Jau spēlējot vienādos sastāvos, piespēli no aizvārtes centās izdarīt aktīvais uzbrucējs Gints Meija. Ripa gan adresātu neatrada, taču, atsitusies pret Krievijas hokejista kāju, atrada ceļu Baruļina sargātajos vārtos – 11. minūtē rezultāts kļuva 1:0 Latvijas valstsvienības labā.

Otro 20 minūšu ievadā apņēmīgāki bija viesi. Uz Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem lauzās Vladimirs Tarasenko, bīstami tuvajā stūrī mērķēja pirmo pārbaudes spēli aizvadošais uzbrucējs Aleksandrs Burmistrovs. Masaļska iedvesmoti, pēc spēles ekvatora šķērsošanas iniciatīvu pārņēma mājinieki.

Ātrā pretuzbrukumā pēc Miķeļa Rēdliha piespēles bīstami meta Cibuļskis, uzbrukuma smailē pabija arī Meija, Kaspars Saulietis, Miks Indrašis un Juris Štāls. Tomēr otrajā periodā abi vārtsargi palika nepārspēti, un pirms noslēdzošās trešdaļās joprojām bija 1:0 Latvijas labā.

Latvijas treneri ar Tedu Nolanu priekšgalā pēdējām 20 minūtēm aizsardzības bastionus bija izveidojuši īpaši spēcīgus. Tomēr Masaļskim darba netrūka. Īpaši smagas bija pēdējās piecas minūtes. Meijam sēžot uz noraidīto soliņa, ripa bieži lidoja centimetrus garām Latvijas vārtiem.

Pēdējā minūtē virāžu ap vārtiem veica Krievijas izlases labākais spēlētājs šodien Jevgeņijs Kuzņecovs, taču rezultāta nebija. Tāpat rezultātu nemainīja Baruļina nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju – Latvijai pirmā 1:0 uzvara kopš 2009. gada un trešā pēdējo 10 sezonu laikā. Masaļskim 10. “sausā” spēle izlasē.

Latvijas hokejisti pārtraukuši piecu zaudējumu sēriju pret Krieviju. Pēdējo reizi krievi bija uzveikti 2003. gada pasaules čempionātā.

Nākamo savstarpējo spēli valstsvienības aizvadīs Zviedrijā. Latvijas izlase pasaules čempionātu 5. maijā sāks tieši ar spēli pret Krieviju.

Autors: Ulvis Brože / SportaCentrs.com