Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas


Latvijai šovakar svarīga un principiāla cīņa pret Dāniju


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar plkst. 17:15 trenera Teda Nolana vadītā Latvijas hokeja izlase aizvadīs kārtējo pasaules čempionāta spēli, tiekoties ar Dānijas valstsvienību. Lai saglabātu kaut minimālas izredzes uz ceturtdaļfinālu, spēlē noteikti jāuzvar.

Pēc četrām spēlēm Latvijas hokeja izlase visu bija paveikusi pēc plāna – uzvaras pār Vāciju (3:2) un Itāliju (5:0), bet zaudējumi pret Krieviju (2:5) un Čehiju (1:3). Savukārt zaudējums iepriekšējā spēlē pret Norvēģiju (0:3) krietni sašķobīja latviešu izredzes kvalificēties turnīra ceturtdaļfinālam. Tiesa, ko gan, lai saka citi ceturtdaļfināla tīkotāji vācieši, kurus vakar tie paši norvēģi piesmēja ar 12:4?!

Latvijas hokejistiem atkāpšanās ceļa cīņā par ceturtdaļfinālu vairs nav – jāuzvar divās atlikušajās spēlēs pret Dāniju un Zviedriju, turklāt jācer arī uz to, ka Norvēģijas izlase paklups mačā pret dāņiem (15.maijā).

Dānijas hokejisti līdzšinējās piecās spēlēs spējuši izcīnīt tikai vienu punktu (par zaudējumu pagarinājumā pret Itāliju 3:4), pie uzvarām tā arī netiekot (vēl arī 0:2 pret Čehiju, 4:6 pret Zviedriju, 1:3 pret Krieviju un 1:2 pret Vāciju). Lai arī dāņiem tikai zaudējumi, neviens no tiem nav bijis graujošs (tiesa, pret zviedriem spēles gaitā bija pat 1:6).

Dāņi mums šajā pavasarī nav sveši – pret viņiem spēlēts arī pārbaudes spēlēs. Aprīļa pirmajā pusē latvieši divreiz apspēlēja dāņus (2:1 un 4:1) viņu zemē. Toreiz ar vārtu guvumiem abos mačos izcēlās Miks Indrašis un Roberts Bukarts.

Indraša, kurš pirmajos trijos pasaules čempionāta mačos guva trīs vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet pēc tam apklusa, rezultatīvais sniegums mums lieti noderētu atlikušajos divos S apakšgrupas mačos.

Spēlē pret Dāniju laukumā varētu atgriezties Ronalds Ķēniņš, kurš iepriekšējo maču izlaida savainojuma dēļ. Ķēniņš trijos mačos nopelnījis 3 (1+2) punktus, būdams viens no komandas galvenajiem vilcējspēkiem.

Citam uzbrucējam Kasparam Daugaviņam šis čempionāts nerit tā, kā cerēts – piecos mačos vien vārti un piespēle, turklāt nav iztikts arī bez likstām – lai gan no diskvalifikācijas Daugaviņš izvairījās, nav pilnīgas skaidrības vai Kaspars šovakar spēlēs, jo hokejistam konstatēts kājas pirksta lūzums. Tomēr pats hokejists svētdien sarunā ar Sportacentrs.com atklāja, ka, ja varēs uzvilkt slidu, tad noteikti spēlēs. Skaidrība par sastāvu būs pēc Latvijas izlases treniņa.

Dānijas izlases uzbrukuma līderi šajā čempionātā ir Lārss Ellers (3+1), Niklass Hārds, Mortens Grēns (abiem 2+1) un Jespers Jensens (2+0). Šie arī ir vienīgie spēlētāji Dānijas valstsvienībā, kas līdzšinējos mačos atzīmējušies ar vārtu guvumiem.

Viens no Dānijas izlases trumpjiem ir spēle skaitliskajā mazākumā – līdz šim dāņi veiksmīgi pratuši neitralizēt mazākumu (87.5% gadījumu – dalīta otrā vieta ar čehiem un slovākiem, latvieši devītie), savukārt vairākumā veicies pieticīgāk (tas izmantots 18.75% gadījumu, kas dod 10.vietu, latviešiem 21.05% un 8.vieta).

Autors: Jānis Pārums / SportaCentrs.com


1 komentāri šim rakstam

  1. Roberts Saka:

    Tik impotentu muļļāÅanos laukumā,kādu jau otro spÄ“li rāda Latvijas izlase es vairs nevÄ“los skatÄ«ties. JÅ«s apkaunojat LATVIJU , jo pÄ“c tādas spÄ“les es par visiem 100% piekrÄ«tu Zintim Ekmanim ,valsts nauda ir jādod tiem sportistiem,kas valstij nes slavu un lÄ«dzjutÄ“jiem prieku: Skeletonam,bobslejam,kamaniņu sportam,Siguldas kamaniņu trasei,jāatÄ«sta sievieÅu bobslejs un skeletons . PÄ“cpadomju laiku Latvijas
    izlase spēlēja ar daudz lielāku atdevi,bija lielāki patrioti,kaut arī daļai bija nelatviski uzvārdi.Labi gan ,ka nebraucu uz Stokholmu.NOŽĒLOJAMI.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites