Znaroka diriģētā “Dynamo” izcīna Gagarina kausu


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar Omskā septīto, izšķirošo Gagarina kausa finālspēli aizvadīja vietējā Omskas “Avangard” ar Georgiju Pujacu sastāvā, kā arī Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas “OHK Dynamo”. Mačā uzvarot ar 1:0, Krievijas čempiones titulu izcīnīja Maskavas hokejisti.

Spēles pirmajās minūtēs ripu krietni vairāk kontrolēja maskavieši, kam arī izdevās vairākkārt apdraudēt Karri Remes sargātos vārtus, turpretī omskieši spēja atbildēt ar vairākiem bīstamiem pretuzbrukumiem.

Trešdaļas vidū pēc Novāka šķēliena no zilās līnijas Reme uz brīdi pazaudēja ripu, taču Deniss Mosaļovs to tukšajos vārtos nespēja ieraidīt. Maskavieši ieguva jau visai nospiedošu inciatīvu, jo īpaši aktīvi uzbruka “Dynamo” pirmā maiņa, taču nepārspējams “Avangard” vārtos bija Reme.

Perioda izskaņā mača gaita nedaudz izlīdzinājās, uz laukuma spēlēts tika jau krietni atklātāks hokejs, taču neviena no komandām rezultātu pirmajā trešdaļā tā arī neatklāja.

Otrajā trešdaļā mača temps bija krities, vēl joprojām nedaudz biežāk uzbruka “Dynamo” hokejisti, kas gan vārtu guvumā nevienu no savām iespējām pārvērst neprata. Otrā perioda vidū mazākumā palika maskavieši, taču vairākuma gaitā “Avangard” spēlētājiem pat īsti neizdevās nostāties pretinieku zonā.

Otrā perioda pēdējās minūtēs mača inciatīvu pirmo reizi bija pārņēmuši mājinieki, taču maskaviešu vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko šovakar jau bija apliecinājis savu stabilitāti, un arī otrā trešdaļa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Trešo periodu ar lielo vairākumu iesāka “OHK Dynamo” hokejisti. Ar šo tiesnešu lēmumu gan visai neapmerināti bija Omskas līdzjutēji, izrādot to visai latviskā veidā – uz ledus nokrītot pa kādai monētai. Lai cik haotiski nespēlētu omskieši, Maskavai realizēt vairākumu neizdevās.

Mača turpinājumā cīņa kļuva asāka, un abām komandām izdevās izcelties ar gana bīstamām vārtu gūšanas iespējām. Visbeidzot, astoņas minūtes pirms pamatlaika izskaņas vārtu priekšā viens atstāts bija Jakubs Klepišs, kuram ar otro piegājienu izdevās gūt pirmos vārtus mačā, izvirzot vadībā maskaviešus.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām omskieši nopelnīja liktenīgu noraidījumu par skaitliskā sastāva neievērošanu. Omskieši vēl izmisīgi centās mainīt mača likteni, taču panākt neizšķirtu vairs nespēja.

Par play-off sērijas vērtīgāko spēlētāju atzīts tika maskaviešu vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko.

Atgādināsim, ka sērijas gaitā “Avangard” bija vadībā pat ar 3-1, taču piedzīvoja trīs zaudējumus pēc kārtas, izlaižot Gagarina kausu no savām rokām. Šī ir arī pirmā reize KHL vēsturē, kad Gagarina kausu izcīna Rietumu konferences komanda.

Pirms diviem gadiem Latvijas treneru duets jau bija nonācis līdz Gagarina kausa finālam, taču toreiz viņu vadītās Balašihas “HK MVD” atzina Kazaņas “Ak Bars” pārākumu.

Autors: Didzis Rudmanis / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites