Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas


Čempionāts jānoslēdz ar godu!


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar pulksten 21:15 Latvijas hokeja valstsvienība aizvadīs pēdējo spēli 2012. gada pasauls čempionātā Stokholmā, tiekoties ar mājinieci un vienu no turnīra galvenajām favorītēm Zviedriju. Mača tiešraide kanālā TV3.

Pēc zaudējumiem pret Norvēģiju (0:3) un Dāniju (0:2) Latvija zaudēja arī teorētiskas iespējas kvalificēties ceturtdaļfinālam. Izdarīt to, kas pēc pirmajām trim spēlēm ikvienam līdzjutējam šķita tik reāli paveicams… Norvēģi apliecināja savu pārākumu rangā un aizsoļoja mums priekšā, un tieši viņi nevis mēs spēlēsem labāko astoņu komandu turnīrā jeb ceturtdaļfinālā. Labi uzsāktais turnīrs atstāja patīkamu iespaidu par izlases 2012. gada modeli, taču pēdējo spēļu bezzobainais sniegums daudziem licis novērsties no komandas.

“Divu spēkos līdzīgu komandu spēlē parasti uzvar tā, kas cīnās smagāk un vairāk vēlas uzvarēt,” pēc zaudējuma dāņiem sāpi par savu padoto atdevi pauda Teds Nolans, Latvijas izlases galvenais treneris. Tieši ar cīņassparu un pašatdevi šodien mūsu vīri var atgūt līdzjutēju uzticību, pat ja spēles iznākums būs nelabvēlīgs. Tas noteikti ir nepieciešams, jo līdz ar “Dinamo” ienākšanu mūsu dzīvēs ar katru gadu izlases [aktīvo] fanu skaits arvien sarūk. Puiši noteikti to saprot un darīs visu, lai nodemonstrētu cienījamu sniegumu pret mājinieci Zviedriju.

Zviedri čempionātu sāka ar četrām uzvarām pēc kārtas, bet tad sekoja neveiksme pret krieviem (3:7), lai gan arī taja spēlē zviedri atradās arī visai komfortablā vadībā (3:1). Zaudējumu Krievijai zviedri apslāpēja ar pārliecinošu itāliešu sakaušanu (4:0). Zviedrijai šodien no turnīra viedokļa vairs nekas nav vajadzīgs – ne zemāk, ne augstāk par otro vietu grupā nonākt nevar. Tomēr skaidrs, ka uz ceturtdaļfinālu, kur, ļoti ticams, nāksies spēlēt ar Čehiju, zviedri vēlēsies doties ar labām emocijām un šovakar atkal atdos visu sevi laukumā.

Jādomā, ka Latvijas izlase spēlēs ar Māri Jučeru vārtos, jo “dinamietim” pirms čempionāta esot solīta vismaz viena spēle, pie tam esam zaudējuši izredzes, un Edgars Masaļskis guvis savainojumu. Tikmēr nevaram būt droši, kurš sargās zviedru vārtus. Līdz šim vairāk spēlējis nevis Bufalo “Sabres” vārtsargs Jūnass Enrots, bet gan Viktors Fasts. Stokholmas AIK vārtsargs četros mačos atvairījis 88,76% metienu un vidēji ielaidis 2,5 ripas. Arī Enrotam ļoti līdzīgi cipari.

Dalasas “Stars” uzbrucējs Lujs Ēriksons aizvadītajā NHL sezonā guva 71 punktu (26+45), bet pirmajās sešās čempionāta spēles izcēlies ar desmit (3+7), kas padara “Stars” kapteiņa asistentu par trešo rezultatīvāko visa čempionāta spēlētāju. Pa trim vārtiem sametuši vēl četri vīri – Viktors Stolberjs, Markuss Krīgers (abi Čikāgas “Blackhawks”), Ēriks Karlsons (Otavas “Senators”) un Jūhans Fransēns (Detroitas “Red Wings”). Kopumā Zviedrijas sastāvā ir 15 NHL hokejisti un tikai divi no KHL.

Autors: Andrejs Siliņš / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites